mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canons1 - S2 - S3 - S5 Paylaşımları

Canon S1 Is

Canon S2 Is

Canon S3 Is

Canon S5 Is

Merhaba arkadaşlar forumda genelde öne çıkan satın alma rehberindeki bazı karşılaştırmalar ama ben aslında bizi geliştirebilecek ve yeni kullanıcılar bilgilendirebilecek ögelerin çekim teknikleri ve fotoğraf örnekleri olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu,eski konu başlıklarında eskimiş S1 ve S2 yi tekrar canlandırıp S3 ve S5 modelleri ile beraber Canon'un S serisi dSLR-like modelleri olarak tartışmak,yardımlaşmak ve bilgileri paylaşmak adına kullanacağız.

Bildiğimiz gibi bu makinalar zamanında çok kişiye satıldı ve şimdi de hala çok kişiye satılıyor,forumdaki orda burda dağınık durumda olan arkadaşlarımızı bu konu başlığında toplamak benim için önemli.Galeride yayımlayamadığınız fotoğraflarınızı,sormak istediklerinizi,beklentilerinizi,hayal kırıklıklarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Güzel ve aktif bir forum olması dileğiyle,örnek fotoğraflarınızı,çekim teknikleri ile ilgili sorularınızı,önerilerinizi(iso,geniş açı çekim - zoom,alan derinliği,netlik,odaklama vb.) beklerim.

Görüceksiniz makinanızın ne kadar çok özelliğini öğrenir keşfederseniz makinanızla o kadar barışık olacaksınız.

Hadi hayırlı olsun

Not:Fotoğraflar dpreview(ilk3ü) ve letsgodigital.org dan alıntıdır.

Tarih: 8 Temmuz 2007, 13:50 - İp: 85.***.**7.173
kapt73
kapt73 (üye)
Bursa / Meraklı

merhaba acemi bir s5 ci olarak topici inceledim
mavi izci arkadaşım emeğine sağlık
benim şu ana burada sergilemeye değer bir fotom yok ama bayram ertesi bu konuda bir çalışmam olacak
görüşmek üzere

Tarih: 9 Ekim 2007, 09:04 - İp: 88.***.**0.208
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Tamam kapt73,ne zaman istersen fotoğraf yükleyebilirsin buraya.Berabertartışırız daha ne kadar iyi yapabiliriz bu fotoğrafları diye.

Tarih: 9 Ekim 2007, 18:15 - İp: 144.***.**1.21
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

Geniş açı:

12X ile:

S5 IS ile İlk fotoğraflarım...

#Digitall06' tarafından 17.02.2008 15:24:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Şubat 2008, 15:21 - İp: 88.***.**4.124
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Yeni mi aldın digital 06 ? Bir de S5 herhalde bunlar...

S serisinin klasik renkleri hemen belli ediyor kendini,biraz renk doygunluğuna müdahelede bulununca ya da makinada "Vivid" efekti verince daha canlı fotoğraflar oluyor.

Paylaşımlar güzel...

Ankaralısın demek

Tarih: 17 Şubat 2008, 18:17 - İp: 144.***.**0.147
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

Evet Ankara'lıyım mavi_izci Canon S5 aldım yeni. Daha önce S2 kullanmışlığım olsada genelde otomatik modda fotoğraf çekmiştim onunla. ''Manuel mod'' kullanmak istiyorum artık. [>:D

Tarih: 18 Şubat 2008, 19:44 - İp: 88.***.**7.182
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

P yi hiç kullanmadım ama sanırım programlı bir auto modu,bence hiç korkmadan Manuel modda kullan.

S5 yine maksimum F/8 e kadar mı kısılıyor ?

Tarih: 18 Şubat 2008, 19:49 - İp: 144.***.**0.152
equrante
equrante (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Merhaba Arkadaslar.

nihayet ilk fotograf makinami alarak heyacanla fotografcilik sanatini ogrenmeye basladim.Baslangic acisindan Canon s5 is nin iyi bir tercih olacagini dusundum.tabi bunda fiyatininda etkisi buyuk .
Anlasilacagi uzere henuz cok cok amatorum ancak hevesle ogrenmeye calisiyorum.ve ilk mesajimida benimle ayni makinayi kullanan arkadaslarin arasinda yazmak istedim.ben yurt disindayim ve aldigim makinanin kullanim kalavuzuda almanca.canon s5 le ilgili turkce kaynaklar (ayarlar,cekim incelikleri ve teknikleri vs hakkinda) aradim ama malesef bulamadim.vazla iyi olmayan almancamla yavas yavas cozuyorum makinayi.henuz bir hafta bile olmadi.benim icin oldukca buyuleyici bir alet.ve elbette alir almaz disari cikip ilk fotograflarimi cektim.bazilarini sizlerle paylasmak istiyorum.

#equrante' tarafından 20.02.2008 18:39:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2008, 15:52 - İp: 81.***.**2.2
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Aramıza hoşgeldin equrante,seçim kişiden kişiye değişir ama aküçümsenmemesi gereken güzel özelliklere sahip cihaz.

İlk fotoğraflar olarak bence çok başarılı.

Makro keskin,kuş fotoğrafında alan derinliği için elinizden gelen yapılmış,diğer çalışma da yansıma ile güzelleşmiş,bence doğru yold ailerliyorsunuz.

Kullanma kılavuzuna gelince yurtdışında olmasaydınız size yollayabilirdin fotokopi çekip ama zaten sizin de Canon distürübütörlerine email atıp sizin diliniz için olan uygun kullanım kılavuzunu isteme hakkına sahipsiniz,en kötü ihtimalle bilgisayarınıza PDF formatında bir Türkçe kılavuz gönderirler diye düşünüyorum.Sonucu merakla da bekliyorum

Tarih: 20 Şubat 2008, 19:54 - İp: 144.***.**0.152
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhaba arkadaşlar ben de bir S5 kullanıcısıyım.okul ve dersane yüzünden tatiller dışında fazla uğraşamıyorum makinemle.ama zaman buldukça çekimler yapıyorum ve zamanım oldukça fotoğraf da eklerim. daha güzel çekimler yapabilmek için eleştirilmem gerekir. galeriye fotoğraf eklediğimde elinize sağlık, tebrikler gibi yorumlardan başka eleştiri değeri taşıyan yorum çok az. o yüzden burda aradığımı bulurum diye umut ediyorum. herkese iyi çalışmalar, ışığımız bol olsun

Tarih: 22 Şubat 2008, 17:11 - İp: 85.***.**3.84
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Anlayabildiğimiz kadarıyla yorum yaparız mustafa_k . Galerideki olay hepimizin başına geliyor.

Tarih: 23 Şubat 2008, 01:59 - İp: 144.***.**0.154