pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma Sd 10

Arkadaşlar bu makinayı bilen varsa biraz yardımcı olsun. gerçekten 10 mp mi yoksa interpalasyornmu. İyimidir kötümüdür. kalim pil kullanıyormuş. Kaç çekim yapıyor.Tavsiye edermisiniz.Fotoğrafları nasıldır.

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:01 - İp: yok
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

polaris merhaba;yazarın bahsetmek istediği eğer bir objektif 11 milyon piksellik ayrıntıyı yakalıyorsa bu çözünürlüğün üzerinde kayıp olacağını belirtiyor. yani film potansiyel olarak 22 mp bile olsa bu filmden 11 mp den fazla almazsınız diyor.elbeteki dijital makinalardada sensör çözünürlüğü objektifin yakaladığı "piksellerden" daha fazla ise kayıp olacaktır. En kaliteli objektif 11 mp ise buna 16 mp lik çözünürlüklü sensör uygularsan kayıp olacağı (zaten bahsettiğimiz mantık hatası burada) ama bu çözünürlüğün altındaki sensörlerde kayıp olmayacağı yönünde.fakat film her halikarda 22 mp olduğu için hiç bir optiğin bu kaliteyi yakalayamadığından bahsediliyor.
dadanagast artık dijitalin- özellikle son çıkan 10 12 mp lik makinalardan bahsediliyor- filmi geçtiği her yerde konuşulur oldu.
ceko bence tüketim çılgınlığı konusunda çok haklısın aynı sensör aynı kasa. bir iki yazılım eklemesi sonunada bir s ekleyip haydi piyasaya

Tarih: 15 Kasım 2005, 15:07 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ceko, dijitalin filmi gectigini ben soylemiyorum tum dunya soyluyor.. yanlis anlasilma olmasin lutfen..
verdigim adreslerdeki yazilari okuyacak olursan neden dijitalin, filmi yendigini rahatlikla gorebilirsin..
.....
bu arada, yeni bir makineyi farkli bir kasa ile satma olayinda bence soz konusu olan compact makinelerdir.. ki onlar da gelismekte..
arkadaslar mutlaka ki bir sure ayni gidecektir makinelerdeki ozellikler.. ama neden acaba farkli kasalarla suruyorlar piyasaya?
cunku "moda" denen "zevk" ve "tercihler" denen seyler vardir.. bir bayanin cantasi kirmizidir, fotograf makinesinin de kirmizi olmasini isteyebilir..
birine; bir fotograf makinesinin hatlari kaba gelebilir, o yuzden, yeni bir kasa cikararak, o insanlari da musteri yapmaya calisiyor firmalar..
bu son derece normal birsey..
.................
ati, bilgisayar dunyasinda nelerin degismedigini duymak isterdim senden.. lutfen yanlis anlama dediklerimi.. ama ben de bilgisayar dunyasinin icerisindeyim.. ve gercek olan birsey varsa, o da, cok fazla, ucu ucuna gelisimleri takip ettiginde zaman yavaslamaya basliyor ve sanki gelisimlerin cok yavas oldugu dusunuluyor..
soyle ornek vereyim.. fotografcilik..
bizler cok fazla merakliyiz herseye fotograf makineleriyle ilgili.. iste o yuzden bize cok yavas geliyor.. her bir dslr'in anons edilmesi birkac ay suruyor.. valla bekle bekle gecmiyor bu zaman..
bilmem anlatabildim mi?..
.....ayrica cok da kolay olmaz yeni makine cikartilmasi.. dunay kadar calismalar istiyordur tahminim..
aqma tabii ki bazen benzeri ozellikli makineler cikartmak da zorundalar.. cunku milleti oyalamak zorundalar..

Tarih: 15 Kasım 2005, 15:26 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tüfeng icat oldu mertlik bozuldu.
bilmem anlatabildimmi.

Tarih: 15 Kasım 2005, 17:46 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

oyle oyle..

Tarih: 15 Kasım 2005, 19:35 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Abi ne makineymiş SD 10 dimi. 16 sayfa oldu hala topic devam ediyo. hangi makineyi bu kadar konuştu bu alem
Bu arada pazarbey şu fotoğrafı ne zaman değiştirecen abi

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:28 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

yaa konuya biraz yabancı kaldım sonra dedimki bi baştan okuyayım. 6. sayfada neyazıkki pes ettim ve sona atladım hem kafam karıştı hemde sıkıldım yawww

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:47 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

niye ceko fıstık gibi foto.Hemde 10 yaş genç. Hemde tescilli.

Tarih: 15 Kasım 2005, 22:56 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste sd 10 ceko..
hani sen birsey soylemistin: "cok konusan degil az konusan..."...
iste bu makine de "cok konusturan" bir makine..
....
bu arada, pazarbey'in bu avatari eskisinden 1000 kat daha iyi bence..
eskisini, korku konulu yarismaya gonderseydi birinci gelebilirdi rahatlikla, o yuzden fazla ses cikarmadim..
(tabii yanlis anlama beni pazarbey.. )

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:13 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

güzel bu güzel

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:40 - İp: yok