pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma Sd 10

Arkadaşlar bu makinayı bilen varsa biraz yardımcı olsun. gerçekten 10 mp mi yoksa interpalasyornmu. İyimidir kötümüdür. kalim pil kullanıyormuş. Kaç çekim yapıyor.Tavsiye edermisiniz.Fotoğrafları nasıldır.

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla vardir tabii ki makinelere merakli bayanlar polaris..
ama yine de sanirim cok uc bir ornek olurdu bu.. biz erkekler daha merakliyizdir teknoloji islerine..
..canon ae1 iyi bir makine midir bari? ..

Tarih: 5 Kasım 2005, 16:58 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

cok basit ve sadedir, isik olcumu gayet basarilidir. body kaliesi mukmmeldir-gercektende boyle bodyler yapmiyorlar artik-

eski manual analoglar hakkinda size bir bilgi vereyim beyaz metalik bodylerde celik alasimi kaplama, siyah bodylerde ise genellikle ustu boyali pirinc kaplama kullanilir. benim tercihim siyah bodydir dusse bile pirinc yamulur , ama celik body catlayabilir tamir edilemeyebilir.(simdiki gibi metalik govde diye soba boyasiyla boyayip piyasaya surmuyorlardi harbi harbi celikti tas vursaniz tasi kirardi, tas kirilmazsa kendi kirilirdi). oyle magnezyum falanda yoktu adamlar direk demirdokum yaparlardi govdeleri.

bunlari niye yaziyorum sayet canon AE1 in abisi sayilan
canon A1 siyah body bulursan, soyle temizin fiyatida uygunsa kacirmamali. universite yillarimda o makina ruyalarima girerdi. o makinanin nikon muadilide nikon f3 tur
hayatimda gordugum en guzel siyah beyaz sonuclarini canon a1
50mm f1.4 lenste gormustum. manual analog slr dunyasinin en son uretimidir bu makinalar(canon a1 ve nikon f3 ten bahsediyorum), yani kapanan bir devrin son uretimleridirler
ucuza bulunursa alinip bir koseye konmalidir. vallahi antika olacaklar...torunlar diyecek dedemizin makinasiymis, bugun bizim koruklu makinalra baktigimiz gibi....bide sigma sd10 yanina koydukmu antika koleksiyonumuz tam olur ''bir zamanlar foveon x3 denen bir sensor varmis deriz''

bazen sacma sapan hayaller kuruyorum soyle canon a1 icin nikon f3 icin digital back yapsalar alsak elimize dolassak eski arkadasla, baslamisim otofokusa...

#polaris' tarafyndan 05.11.2005 17:56:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2005, 17:41 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Vay be polaris ne güsel konuştun. Dediği gibi makineyi taşa vur taşı kırar, kırmazsa gururuna yediremez çatlar. Öyle makinelerdi onlar.

Tarih: 5 Kasım 2005, 19:09 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

vay be arkadaslar, valla icim gitti.. hatta demin ebay'e soyle bir baktim, satilik canon ae1 varmi diye.. canon a1'lari 50-60 pound'a almak mumkun gorunuyor..d200'u beklerken alsam mi acaba?..
..sigma sd10 halen daha kullaniliyor polaris, oyle deme.. bak ceko da kullaniyor..
..
aslinda soyle hep bir film slr'im olsun istemisimdir.. ama ben nikon f5 istiyordum.. (f4 muydu yoksa.. yaslaniyoruz valla.. iste ikisinden biri..)
..
simdi size 10 puanlik uzmanlik sorusu.. nikon f6 mi iyidir yoksa canon 1v mi?
hadi bakalim.. [>:D

Tarih: 5 Kasım 2005, 21:56 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

SD 10 iyidir ehehehehehhe

Tarih: 5 Kasım 2005, 23:22 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sd 10 demek.. sence polaris?

Tarih: 5 Kasım 2005, 23:57 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bence dunyada hicbir uretici f4,f5,f6 ile karsilastirilabilecek bir model uretmedi. bu agir ve cok pahali govdeler tamamen bunlara ihtiyac duyan kisitli bir profesyonel cevre icin uretildi.canonun eos , minoltanin dynax larinin karsiligi her zaman nikon f90, f100 gibi cihazlar olmustur.

Tarih: 6 Kasım 2005, 00:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla ebay'den f6'e baktim; 1000 pound'a geliyor body fiyati..
dunya para valla polaris.. d200'un yenisi bile 1200 pound olacak, ustelik dukkanlarda.. ebay'de 1000 pound olur..
simdi nikon nasil bir kumar oyanamaktadir, anlayamiyorum dogrusu..
kim kalkip da d200 dururken f6 alir arkadaslar?.. sen alir misin polaris?

Tarih: 6 Kasım 2005, 00:11 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

hala film kullananlar olduğu için olmasın sakın dadanagast
f62da manyak makinedir hem

Tarih: 6 Kasım 2005, 00:25 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ceko, f6'nin ne manyak bir makine olduguna adim gibi eminim, ki param olsa bir dakika durmam, ismarlarim bir tane.. ama iste, artik bir d200 olayi bambaska.. yani neredeyse d2x gibi makine..
simdi bir d2x'in fiyati 2700 pound, ama bir f6, 1200 pound.. arada o kadar fark olunca, belki derim.. ama ayni fiyata olunca bence film makine almak artik bos biraz..
neyse.. kedi ulasamayacagi cigere mindar dermis..

Tarih: 12 Kasım 2005, 23:59 - İp: yok