last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Bu Avukatlar Bir Alem :)

Çok havalı ve zengin bir avukat, yeni aldığı lüks spor arabasını ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaşlarına nasıl gösteriş yapacağını düsünerek arabasından inerken, yoldan hızla geçen bir kamyon sürücü tarafındaki kapıyı kopartır atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasına fırsat bırakmadan avukat isterik bir şekilde haykırmya başlar.. Daha geçen gün aldığı arabası mahvolmuştur ve kaportacı ne kadar ince iş görse gene de eskisi gibi olmayacaktır. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmalı ve yaptığı hasar ona mutlaka ödettirilmelidir. Avukat kızgın ve öfkeli şikayetini nihayet bitirdiğinde, polis bıkkın ve inanamaz bir şekilde başını sallar "Siz avukatların bu kadar materyalist olmalarını bir türlü anlayamıyorum.." der "..sahip olduğunuz şeylere öyle bağlanıyorsunuz ki, başka birşeyi gözünüz görmüyor...". "Nasıl söylersin böyle birşeyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama acıyarak ve küçümseyerek bakar "Sol kolun dirseğinin altından kopmuş görmüyor musun? Kamyon sana çarptığı sırada olmuş olmalı ve sen bana kaportacıdan bahsediyorsun...." "Aman Tanrım!" diye bağırır avukat. "saatim de gitmiş...

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:01 - İp: 81.***.**7.150
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ver eski ellbironu ona su mu girmez gali,takoz gibi tilifondur o,sağlamdır da..İdare etsin onla bari..

Tarih: 31 Mayıs 2010, 00:27 - İp: 85.***.**0.188
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi geçen gün hanım birinci teli kaybetmiş idi.
aradık ve bulduk büro içi mertebesinde.
çıktı gitti.
bu sefer öbür telefonu kaybetmiş atliyede.
aradık ve bulamadık.
keza o dakka bastırdım parayı yeni telefon aldım emmiler 129 tl ye nokia mukabili.
lakin ertesi sabah kalktığımızda kaybettiği telefon yastığın altından çıktı emmiler.
dün aldığım nokia telefonu geri aldım gali eski telefonu bulunca.
o gün birde park cezası yemiş idi kendisi.
keza park cezasını öder iken 43 tl de önceden cezası çıktı.
sonra bir iki birşey daha oldu ama saymayım emmiler sinir bastı beni yine.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 00:39 - İp: 78.***.**8.7
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

şükür muukabili oldum

Tarih: 31 Mayıs 2010, 00:41 - İp: 78.***.**2.163
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Amma ceza gelmiş size de ailecek ..

Tarih: 31 Mayıs 2010, 00:55 - İp: 85.***.**0.188
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Sen tut hanıma 129 TL'ye cep telefonu al Bana bunumu layık görüyorsun diye kafana ekleştirip tazminat davasına mahal vermediğine sevin.

Yaşasın bekarlık

Tarih: 31 Mayıs 2010, 09:58 - İp: 81.***.**9.191
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ucuzları kaybolmuyormuş,ondan öyle almış sanırım..
Herşeyin en pahalısı diye bişi yok aslında,amelsizliktir yaşam bazında,,her tür şey iş görür dünya genelinde..Ortasını blacaksın gali,, değilmi pzremmi..

Varmı arabana müşteri bari,, ..

Tarih: 31 Mayıs 2010, 12:14 - İp: 88.***.**6.146
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi hanım daha önce de cihangir çınaraltında otururkene yanında bir avukat ve bir adalet müfettişi olduğu halde dilenen tinerciye telefonunu çaldırmış idi.

keza ben o anda orda değildim. hanımı aradım tinerci çıktı karşıma. 20 tl veriyim o telefonu bana getir dedim. tinerci 50 istedi. abi telefonu başkaları çalmıştı ben koştum yakaladım benide bıçakladılar hastane masrafım oldu 50 tl ver diye ısrar etti.

bende para yok birinden 20 tl borç alıp sana getirecem dedim.
keza emek sinemasının önünde randevu verdi.
cümbür cemaat mukabili gittik lakin tinerci randevuya gelmedi.
emmiler söz verip de sözünden cayan verdiği randeveuya gelmeyen tinerci bizden değildir.

keza hanım bana sonra kızdı. 50 tl verecem deseydin tinerci telefonu getirirdi niye cimrilik ettinki diye. keza kendi telefonu benim nazarımda 10 tl daha etmez idi. 10 lira da fazla teklif ettim senin için dedim. lakin yine de kızdı.

keza bizim bu 30 tl yüzünden aile içi şiddetli geçimsizlik manzarasına şahit olan yanımızdaki diğer avukat arkadaş ordan hemen teknosaya girip bir tane sıfır telefon aldı bize ve olay kapandı. o an telefonun çalındığına bir kez daha üzülmedim.
emmi avukat arkadaş dediğin böyle olmalı.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 12:49 - İp: 78.***.**8.7
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kıyak yapmışlar sana okyanus..

Tarih: 31 Mayıs 2010, 13:07 - İp: 88.***.**6.146
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hep uykusu vardı..

Tarih: 31 Mayıs 2010, 13:09 - İp: 88.***.**6.146
kumköy34