pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma Sd 10

Arkadaşlar bu makinayı bilen varsa biraz yardımcı olsun. gerçekten 10 mp mi yoksa interpalasyornmu. İyimidir kötümüdür. kalim pil kullanıyormuş. Kaç çekim yapıyor.Tavsiye edermisiniz.Fotoğrafları nasıldır.

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:01 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yaa.usta şu fujiyi iyi bir incele . bende inceledim, ama tam anlamadım.çekilen fotolara çok zor bakılıyor.yani yavaş izleme modu beni deli etti.teker , teker adımlarla milim , milim yaklaştırıyor.hızlı izleme imkanı yokmu.

benim maina şaak diye getiriyor fotoları.

birde fotograf netliği tam oluyormu,ona bak.özellikle 1 cm'den bir makro çek , yada bir eşya çek .....

eğer izleme yaptığında iyi görünüyorsa ,yani detayları iyi görebiliyorsan al.

çünkü yakın çekimlerde lens kalitesi daha iyi belli olur.

selamlar...ben deneme yapınca sana haber veririm.

saygılar...

dada sana'da çok selam...

Tarih: 29 Kasım 2005, 04:20 - İp: 85.***.**6.153
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ati ne incelememi istiyorsan mesaj yaz tamammı.Merak ettiğin herşeyi yaz.Başka arkadaşlarda yazsınlar.

Tarih: 29 Kasım 2005, 13:27 - İp: 85.***.**4.192
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar siteyi sık sık ziyaret edemediğimden bu konuyu kaçırmışım.Sayfalar uzun olduğu için tam olarak okuyamadım ancak anladığım kadarı ile Ceko ve Pazarbey arasında Sigma Sd-10 tartışması yaşanmış.Ceko'nun Sigma ile ilgili iddalı yazılarının bende arkasındayım.Sigma SD-10 ile çekilmiş fotoları herkesin görmesini çok isterim.Fulya'da ES Stüdyo'nun sahibi Saber beyin çekmiş olduğu kareleri görmüş olsaydınız eminimki tercihinizi SD-10'dan yana kullanırdınız.Bende kareler mevcut ancak bu siteye göndermek için izin vermedi.Kendisinin yakın bir zamanda sergisi olacağı için izin alamadık.Daha önce Altınbaş için çekmiş olduğu bir foto vardı, 2,5 metre x 2,5 metre ebadında,yüzük fotoğrafı,hiçbir bozulma göremezsiniz.Özellikle renkler mükemmel ötesi çıkıyor SD-10'da.Pazarbey fotoların sahibinden tekrar rica edeceğim.En azından bir tanesini sana göndermek isterim.Huzun_seli arkadaşım yolun Sirkeci tarafına düşerse buyur misafirimiz ol,sana da göstermek isterim kareleri.Hakikaten oldukça iyi kareler var.

#ozgur foto' tarafyndan 29.11.2005 17:43:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Kasım 2005, 16:23 - İp: 85.***.**3.169
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Yok Özgür ben bu adamlara derdimi anlatamadım senide anlamazlar. Beni dinlemiyorsanız bu adamları dinleyin bari ya. Özgür Foto Teknik Türkiye'nin en iyi servisleri arasında. Benim bildiğim Nikon ve Sigma'nın yetkili servisleri.

2,5m x 2,5m hemde macro çekilmiş bir yüzük fotoğrafı baskısı. gerisini siz düşünün artık. Ama yok 3 mpx ya makine 10x15 baskıyı bile zor alır dimi Her neyse ya şimdi Özgür'ün de başının etini yiyebilirsiniz. benim yeterince yediniz

Tarih: 29 Kasım 2005, 17:50 - İp: 85.***.**7.166
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

yanlış anlaşılmayı önlemek isterim sigma yı kötüleyen herhangi bir şey yazmadım.foveondan dolayı renk kalitesinin diğer makinalardan kesinlikle daha iyi olacağını söylüyorum.daha öncede belirttiğim gibi klasik ccd lerde her renk 1 byte iken sigmada 3 byte buda renkleri kesinlikle daha kaliteli yapıyor.benim itiraz ettiğim sigmanın 10 değil 3.4 mp olduğudur.katmanlı yapı çözünürlüğü değil renk kalitesini artırıyor.daha önceki sayfalardan birinde uzun uzun anlattım.1 byte 1 den 256 ya kadar bir değer alır.normal ccd de bu her renk için böyledir foveon da her renk için (1-256)*(1-256)*(1-256)arası değerlerin çarpımı ile ifade edilir.yani 3 byte.yazılım yada bilgisayar yada elektronik mühendisi tanıdığınıza bunları sorabilirsiniz. aynı cevapları vereceklerdir.

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:02 - İp: 212.***.**6.82
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili Ceko Nikon yetkili servisi değiliz (geçen sene ayrıldık ), Sigma Türkiye Tek Yetkili Servisiyiz.Ama SD-10 ile ilgili yorumlarımız kesinlikle servisi olduğumuz için değil.Biz dahi bu kadar mükemmel sonuçlar alınacağını ummuyorduk açıkçası.Ceko Sirkeci'ye geldiğinde mutlaka uğra bize.Görmen gerekiyor kareleri.Hele su yüzeyindeki martılar ve Göreme manzaraları muhteşem.

#ozgur foto' tarafyndan 29.11.2005 18:06:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:03 - İp: 85.***.**3.169
ceko
ceko (üye)

Özgür bak ne diyo güçsav arkadaşımız tanıdığınız bir elektronik mühendisi varmı diyor. Benim var hemde Sigma'nın yetkili servisi ayrıca bir fotoğraf makinesi canavarı. Adı da Özgür'dü zannedersem Her neyse ya Pazar günleri açıkmıydınız siz ya Özgür?

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:07 - İp: 85.***.**7.166
ceko
ceko (üye)

Benim bi tane elektronik mühendisi tanıdığım var hem de bir fotoğraf makinesi canavarı. adı da Özgür Foto Teknik'ti zannedersem Güçsav arkadaşımız savları ile varolmaya devam ediyor. Her neyse ya Özgür pazar günleri açıkmısınız?

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:09 - İp: 85.***.**7.166
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

baskı boyutlarına gelince raw format bir dijital negatiftir dilediğiniz gibi işleyebilirsiniz.photoline dergisinde yazı yazan sayın abdurrahim sönmez kodak dcs pro14n kullanıyor bu makina ile gelen yazılımla raw formatta çekilen fotoğrafı %400 büyütebildiğini yazmıştı.

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:10 - İp: 212.***.**6.82
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Maalesef Ceko pazar günleri kapalıyız.Cumartesi saat 19.00'a kadar açığız.Sana bir kare yollarım biraz sonra.Ama çok zor izin kopardım.Lütfen kimseyle pek paylaşma.

Tarih: 29 Kasım 2005, 18:27 - İp: 85.***.**3.169