last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bu Avukatlar Bir Alem :)

Çok havalı ve zengin bir avukat, yeni aldığı lüks spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yapacağını düsünerek arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sürücü tarafındaki kapıyı kopartır atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmya başlar.. Daha geçen gün aldığı arabası mahvolmuştur ve kaportacı ne kadar ince iş görse gene de eskisi gibi olmayacaktır. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmalı ve yaptığı hasar ona mutlaka ödettirilmelidir. Avukat kızgın ve öfkeli şikayetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar "Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum.." der "..sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, başka birşeyi gözünüz görmüyor...". "Nasıl söylersin böyle birşeyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama acıyarak ve küçümseyerek bakar "Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun...." "Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 81.***.**7.150
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 31 Ağustos 2007, 23:22 - İp: 88.***.**8.73
ozkanturk
ozkanturk (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

yuh be avutların iç alemini öğrendik az çok :S az değil bunlar yaa :S

Tarih: 2 Eylül 2007, 16:37 - İp: 85.***.**2.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet az değiliz biz çokuz. Sayamayacağım kadar çok.

Tarih: 2 Eylül 2007, 18:39 - İp: 88.***.**8.73
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

tabii çoksunuz şuna baksana her delikten çıkıyorlar ellerinde fotoğraf makineleri ile

Tarih: 3 Eylül 2007, 10:17 - İp: 81.***.**7.150
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

last hope,
hope dedik n'oluyoruz delik melik?
seni o tel öngünün ardına attıran da bir avukat filan mı yoksa hı?
bak uyarıyorum, biz hem çokuz hem de çok güçlüyüz!
site yönetimi de bizden soruyo zaten, siteye kimi alalım kimi atalım filan diye
Böyle olunca üsluba dikkat etmek lazım di mi ama cici kardeşim
Bak köpekbalığı hikayesini de boşa annatmadık
Ama yok ben pek annıyamadım diyosan bizde hikaye çook

Tarih: 3 Eylül 2007, 10:52 - İp: 88.***.**1.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Fipar kısa ve öz bir anlatım olmuş. Meclisin yarısıda bizden zaten.

Tarih: 3 Eylül 2007, 11:05 - İp: 88.***.**3.172
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ben o delik muhabbetini pazar amcanın avatarına dokundurdum. başka yönlere çekmeyelim lüffen.
zaten meclisin yarısı avukatla dolunca yerden biter gibi her taramız avukatla dolmuş oldu. ya memlekete doktor lazım mühendis lazım işçi lazım. hep avukat olmaz ki ama

Tarih: 3 Eylül 2007, 13:36 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bir mahkeme salonu düşünün... Bir davada tanıklık etmesi için kürsüye yaşlı bir teyzeyi çağırırlar.

Kadın yerine oturur ve davalının avukatı kadına yaklaşır...

- Bayan Jones... Beni tanıyor musunuz? Yaşlı teyze cevap verir :

- Ah evet Bay Williams sizi çocukluğunuzdan beri tanıyorum. Siz taa o zamanlar bile aileniz için tam bir baş belasıydınız. Sürekli yalan söylüyorsunuz, karınızı komşunuzla aldatıyorsunuz, en yakınım dediğiniz insanların arkasından konuşuyorsunuz, 2 dolar fazla kazanmak için herkesi satarsınız...

Davalının avukatı başta olmak üzere bütün salon şok olur. Adam ne yapacağını bilemez bir halde kadına tekrar sorar :

- Peki Bayan Williams, ya karşı tarafın avukatını tanıyor musunuz? Kadın yine cevaplar :

- Elbette tanıyorum. Çocukluğunda ona dadılık yapmıştım.. Tembel, ödlek ve alkolik adamın tekidir.. Etrafında bir tek dostu yoktur ve herkes onun hala geceleri altına kaçırdığını söylüyor..Yine herkes şokta.. Bütün salonu bir uğultu kaplar..

Hakim kürsüye tak tak tak vurup herkesi susturur ve her iki tarafin avukatını da kürsüye çağırır ve ikisine de eğilmelerini söyleyerek kulaklarına şunu fısıldar...

- Eğer bu kadına beni tanıyıp tanımadığını sorarsanız ikinizi de harcarım.

Tarih: 6 Eylül 2007, 13:58 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Şehrin hayırsever vakıflarından birindeki çalışanlar şehrin en başarili avukatından henüz herhangi bir bağış almamış olduklarını fark ettiler.

Bağıs toplama görevindeki kişi avukatı bağısta bulunması için ikna etmeye çalışıyordu:

"-Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500.000 dolar, ancak bugüne kadar hiç bir hayır işine bir kuruş bağışta bulunmamışsınız. O paranın bir kısmını bir şekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?"

Avukat bir süre düşündü, sonra:

"-Önce, arastırmalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin bir kaç kat üstünde olduğunu da gösterdi mi?"

Görevli utandı:

"-Şey, hayır."

"-Sonra, kardeşimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkum olduğunu?"

Görevli utancından kıpkırmızı kesilmiş bir halde özür dilemeye çalışırken avukat onun sözünü kesti:

"-Ya da kız kardeşimin kocasının bir trafik kazasında öldüğünü ve onu üç çocuğuyla beş parasız bıraktığını?"

Görevli yerin dibine geçmisti, sadece,

"-Hayır, hiç bir bilgim yoktu ..." diye mırıldanabildi.

Avukat bir kez daha onun sözünü keserek devam etti:

"-Pekala, ben onlara zerre miktar para vermezken size niçin vereyim?"

Tarih: 6 Eylül 2007, 13:59 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

George ve Harry balonda Atlantik okyanusunu geçmektedirler. George Harry'ye döner ve biraz alçalıp nerede olduğumuzu anlayalım der. Harry sıcak gazı biraz kısar ve balon alçalmaya başlar. George "hala nerede olduğumuzu anlayamadım biraz daha alçalalım ve şu aşağıdaki adama soralım" der. Harry adama bağırır "Hey bayım nerede olduğumuzu söyleyebilir misiniz lütfen. "

Adam geri bağırır: "Bir balondasınız ve 100 metre yukardasınız"

George Harry'ye döner ve "Bu adam bir avukat" der.

Şaşırır Harry, "Nasıl anladın" der.

"Çünkü" der George "Verdigi bilgi %100 doğru .. fakat faydasız".

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:01 - İp: 81.***.**7.150