mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canons1 - S2 - S3 - S5 Paylaşımları

Canon S1 Is

Canon S2 Is

Canon S3 Is

Canon S5 Is

Merhaba arkadaşlar forumda genelde öne çıkan satın alma rehberindeki bazı karşılaştırmalar ama ben aslında bizi geliştirebilecek ve yeni kullanıcılar bilgilendirebilecek ögelerin çekim teknikleri ve fotoğraf örnekleri olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu,eski konu başlıklarında eskimiş S1 ve S2 yi tekrar canlandırıp S3 ve S5 modelleri ile beraber Canon'un S serisi dSLR-like modelleri olarak tartışmak,yardımlaşmak ve bilgileri paylaşmak adına kullanacağız.

Bildiğimiz gibi bu makinalar zamanında çok kişiye satıldı ve şimdi de hala çok kişiye satılıyor,forumdaki orda burda dağınık durumda olan arkadaşlarımızı bu konu başlığında toplamak benim için önemli.Galeride yayımlayamadığınız fotoğraflarınızı,sormak istediklerinizi,beklentilerinizi,hayal kırıklıklarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Güzel ve aktif bir forum olması dileğiyle,örnek fotoğraflarınızı,çekim teknikleri ile ilgili sorularınızı,önerilerinizi(iso,geniş açı çekim - zoom,alan derinliği,netlik,odaklama vb.) beklerim.

Görüceksiniz makinanızın ne kadar çok özelliğini öğrenir keşfederseniz makinanızla o kadar barışık olacaksınız.

Hadi hayırlı olsun

Not:Fotoğraflar dpreview(ilk3ü) ve letsgodigital.org dan alıntıdır.

Tarih: 8 Temmuz 2007, 13:50 - İp: 85.***.**7.173
cjesus
cjesus (üye)
Uşak / Amatör

digitall06 fotografların güzelmiş. İyigeziyorsun

Tarih: 2 Mart 2008, 22:18 - İp: 88.***.**0.106
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de çok gezerim ama fotoğraf eklemeye üşeniyorum kişisel bilgisayarımı kullanmıyorum ben şu aralar.okuldan giriyorum.ama galeriye bugün bir tane ekledim bakabilirsiniz

Tarih: 2 Mart 2008, 22:56 - İp: 144.***.**0.154
cjesus
cjesus (üye)
Uşak / Amatör

Of ülen Öğrenci olmak varmış.Resimler harika geziler harika zamanınızın degrini bilin.sizi kıskanıyorum. 40 Yaşımda ilk fotograf makinem olacak (gelirse) de ben fotograf çekmeyi ögrenecegim

Tarih: 2 Mart 2008, 23:04 - İp: 88.***.**0.106
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Yaş 40 değil 80 de olsa hiçbirşey için geç değil.

Tarih: 2 Mart 2008, 23:07 - İp: 144.***.**0.154
cjesus
cjesus (üye)
Uşak / Amatör

Her şeye 40 da başlıyorum yamaç paraşütü (diğerlerine kilom elvermiyor),avcılık,motorsilet ve fotoğrafcılık biraz geç oldu ama tadını çıkarmaya çalışıyorum.

Tarih: 2 Mart 2008, 23:11 - İp: 88.***.**0.106
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

cjesus Çok şükür sizin de dediğiniz gibi birazda öğrenciliğin verdiği imkanları kullanarak geziyorum. Haftaya ŞANLIURFA' ya gideceğim mesela. Gezilerimiz sadece FOTOĞRAFÇILIK adına oluyor. Klübümüz sağolsun...

Senin profil yok henüz bu arada cjesus fotoğraflarını bekliyoruz.

----------------------------------------------------------

Güncel fotoğraflarım için: --PORTFOLYOM--

Yorum ve eleştirilerinizi eksik etmeyin arkadaşlar.

Tarih: 3 Mart 2008, 08:41 - İp: 78.***.**4.226
cjesus
cjesus (üye)
Uşak / Amatör

Benim s5 daha kargoya verilmedi. Elime bir geçse ilk işim fotoğraf çekip göndermek olacak. Bizim zamanımızda böyle etkinlikler olmuyordu

Tarih: 3 Mart 2008, 21:57 - İp: 88.***.**2.231
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

UŞAK'tan Üzüm salkımlarının makrosu gelir artık. Hele bir gelsin makinanız.

Tarih: 3 Mart 2008, 23:07 - İp: 78.***.**0.217
cjesus
cjesus (üye)
Uşak / Amatör

Ooo bağlar budanacak,dibi çapalanacak, gübrelenecek,sürülecek, ekim ayında kesilecek.Benim makina ozamana kalırsa kendim imal edeyim

Tarih: 5 Mart 2008, 00:39 - İp: 88.***.**2.231
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

Yok canım makinanız o zamana kalmasın O dönemler inşallah makinaya alıştığınız dönemlere denk gelecek.

Tarih: 5 Mart 2008, 20:16 - İp: 78.***.**2.175