netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

cfiliz,çok teşekkür ederim.Eleştirilerinizle daha iyi olucam inşaallah.

Tarih: 16 Ocak 2007, 12:06 - İp: 81.***.**8.226
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Lightbox nerden alabiliriz ve fiyatı nedir alet faydalı ve güzel bişey:D

Tarih: 16 Ocak 2007, 12:32 - İp: 88.***.**9.146
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Ben bitane sitede buldum düşünen arkadaşlara fikir vermesi amacacıyla linki veriyorum heralde daha ucuzada bulunabilir. http://www.metrofotograf.com/default.asp?gb=altkate&kat=Pro%20%C7ekim%20Aksesuar&kata=%C7ad%FDrlar

Tarih: 16 Ocak 2007, 12:44 - İp: 88.***.**9.146
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

asinan verdiğin site uçmuş

Ben 50 x 50 çadırı 100 ytl'ye almıştım çadır + 2tane masaüstü lamba + 4 renk karton, 4 renk bez arka fon taşıma çantası dahil.

Bu tip ürünleri ithal eden firmalardan biri bizim işyerine komşu onun için biraz avantajım var.

Tarih: 16 Ocak 2007, 12:59 - İp: 85.***.**4.249
thegood
thegood (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar inanamıyacağınız bir sorunum var adnan beyin k10 güzelinin ilk resmini masa üstü yapmıştım bu sabah ve kesinlikle ne silebiliyorum nede değiştirebiliyorum...yol gösterirmisiniz

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:17 - İp: 213.***.**9.82
thegood
thegood (üye)
İstanbul / Amatör

lütfen karım gelmeden şu işi halledelim)

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:23 - İp: 213.***.**9.82
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

YAaa işte böyle ..
İzinsiz fotografı kullandığınız zaman başınıza bu gelir işte.

Bir dahaki sefere lütfen dilekçe ile başvurup
kullanma hakkını satın alınız.

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:43 - İp: 88.***.**4.10
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

acemi38, verdiğin link için teşekkür ederim. en azından ev ortamında nasıl bir uygulama yapılabilir bir fikir sahibi oldum. (amati senden de bekliyorum)
bir de sizdeki Lightbox'ı çok uygun bir fiyata almışsıznı. internetten biraz fiyatlara baktım da, bırakın lambaları,fonu vs sadece çadırı bile o fiyata bulamıyorsunuz. acaba sisiznle ticari bir ilişkiye mi girsek
bir de amati 100w lık ampul demiş. ancak normal masa lambaları 100w'lık ampul'ü kaldırabilir mi bilmiyorum. yani acaba bu lambalar da özel mi?

bir de genel olarak k10 ile ilgili 2 şey sormak istiyorum. ilki hafıza kartı ile ilgili. dpreview'deki incelemede şöyle bir ibare var. "SD cards provide capacities of up to 2 GB, SDHC for capacities of 4 GB or more." bu tam olarak ne anlama geliyor. yani normal bir sd kart takarsak 2 GB üstünü destekliyor mu desteklemiyor mu? 2GB üzeri için SDHC kart mı olması gerekiyor. çünkü netteki ufak bir araştırmamda SDHC kartların kapasitelerinin yüksek olmasına rağmen düşük hızlarda olduklarını gördüm. class2 = 2MB/s, class4=4MB/s, class=6MB/s gibi. oysaki normal sd kartlar şu anda 133x 20MB/s gibi hızlarda çok rahat bulunmakta. bilmem bu konuda yanılıyor muyum.

ikinci konu olarak da acaba sigma 70-300 Apo objektif ile tamron 70-300 objektifi karşılaştirabilir misiniz. k10 için tamron da sigmaya alternatif olabilir mi yoksa kesinlikle sigma daha mi iyi? (tamron'un fiyatı daha uygun)

Tarih: 16 Ocak 2007, 14:33 - İp: 62.***.**8.77
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

unuttuğum birşeyi daha sorayım. acaba k10'un menü dilleri arasında hem japonca hem de ingilizce var mı? bunu şunun için soruyorum. bir ihtimal makinayı japonyadan getirtme ihtimalim var. bu durumda menüleri japonca kullanmayı kesinlikle istemem

Tarih: 16 Ocak 2007, 14:40 - İp: 62.***.**8.77
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

thegood, bu kadında herkesin başına bela oldu. Pazarbey tecrübeli bu konuda istersen ondan bilgi al

Tarih: 16 Ocak 2007, 14:41 - İp: 212.***.**0.50