last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bu Avukatlar Bir Alem :)

Çok havalı ve zengin bir avukat, yeni aldığı lüks spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yapacağını düsünerek arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sürücü tarafındaki kapıyı kopartır atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmya başlar.. Daha geçen gün aldığı arabası mahvolmuştur ve kaportacı ne kadar ince iş görse gene de eskisi gibi olmayacaktır. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmalı ve yaptığı hasar ona mutlaka ödettirilmelidir. Avukat kızgın ve öfkeli şikayetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar "Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum.." der "..sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, başka birşeyi gözünüz görmüyor...". "Nasıl söylersin böyle birşeyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama acıyarak ve küçümseyerek bakar "Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun...." "Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 81.***.**7.150
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 27 Ağustos 2007, 20:42 - İp: 88.***.**9.197
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yaw itiraf et fıkra guzeldi
giden bı uv filtre olsun

Tarih: 27 Ağustos 2007, 20:57 - İp: 85.***.**0.137
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bunlar tarihi eser kıymetinde fıkralar.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 21:04 - İp: 88.***.**9.197
elalarini
elalarini (üye)
Ankara / Amatör

Sonunda koptum yav Birilerine gönderme mi ki acaba

Tarih: 27 Ağustos 2007, 22:46 - İp: 85.***.**6.10
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben fıkranın sonunu "eyvah rolex im de gitmiş " diye biliyordum. Herhalde casio saat olsa üzülmezdi bu arkadaş. O da haklı o paraları ne kadar zor kazandığını bilseniz.Geçen de israil li rolex satıcıları gelmişti ucuzları 15 bin dolar falanmış bu saatlerin.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 22:53 - İp: 85.***.**9.8
okyanus.
okyanus. (üye)

15 bin dolar deyip geçmemek lazım o paraya 2004 model çalıntı ve 1.derecede yakalamalı iki tane kahverengi kia alınır. Adamın üzüntüsünü şimdi daha iyi anlıyorum.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:02 - İp: 85.***.**9.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bende öyle biliyom
Aman roleks alma. .abakımı falan dünyanın parasıymış. Ben casiom bozulunca sieko alcem. Çok hoş yenileri onların.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:06 - İp: 88.***.**9.197
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zamzon saat cıkarmmaısmı???

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:15 - İp: 85.***.**0.137
okyanus.
okyanus. (üye)

Vallahi satalım diye çok uğraştılar ama almadım. O paraya ev bile alırım ben.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:15 - İp: 85.***.**9.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Parra parra parrraaa..Avukat değil parracı bunlar paracı..Parayı verince senden çok sen olurlar, para olmayınca davacıdan çok davacı..Ahh sizlerin eline düşmemek lazım

Tarih: 27 Ağustos 2007, 23:58 - İp: 195.***.**7.201