gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Netfotograf. Com Hakkında..

ARKADASLAR ZAMAN AYIRIP YAZILAN TUM YAZILARI OKUYUN LUTFEN,BELKİDE COZUME GİDEN FİKİR SİZDEN CIKACAKTIR..

gencmenn ve bazı dostlarla yaptıgımız gorusmelerden ve sitede (bana göre)yazın gelmesiyle baslayan gevsemeden sonra, yapılabilecekler uzerine kafa yorabilmemiz,ve sitenin artık daha profesyonel bir anlayışa yonelmesi için,
hepinizden oneri ve goruslerinizi bekliyorum..
forumda en sık girilen ve siteyle alakalı insanlara en kolay ulasabilecegimiz yer oldugu için burada acmayı uygun gordum.fikret beyden anlayış gostermesini rica ediyorum..

eger sitenin gidisatı ve yapılabilecekler uzerine mantıklı ve uygulanabilir cozumler uretebilir,ve yeterli ilgi alakayı saglayabilirsek eminimki,
kralımız,şahımız,büyük insan fikret diker beyefendimiz
( ) konuyla ilgilenecek ve gerekli duzenlemeleri yapacaktır..
okuyup gecmek yerine ilgilenip bir cozum,bir fikir beyan edip,elinizi taşın altına sokarsanız hem sitemiz adına ,hemde kendiniz adına iyi birsey yapmıs olacaksınız..(ayrıca herkese pazarbeyden çikolata...)

----------------------------------------

*siteye uye olma kosulları,
*site içi hareket ve davranısları duzenleyecek kurallar ve
*calıntı fotografa karsı yapılabilecekleri,
*netfotograf.com'un sıcak site yapısını bozmayacak şekilde tartısmak,gorusmek ve geregini yapabilmek için hepinizi goreve davet ediyorum..

gaijin dedektiflik firması

not:sanamı kaldı bunu kurcalamak diyenlere çikolata yok

#gaijin' tarafından 05.07.2007 02:18:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 01:21 - İp: 88.***.**3.59
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Mod her halükarda şart bence.

Maddi olmasa bile gönüllü olarak yapabilecek birçok işinin ehli insan mevcut sitede ve teklif edilirse kabul ederler diye tahmin ediyorum.

Kişilerin fotoğraf yüklemesi gibi bir zorunluluk ise olmamalı bence. Üye olup bilgisini geliştirip aylar sonra makina alan insanlar olabilir mesela benim gibi.

Fotoğraflara yorum yazma meselesi zaman ve istek meselesi.Kimisi zamanı olmadığı için kimisi ise eleştiriyi hakaret kabul eden insanlar yüzünden yazmıyor olabilirler veya insanın olduğu her yerde olabilecek diğer sorunlar yüzünden olabilir. Bunun çaresi yok.

Onaylanan fotoğraflar için mutlaka belli kalite standartları olmalı ve bu kurallar tavizsiz uygulanmalı.

Mükerrer üyelikler teknik detayını bilmiyorum ama yapılabiliyorsa eğer engellenebilmeli.

Diğer üyelere her ne konuda olursa olsun hakaret eden vatandaşın üyeliği ve fotoğrafları silinmeli kim olursa olsun...Üyeler arası hakaret asla olmamalı.

Şimdilik bu kadar...

Tarih: 5 Temmuz 2007, 10:47 - İp: 213.***.**2.98
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

İŞTE BU KADAR YA OLAYLAR ÇÖZÜLMEYE BAŞLADI ARTIK İCRAATA GEÇSİN BUNLAR!

Tarih: 5 Temmuz 2007, 10:47 - İp: 81.***.**1.83
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

hepinize merhabalar arkadaşlar,
önerilerimi izninizle maddeler halinde sıralamak isterim..
1-fotoğraf yükleme süresi 48 saatte 1 yapılabilsin ve exif zorunlu olsun..
2-fotoğrafı yükleyen arkadaşımızın ismi veya niki 24 saat sonra görülebilsin dolayısı ile fotoğrafa çerçeve yapıp rumuz ad yazılmaması gerekir
3-puanlama sistemi olsun
4-fotoğrafın büyük hali ve tüm yorumlar "tek tık" ile görülebilsin
5-günün -haftanın -tüm ayların aldığı puana göre en başarılı 50 fotoğrafı ayrı bir sayfada kapsamlı olarak yayınlansın
6-üç adan önceki bir fotoğrafa yorum -puan verildiğinde aldığı puana göre "hatırlananlar" diye bir sayfanın altında sergilenebilsin
7-fotoğraf sayfalarını kolay değiştirebilmek için "önceki" "sonraki" butonları olsun
8-fotoğraf ve fotoğrafçı mutlaka favorilere eklenebilsin
9-sayfalarda ufaltılmış ön izleme olarak en az 30 fotoğraf sergilenebilsin

arkadaşlar biliyorum bu değişikleri yapmak netfotoğrafın bu formatına uygun olmayabilir..kolay değil ama yeni bir "netfotograf" interaktif bir "netfotograf" sitesi güncel web tasarım programlarıyla sanırım yeniden inşaa edilebilir
hepinize selam ve saygılarımla
yılmaz

Tarih: 5 Temmuz 2007, 11:25 - İp: 88.***.**1.6
fatos k
fatos k (üye)
Yurtdışı / Amatör

bence ilk olarak serbest kürsü de acilan topiclere bir cözüm bulunsa iyi olur. akla gelmeyen absurd ne kadar konu varsa orada aciliyor.
sonra yazilan cevaplarla birbirine giren insanlar, buna bir care bulunmali bence.

