last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bu Avukatlar Bir Alem :)

Çok havalı ve zengin bir avukat, yeni aldığı lüks spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yapacağını düsünerek arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sürücü tarafındaki kapıyı kopartır atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmya başlar.. Daha geçen gün aldığı arabası mahvolmuştur ve kaportacı ne kadar ince iş görse gene de eskisi gibi olmayacaktır. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmalı ve yaptığı hasar ona mutlaka ödettirilmelidir. Avukat kızgın ve öfkeli şikayetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar "Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum.." der "..sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, başka birşeyi gözünüz görmüyor...". "Nasıl söylersin böyle birşeyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama acıyarak ve küçümseyerek bakar "Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun...." "Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 81.***.**7.150
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

@lawyermen.

fıkrada sadece gıgır maksatlı söylenmiş bişey var.
yada zamanında okuduğumda çok dikkat etmedim.

siz o şekilde yazınca bu konuda da toplumumuz çok bilgili olmayıp koyver gitsin tarzı yorumlarda bulundukları için ufak bir hatırlatma yapaım dedim sadece..

şimdi sizin yazınızı okuyup ta sonra muhabbet esnasında birilerine yanlış bilgi aktaranlar olmasın diye... sadece açıklama gereği duydum o kadar..

size karşı en ufak bir kastım yok eğer alındıysanız özür diliyorum..kusura bakmayın..

Tarih: 14 Aralık 2007, 18:44 - İp: 81.***.**4.47
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Bu fıkrayı bu sitede geçen sene görmüştüm bulabilirsem gösteririm bi ara.Hatta pazarbeye aynı şekilde yüklenilmişti.
Dejavu oldu bi anlamda.
Forum kendini tekrarlamaya başladı konuşmadığımız başka ne kaldı acaba

#by_phtogpr' tarafından 14.12.2007 18:55:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2007, 18:54 - İp: 85.***.**1.187
lawyermen
lawyermen (üye)
İstanbul / Meraklı

Nedimy dost'a

Hayır canım anlıyorum sizi Yanlış falan anlamadım, ben yazı dilini biraz internet ortamına göre sevimlileştiremiyorum sanırım. İşaretleri yeterince kullanamıyor ve cümle kuruluşlarımla kastımı aşan bir görüntü yansıtıyorum.

Bu anlamda özür dilerim, kusura bakmayın. Bilgilendirmeniz kısa ama özdü, farkındaysanız hiç eleştirmedim o kısmını hehe Tekrar selamlar, saygılar...

Tarih: 15 Aralık 2007, 00:58 - İp: 83.***.**4.3
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

lawyermen sanrım topicin amacını anlamadın avukatlarla ilgili halk arasında anlatılan fıkralar burada derlenmiş bir durumda sen de bana mal ettin bu fıkrayı helal olsun sana. az çok biliriz avukatları kardeşim olsun, akrabalar olsun, arkadaşlar olsun çevremizde epeyce avukat var. az çok tanırız heralde.
bu başlık altında yazılmış olan diğer yazıları okursan konunun nasıl bağlanmış olduğunu görürsün sen sadece başlığa takılıp kalmışsın. ufkunu geniş tut biraz cool ol

Tarih: 16 Aralık 2007, 17:39 - İp: 78.***.**9.127
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 30 Mayıs 2010, 15:53 - İp: 88.***.**5.107
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 30 Mayıs 2010, 23:00 - İp: 78.***.**2.163
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 30 Mayıs 2010, 23:23 - İp: 85.***.**0.188
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 30 Mayıs 2010, 23:25 - İp: 78.***.**2.163
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

"Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

hiç şaşırmadım

Tarih: 30 Mayıs 2010, 23:26 - İp: 95.***.**4.9
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

..

Tarih: 30 Mayıs 2010, 23:28 - İp: 85.***.**0.188