pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma Sd 10

Arkadaşlar bu makinayı bilen varsa biraz yardımcı olsun. gerçekten 10 mp mi yoksa interpalasyornmu. İyimidir kötümüdür. kalim pil kullanıyormuş. Kaç çekim yapıyor.Tavsiye edermisiniz.Fotoğrafları nasıldır.

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ceko, gorkemkgo onu kastetmiyor.. tabii ki hasselblad, mamiya ve leica bu iste devler.. ama iste dslr konusunda da canon ve nikon devler.. en azindan dunyada en cok satilan makineler.. tabii en cok satiliyor olmalari, en iyi olduklarini gostermez; ama ileride elinden cikarmak isterse pazarbey sayet, kolaylikla satabilmesine yarar nikon veya canon olmasi, oyle degil mi?..
..
......
bayraminiz kutlu olsun arkadaslar.. [>:D

Tarih: 3 Kasım 2005, 17:05 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey, soylemeyi unuttum; tamron 90mm kaca diye sordun degil mi?..
cok pahali sen alamazsin.. o yuzden bosver..(gaz gibi oldu mu?.. )

Tarih: 3 Kasım 2005, 17:07 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

en iyi değiller ama çok satıyolar ve daha pahalılar diye onları almak gerekiyor dimi dadanagast. Söylediklerini düz mantığa vurdum Birde alım satım işinden para kazanmak istiyorsa gayrimenkul veya otomobile yatırsın parasını, fotoğraf makinesine değil. İster canon ister nikon isterse hassalblade olsun her makineyi oldukça zararına satarsınız, asla kar edemezsiniz.

Tarih: 3 Kasım 2005, 21:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dogru tabii.. kar etmek icin makine alinmaz.. ama arsa ile de fotograf cekemezsin ceko..

Tarih: 3 Kasım 2005, 22:03 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Bu mevzu baya hoşuma gitti benim ya. Ne güsel teknoloji tartıştık, araştırdık, birbirimizi yedik, gıcık aldık, sinirlendik... ama en sonunda yine apışıp kaldık. Bu ne demek; geyiğe vurma vakti geldi demektir. 10 sayfa oldu nerdeyse yeter bu kadar

Tarih: 3 Kasım 2005, 22:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 3 Kasım 2005, 22:32 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Bu arada REZA'nın röportajını mutlaka okuyun güsel konuşmuş adam

Tarih: 4 Kasım 2005, 00:07 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Alırım alırım bugün kavgasını bile ettim.

Tarih: 4 Kasım 2005, 01:09 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Neden hiçkimse Kodak'tan bahsetmiyor?

Tarih: 4 Kasım 2005, 10:30 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kc bilir kodak yok bu sınıfta.Varda yok yani.Canon nikon, konicaminolta, pentaks, olylpus.Japon yani.Amerikalılara yer yok piyasada.

Tarih: 4 Kasım 2005, 11:37 - İp: yok