mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canons1 - S2 - S3 - S5 Paylaşımları

Canon S1 Is

Canon S2 Is

Canon S3 Is

Canon S5 Is

Merhaba arkadaşlar forumda genelde öne çıkan satın alma rehberindeki bazı karşılaştırmalar ama ben aslında bizi geliştirebilecek ve yeni kullanıcılar bilgilendirebilecek ögelerin çekim teknikleri ve fotoğraf örnekleri olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu,eski konu başlıklarında eskimiş S1 ve S2 yi tekrar canlandırıp S3 ve S5 modelleri ile beraber Canon'un S serisi dSLR-like modelleri olarak tartışmak,yardımlaşmak ve bilgileri paylaşmak adına kullanacağız.

Bildiğimiz gibi bu makinalar zamanında çok kişiye satıldı ve şimdi de hala çok kişiye satılıyor,forumdaki orda burda dağınık durumda olan arkadaşlarımızı bu konu başlığında toplamak benim için önemli.Galeride yayımlayamadığınız fotoğraflarınızı,sormak istediklerinizi,beklentilerinizi,hayal kırıklıklarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Güzel ve aktif bir forum olması dileğiyle,örnek fotoğraflarınızı,çekim teknikleri ile ilgili sorularınızı,önerilerinizi(iso,geniş açı çekim - zoom,alan derinliği,netlik,odaklama vb.) beklerim.

Görüceksiniz makinanızın ne kadar çok özelliğini öğrenir keşfederseniz makinanızla o kadar barışık olacaksınız.

Hadi hayırlı olsun

Not:Fotoğraflar dpreview(ilk3ü) ve letsgodigital.org dan alıntıdır.

Tarih: 8 Temmuz 2007, 13:50 - İp: 85.***.**7.173
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

By karhan33, shot with Canon PowerShot S5 IS at 2007-07-21

Tarih: 21 Temmuz 2007, 23:53 - İp: 81.***.**2.183
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Paylaşım için teşekkürler.Genelde güzel fotoğraflar arasından seçkinlerini Galeri'de yayınlayabilirsin.Zira galeri de S5 fotoğrafları çok az.İnsanlara güzel bir örnek olabilir.

Bu arada Auto modunda çekiyormuşsun yavaş yavaş değişik modları da öneririm sana Tv ve Av modu en sonra da Manuel modu sana daha çok keyif verecektir.

Ben neredeyse tamamen Manuel modda çekiyorum ve Efekt olarak da Canlı efektini kullanıyorum,renkle çok güzle çıkıyor.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 05:00 - İp: 85.***.**2.248
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Birkaç fotoğraf eklemek istedim bunlar Zeytinli Rock Festivalinden: Orada gönüllü olarak çalışıyordum kamp ve çadır düzenine yardımcı olduk.

Shot with Canon PowerShot S2 IS at 2007-08-11

Tarih: 11 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 88.***.**6.10
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

güzel fotoğraflar çekmişsin eline sağlık

Tarih: 11 Ağustos 2007, 23:03 - İp: 85.***.**3.19
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sağol karhan sen de birşeyler paylaşırsan memnun olurum

Tarih: 11 Ağustos 2007, 23:09 - İp: 88.***.**2.119
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Çok mutluyum arkadaşlar Didimde sabah vakti yaptığım çekimler çok güzel sonuçlar doğurmuş mutluyum mutluyum mutluuuuuuuuu buraya da birkaç tane eklicem ama Galeriye de eklenebilir 20 kadar güzel - çok güzel fotoğraf çektim gerçekten çok mutluyum.Bayağı bir neşe ve moral kattı bana.Umarım ilgi görür Galeri'de

Tarih: 13 Ağustos 2007, 14:12 - İp: 88.***.**1.24
mnguckaya
mnguckaya (üye)
Antalya / Amatör

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık olarak bir buçuk ay kadar önce "S5 IS" aldım.
Çektiğim fotoğrafları bu topiğe eklemek istiyorum.
Ancak, bütün forumu araştırmama rağmen forum alanına nasıl fotoğraf ekleyeceğim hususunda bir bilgi bulamadım.
Yardımcı olursanız, S5 ile çektiğim fotoğrafları bu topiğe ekleyebilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 14 Ağustos 2007, 14:57 - İp: 88.***.**0.127
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

www.imageshack.us

sitesi en popüler fotoğraf ekleme sitesidir.Burada anasayfada gözattan istediğiniz dosyayı seçip host it derseniz birsüre o dosya upload edilicek ve size 6 tane link vericektir.İhtiyacınıza göre o linki kopyalayıp yapıştırırsınız kullanırsınız.Benimki gibi bir şey kullanmak istiyorsanız hotlinkforforums daki linki yapıştırırsınız.Deneyin denedikleriniz çalışmazsa silin o linki yenisini ekleyin.

Bu arada makina nasıl memnun musun ?

Tarih: 14 Ağustos 2007, 18:34 - İp: 88.***.**6.177
mnguckaya
mnguckaya (üye)
Antalya / Amatör

mavi_izci açıklamaların için teşekkür ederim.
Canon S5'den son derece memnunum.Fotoğraf çekim kalitesi oldukça iyi. Şimdilik benim ihtiyaçlarımın tamamına cevap veriyor.
Yaklaşık olarak bir haftalık uğraştan sonra çektiğim bir fotoğrafı eklemeye çalışacağım. Uğraş diyorum çünkü hareketli hayvanlardan kare almak çok zor oluyor. Hele benim gibi acemiyseniz.

#mnguckaya' tarafından 15.08.2007 12:30:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:19 - İp: 81.***.**5.95
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Olmamış linkin bir kısmını almışsın tamamını koppyala

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:21 - İp: 88.***.**4.193