gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

Günde Bır Fotograf.

dikkat ediliyorsaniz, artik günde 270 fotograf geliyor sitemize. yorum yapmayi birakip sadece bakmaya kalksam en az 100 dakika gerikiyor tüm fotograflari bakmak icin. bence artik günde sadece bir fotograf yayinlama hakki geldide geciyor.

Tarih: 8 Haziran 2007, 04:38 - İp: 213.***.**6.136
doga48
doga48 (üye)
Muğla / Meraklı

güzel bir konuya değinmişsiniz..Günde bir hatta 2 günde bir bile yüklense olur diye düşünüyorum.Zaten hergün yükleme zorunluluğuda yokki...Fotoğraf yoğunluğundan çok iyi fotoğraflar gözden kaçabiliyor..İlkkez yükleyen arkadaşlarada daha fazla yorum yapılma ortamıda sağlanmış olur böylece.Düşüncenize katılıyorum..

Tarih: 8 Haziran 2007, 16:44 - İp: 88.***.**1.167
fatos k
fatos k (üye)
Yurtdışı / Amatör

bende katiliyorum size, bence günde bir fotograf birazda tadinda birakir bu isi..

cok dogru bir düsünce..

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:09 - İp: 84.***.**5.187
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

düşünceniz çok yerinde bir fotoğraf eklensine
EVET.
SELAMLAR

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:11 - İp: 85.***.**3.110
zaferseckinler
zaferseckinler (üye)
Bolu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Gencer Bey ve onunla aynı görüşü paylaşan tüm arkadaşlara tereddütsüz katılıyorum.

Bununla birlikte ikinci bir öneri daha getirmek istiyorum.

Bu sitede fotoğraflarımız zaten derhal yayınlanmamaktadır.O halde site yönetiminin kaliteyi de yükseltmek adına imkanları ölçüsünde (Başta benim fotoğraflarım) her fotoğrafı yayınlamaya değer bulduğu takdirde galerilerinde sergilemesi,aksi takdirde hiç yayınlamaması taraftarıyım.O zaman fotoğraflarımızın sergilenmiş olması da bir anlam kazanır.Gözden kaçabilecek fotoğraf değeri olmayan karelerin de isterse 1500 yorum almış olsun yönetim tarafından silinmesini öneriyorum.

Forumlara göz atma fırsatı bulamadığım için,şimdiden bu güzel önerilerin hayata geçtiğini görmek üzere diyorum.

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:12 - İp: 88.***.**0.101
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Günde 1 fotoğraf yayınlama işi ilk bakışta doğru gibi,ama acaba kaç kişi her gün 2 fotoğraf ekliyor da toplamda eklenen fotoğraf sayısı 200 leri geçiyor.Bunun istatistiği çok önemli bence.

Ben ilk yüklediğim zamanlarda 2 şer yüklüyordum sonra titizleştikçe yüklemeye ara verdim işi abartmadım.

Günde 2 fotoğraf yükleyenlerin oranı çok önemli birileri öğrenebilirse iyi olur.

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:15 - İp: 85.***.**5.93
lyavuz
lyavuz (üye)
Manisa / Amatör

Fotoğraf kaliteside çok düştü sitede, bunda yapılan yorumların etkisi çok hatta yorum denilemez çoğuna; şu anda sol yanımda gördüğüm ikonlar bile kalitesizlik konusunda çok etkili; aferin bravolarla kimse burda fotoğraf bilgisini artıramaz bir arpa boyu gidemez diye düşünüyorum, önlemlerden bir taneside adminin daha seçici davranmasıdır, ben burda aşure tabağı fotoğraflarının 15-20 izlenir ve teşvik yorumlarına rastladım. Şimdilerde artık fotoğraf akleme arasını çok açtım, bir gerçek varki burdan bu tür şikayetleri olanlar başka sitelere çoktan gittiler. Artık yönetimmi patronmu gözünü açmalı diye düşünüyorum yoksa kapıya satılık levhasını asması yakındır...

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:35 - İp: 88.***.**5.187
lyavuz
lyavuz (üye)
Manisa / Amatör

Bir şey daha var; bazılarının 4-5 üyeliği var, fotoğrafın ön sayfada tutunma süresini uzatmanın kolay bir yolu zira on para etmez fotoğrafların günlerce pişirilip pişirilip ön sayfaya geldiğini 40-60 izlenirlik aldığına şahit oluyoruz,bu fikre katılmayan varmı?

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:40 - İp: 88.***.**5.187
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

haklı gençmen 1 foto

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:46 - İp: 88.***.**1.139
kankan
kankan (üye)
İzmir / Amatör

Gencmenn dostum, çok yerinde bir konuya değinmişsiniz.Bende katılıyorum, günde bir fotoğraf ekleme konusuna. İki veya daha fazla eklemek fotoğraf sayısını çok artırıyor ve inceleme olanağı azalıyor. Zaten fazla eklemek isteyen günde 1 tane ekleyerek zamana yayarak, bu ihtiyacını da gidermiş olacaktır diye düşünüyorum.

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:46 - İp: 88.***.**2.30
ofatmaca
ofatmaca (üye)
Muş / Amatör

Mesele kemiyet değil keyfiyet demiş büyükler...
Yani çoklutan ziyade kalite önemli...
Gencer beye katılıyorum...
Günde 1 fotoğraf yeterli...

Tarih: 8 Haziran 2007, 18:07 - İp: 85.***.**3.113