last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bu Avukatlar Bir Alem :)

Çok havalı ve zengin bir avukat, yeni aldığı lüks spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yapacağını düsünerek arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sürücü tarafındaki kapıyı kopartır atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmya başlar.. Daha geçen gün aldığı arabası mahvolmuştur ve kaportacı ne kadar ince iş görse gene de eskisi gibi olmayacaktır. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmalı ve yaptığı hasar ona mutlaka ödettirilmelidir. Avukat kızgın ve öfkeli şikayetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar "Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum.." der "..sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, başka birşeyi gözünüz görmüyor...". "Nasıl söylersin böyle birşeyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama acıyarak ve küçümseyerek bakar "Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun...." "Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 81.***.**7.150
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

[Bilirkişi tesbiti için salona makinayla girilme zarureti sonucu.]

Pazarbey'in makinası duruşma salonunda çalındı diyelim.
Zarar ziyanı kim öder acaba.Kargaşalıkta makinaya bir şey olsa ve bulunamazsa.
Düşündüm de bu saatte.
Sultanahmet de bayağı kalabalık oluyor zaman zaman.
Kütahya'yı bilemem de.
Nazar değmesin mazallah yeni ya.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 03:21 - İp: 88.***.**1.225
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Neyse düşürseniz elemize siz.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 08:35 - İp: 88.***.**2.183
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Yaratıcı Avukat
Avukat hırsızlıkla suçlanan müvekkilini yaratıcı bir savunma ile hapisten kurtarmak istemektedir. Avukat Yargıca hitaben;
- "Müvekkilim, arabanın camından içeri sadece kolunu sokup çantayı almıştır. Müvekkilimin kolu, muvekkilimin bizzat kendisi değildir. Sadece bir kol tarafından işlenen bir suç için niye bütün bir kişiyi cezalandırıyorsunuz." der...
Yargıç , gülümseyerek;
- "Peki o zaman aynı mantıkla gidiyorum ve müvekkilinizin kolunu 1 yıl hapse mahküm ediyorum. Müvekkiliniz isterse ona eşlik edebilir." der...
Müvekkil gülümser. Avukatın yardımıyla müvekkilin takma kolunu çıkartırlar ve dönüp giderler...

Tarih: 28 Ağustos 2007, 12:34 - İp: 88.***.**4.218
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Allah seni güldürsün yetişbey ne diyeyim takma kolla çantayı nasıl çalmış sağlam kol cezalı olması lazım değil mi

Tarih: 28 Ağustos 2007, 16:31 - İp: 81.***.**7.150
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

OOOO KAÇ YILINDA YAŞIYOSUN LAST HOPE MİLENYUMU 8 SENE OLACAK NERDEYSE GEÇELİ ADAMIN KOLU KOPMUŞ YERİNE PROTEZ KOL TAKMIŞLAR ADAM DA ÇANTAYI ALMAK İÇİN ONU UZATMIŞ DEMEKKİ AMAN NE BİLEYİM CANIM FIKRA İŞTE O KADAR DA OLSUM YAW MAKSAT AVUKATLARA YÜKLENMEK DEİL Mİ?

Tarih: 28 Ağustos 2007, 18:03 - İp: 88.***.**4.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sizi barolar birliğine şikayet edeceğim.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 19:29 - İp: 88.***.**8.226
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Pazar amca Allah elinize düşürmesin hele senin hiç
avukatımız oldu sonunda baktık diğerlerinden hayır yok biraderi avukat yetiştirdik. artık bir iki davamıza bakar değil mi

Tarih: 29 Ağustos 2007, 09:08 - İp: 81.***.**7.150
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Bir gemi kaza yapmış ve kıyıya yakın bir yerde kontrolsüz durumda bulunmaktadır.Telsizleri de çalışmamaktadır.
Kıyıya birisinin yüzerek gitmesi gerekmekte ancak denizde köpekbalıkları cırıt atmaktadır.
Zaman giderek agemidekilerin aleyhine çalışmaya başlamıştır.
Alabora olmak an meseledir ve etrafta da kimsecikler yoktur. Geminin filikaları geçirilen kazada kopmuşlardır. Artık tüm yolcular içlerinden çıkacak cesur birisinin kıyıya yüzmesini beklemeye koyulurlar ama kimse buna cesaret edemez. O sırada bir gemide bulunan kazazede bir avukat suya atlar, köpekbalıklarının arasından geçerek kıyıya ulaşır ve yardım getirmeyi başarır.
Herkes avukatı kutlamakta ancak bu cesaretinin nereden kaynaklandığını da merak etmektedirler.
Aukat sorulur, nasıl oldu da köpek balıklarının arasına korkusuzca atıldınız ve köpekbalıkları da enteresandır size hiç bir şey yapmadı?
Avukat güler,ve şöyle der:
"köpekbalıkları ile aramızda centilmenlik anlaşması bulunuyor!"

Bunu da benden duymuş olun

Tarih: 29 Ağustos 2007, 14:02 - İp: 85.***.**9.72
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

köpekbalıkları bile biliyor avukatları daha ne diyelim şapkayı önüme koydum

Tarih: 29 Ağustos 2007, 14:08 - İp: 81.***.**7.150
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Altıntaş'ta da birini geçen gün kene ısırmış.
İst gazetelerinin birinde yazıyordu.Dikkat edin siz de.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 23:07 - İp: 88.***.**3.182