birde nikomaniaa nin yazdiklari cok iyi, ona katiliyorum.
degisiklik adina yapilabilecek herseyi önermis.
tebrik ederim

gaijin senide tebrik ederim, cok önemli bir konuyu dile getirdigin icin.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 11:35 - İp: 84.***.**5.187
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

NİKONMANİA İİDE GÜZELDE VERDİĞİN ÇÖZÜMLERİN ÇOĞU SİTENİN KULLANIMIN KOLAYLAŞTIRMAK AMAÇLI BİZ BURDA SADECE SİTEDE OLAN OLUMSUZLUKLARI YANİ HIRSIZLIK FORUM ODALARINDA YAŞANAN TATSIZLIKLARI FOTUMLARDA OLAN KARIŞIKLIKLARI ÖNLEMEK AMAÇLI ÇÖZÜMLER ARIORUZ.BENCE BUNLAR HALLEDİLDİKTEN SONRA SENİNKİLERDE OLABİLİR.EN AZINDAN BU BENİM FİKRİM.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 11:44 - İp: 81.***.**1.83
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

sayın cyaxar
fotoğraf yükleme süresini 48 saate çıkarırsan ve exif zorunluluğu getirirsen(bunu sistem eleyecek ve engelleyecek)
hırsız çaldığı fotoyu yüklemek için 48 saat zaten beklemez ve zaten fotoğraflarının yeterlilik belgesi yok karnesi yok..yani exifleri yok bunu anlatmaya çalışıyorum..bu bir süreç meselesi zamanla hırsızlık azalıp yok olmaya yüz tutacaktır..

Tarih: 5 Temmuz 2007, 11:54 - İp: 88.***.**1.6
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Merhabalar Arkadaşlar.

Güzel bir topic.en azından luzumsuz değil.her şeyi iyi düşünmüşsünüz ama bazı noktalarda hala yanılıyorsunuz.Mesela exifsiz fotoğraf yükleyenler için exif zorunlu olsun diyorsunuz ama çalacak adam eğer bunu iş edinmişse zaten buna da bir çözüm yolu bulur.(aslında exifi istemememdeki kasıt bende genelde exif olmadığı için malumunuz bir fotoğrafı 3 farklı proğramda düzenleyince böyle olur yada exif unutluyor )Tabi Sizni kide bir öneri ama emin olun buda hırsızların yolunu kesmez.O konuda işimiz böyle şanslı arkadaşlara kalmış artık.

site üyelrinden uzun bir süredir girmeyenleri belki üyelikleri iptal edilebilir ve siteye yeni üye alımlarıda belirli bir zaman aralığına kadar da olsa referans aracılığı ile de olabilir.Tabi buda yine aynı kişi tarafından iki kez üye olmaların önüne geçemez.Ha bunun içinde bazı arkadaşlarında dediği gibi aynı ip den üyeliklere karşı bir koruma ile çözüm olabilir.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 12:07 - İp: 85.***.**9.14
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

exif şart olsun dimi..
sonrada dijital değilde filmle çalışan pek çok hatrı sayılır üye "aman canım mecburmuyum" diyip tası tarağı toplasın..

çok önceleride yazmıştım yine yazıyorum.
kurallar ve kısıtlamalar kişilerin vicdanında olmalı. ekranında değil.
eğer bir parkta çimlere basmayı yasaklarsanız insanlar çimlere özgürce basılabilen parklara doğru gitmeye başlar.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 12:25 - İp: 88.***.**1.128
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evet trokomet.. mesela ben bunu dusunmemiştim,bu topicin amacıda zaten bırseyleri ortaya atıp artısını eksisini gormek..
exif konusunda sen haklısın mesela..analog kullanan birinin exif vermesine imkan yok..

---------------------------------------------------

ben bu topicin amacını sitedeki kaliteyi artırmakdan cok,sitenin altyapısını guclendirecek oneriler gelmesini saglamak olarak düşünmüştüm..
gerisi zaten gelecektir..

uyelikte tek ip cok kullanıslı ve diger sitelerce uygulanan bir sistem,aynı ip uzerınden uye olunamıyor,
bu sahte uyelikleri engellemede bir basamaktır..
aynı mail adresiyle uye olunamaması,bu bir basamaktır,
eksikleri varmıdır??? evet tabiki var ancak yinede kullanıslı..

---------------------------------------------

edıtorluk konusunda gelişme olmayacagını malesef goruyorum..
her eklenen fotograf onaylanmayacak gorusu teoride herkese mantıklı geliyor ama hem buna katılıp hem fotografı onaylanmayınca feryat edenleri gorunce ozeleştirinin,ve empatinin ne kadar gelişmiş oldugunu goruyorum...
yazık...

-----------------------------------------------

acıkcası bu gibi goruslerden sonra modlugunda,
edıtorlugunde artık cozum olmayacagı goruluyor..
bir mod birine uyarı verse digeri sen zaten bana gıcıktın uyarı verdin,bir fotograf onaylanmayınca,artnıyet var cıglıkları yukselecek gorulen oki..

------------------------------------------------

bu siteyi hataları,eksikleri,duzeltilmesi gereken şeyleriyle seven,sevdigini soyleyen ama ilk problemde,alınganlık yapan istifa eden, rest ceken, bir anlayıs, empatiden ve samimiyetten yoksundur...

------------------------------------------------

hala umutluyum,guzel onerileri derleyip aksam tek bir mesajda tartısmaya acalım..şimdilik iyi gunler...

not:cikolatalar pazarbeyde ondan alın

Tarih: 5 Temmuz 2007, 15:46 - İp: 88.***.**1.129
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ben renkli gazoz istiorum!

Tarih: 5 Temmuz 2007, 15:57 - İp: 81.***.**1.83