pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma Sd 10

Arkadaşlar bu makinayı bilen varsa biraz yardımcı olsun. gerçekten 10 mp mi yoksa interpalasyornmu. İyimidir kötümüdür. kalim pil kullanıyormuş. Kaç çekim yapıyor.Tavsiye edermisiniz.Fotoğrafları nasıldır.

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:01 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Doğru aslında kodakın da DSC Pro serisi var ve onlarda baya profesyonel ve iyi makinelerdir.

Tarih: 4 Kasım 2005, 12:29 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet incelemiştim onun incelemesini. Ama japonlar karşısında pek varlık gösteremiyorlar bildiğim kadarı ile.
Sanırım bizdeki tofaş - reno meselesi gibi birşey bu.

Tarih: 4 Kasım 2005, 13:20 - İp: yok
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Kodak DSLR konusunda yeterli atılımı yapamadı fakat baskı sistemleri çok güzel.

DSLR bir makinenin başarısı elektronik tasarım mühendisinin DSP bilgisine ve yazılım mühendisinin donanıma ne kadar hakim olduğuna ve makinenin ne kadar iyi test edildiğine bağlıdır. Bu yüzden DSLR denince aklıma hemen Canon ve Nikon geliveriyor. Sony bile bu ikilinin tecrübesine sahip değil. Mesela Nikon sensörlerini Sony'den alıyor fakat ortaya çıkardığı ürünler daha hoş. (DSC R1 hariç )

Ama araç-amaç meselesini unutmamak gerekir. DSLR makinelerin gerçekten çok üstün özellikleri var fakat bu özellikleri kullanmayacaksak bir DSLR-like makine de gayet güzel işimizi görür. Hatta çok ucuz fiyatlara alınabilecek bir point and shot bile çok güzel sonuçlar verebiliyor.

Pazarbey S2 artık sana yeterli gelmiyorsa sanırım DSLR'a geçmenin vaktidir. Alacağın başka bir DSLR'like makinenin S2'ye göre fazla artısı olmayabilir. Bir de 1:1 makro lens alırsın gösterirsin hepimize gerçek makrobey'i (ben de biraz gaz vereyim )

Tarih: 4 Kasım 2005, 15:27 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey'e gaz vere vere bence yakinda 1Ds falan aldirtacagiz..
...
arkadaslar ben de bugun esime hafiften birazcik bahsettim satma konusunda.. cok yakinda yeni makineler cikacagini, o yuzden simdi satarsam, yilbasindan sonra daha ustun ozelliklere sahip yeni bir makineyi kolaylikla alabilecegimi soyledim.. aslinda fazla birsey demedi.. sadece guldu gecti..
yani bizler icin onemli olan teknolojik gelismeler, bayanlar icin komik oluyor nedense..
neyse..
birkac kere daha bahsedersem, kabul edecege benziyor.. insallah eder..
..
benim sizlere tavsiyem, mumkun oldukca ne kadar da guzel oldugundan bahsedin.. cok zayifladigindan falan..
tabii daha onceden de soyledigimiz gibi pirlanta yuzuk falan da etkili bir yontem..

Tarih: 4 Kasım 2005, 17:55 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gülüp geçmenin anlamı kadıncada nahsıl alacaksın al bakalım sen bu makinayı anlamına gelir.
Olumsuz dadanagast.

Tarih: 4 Kasım 2005, 20:18 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Valla dayanamayıp aynı cumleyı tekrar yazacağım...

Bekarlık sultanlıktırrr

Yaşasın D200 yaşasın D50

Tarih: 4 Kasım 2005, 20:37 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet hüzünseline maalesef katılıyorum.Bekarlık sultanlıktır.hele paran varsa.
Boşansam mı acaba.

Tarih: 4 Kasım 2005, 20:40 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Ya pazarbey dur..Senın gozunu oyle mor gormek hiç hoş değil...Yuvayı yıkma etme...

Bekarlık sultanlıktırda gelin Yalnız gecen bir bayramı bana sorun sizzz

Tarih: 4 Kasım 2005, 20:45 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

oyle bosanmak da cozum degil gercekten pazarbey.. ben dusunmedim mi zannediyorsun..
ula huzunseli ne sanslisin valla.. bekarlik sultanlik ki ne sultanlik valla..
...
pazarbey, umarim dedigin gibi degildir.. yani al da goreyim manasinda..
desene m*ku yedim ben..
..............

Tarih: 4 Kasım 2005, 23:27 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Neyseki fotoğrafçılığa başlamadan önce evlenmişsiniz.Biz ne yapalım. Şimdi benim evliliğe ayıracağım parayla stüdyo kurulur en alasından belki O yüzden ulen evlilik için para atim diyemiyosun parayı direk gidip ekipmana yatırıyorsun. Kendimi zor tutuyorum valla. Borç harç içindeyiz zaten bu fotoğraf sevdası yüzünden Onun için bir fotoğrafçının evleneceği bayan onun kadar fotoğrafa sevdalı ve biraz da salaş yaşamalı. Bilmem sizler neler düşünüyorsunuz. Yoksa çok boşanır çok kız arkadaş veya ,bayanlar için sölemek gerekirse çok erkek arkadaş, değiştirirsiniz

Tarih: 4 Kasım 2005, 23:43 - İp: yok