netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

melrock lambalara 250 wattlık ampullere kadar takabiliyorsun şuan üzerindeki ampuller 30 kuruşa satılan 100 wattlık ampuller. lambalarda ampullerin takıldığı yer porselen.
Belki bu çadır piyasadaki çadırlar kadar kaliteli malzemeden üretilmemiştir ama benim için çokta önemli değil nihayetinde kendimi geliştirmek için ufak tefek çekimler yapıyorum.

Tarih: 16 Ocak 2007, 15:05 - İp: 85.***.**4.249
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Hadi beyler;
Az laf çok iş.Sizden tomarla fotoğraf bekliyoruz.Gösterin bize çektiğiniz,çadırlı-çadırsız K10D fotoğraflarınızı.

Tarih: 16 Ocak 2007, 15:16 - İp: 85.***.**9.216
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Aslında çadırda çekim hakkında bir fikrim var ama biraz komik olacak Akşama bir deneyeyim, işe yararsa buraya da gönderirim bilgileri...

Tarih: 16 Ocak 2007, 16:24 - İp: 213.***.**6.250
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar giriş sayfasına yüklediğim makinanın kendi flaşı ile çekilmiş fotoğrafın farklı beyaz ayarlısını görmek isteyen arkadaşların talebi üzerine fotoğrafın orijinal Raw ında beyaz ayarını ve keskinliği bir miktar artmışı ile bir tanesini değiştirdim.
Bakalım beğenecekmisiniz.

Tarih: 16 Ocak 2007, 16:38 - İp: 81.***.**9.203
as
as (Üye)

Hasta olmak istemeyenler fotoğrafları fazla izlemesinler. Ne olur ,ne olmaz.Pazabeyden sonra thegood du da kaybettik ,başka fire vermiyelim.

Tarih: 16 Ocak 2007, 16:41 - İp: 81.***.**9.203
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

mükemmel olmuş renkler daha sıcak ve doğal görünmüş.
tamer

Tarih: 16 Ocak 2007, 16:57 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)

Tamer evet bencede böyle daha güzel.Ama daha önceki fotoğrafı bilerek üzerinde hiç bir değişiklik yapmadan makinadan çıktığı hali ile yüklemiştim ki arkadaşların auto mod performansını görmeleri için.

DSLR de çekimleri RAW formatında yapmanın işte bu avantajı var.Eğer bu fotoğraf sadece jpeg çekilmiş olsaydı bu fotoğraf elde edilemiyecekti.Bende zaten tanıtım gecesinde hep RAW + jpeg modunu kullandım ki her ikisinide görebileyim diye.

Fakat Tamer işin ilginç yanı bu fotoğrafların hep kit lenslerle çekilmesi.Mesala son fotoğraf makinanın kendi flaşı ile spontane bir çekim ve 18-55mm. lik kit lens ile yapılmasına karşın alınan kalite inanılmaz derecede iyi.
Bu K10D beni çok şaşırttı.Makinayı beklediğimden çok daha iyi buldum.

Tarih: 16 Ocak 2007, 17:18 - İp: 81.***.**9.203
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

Adnan Abi müsadenle bir soru sormak istiyorum.aklıma geldi.

JPEG de çektiğimiz fotoya FN menüsünde beyaz dengesini değiştirmek için bölüm var.burda dengeyi değiştirince fotoğrafın kalitesinde kayıp oluyor muydu sence?(k100d için soruyorum)

bide ben bi kaç fotoğrafta denemiştim bunu ve fotoğrafın altında yeşil şerit oluşuyordu.bu hepsinde mi var yoksa benim makine mi arızalı [>

Tarih: 16 Ocak 2007, 18:15 - İp: 85.***.**6.60
thegood
thegood (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar merhaba..sorunu hallettim..kadın canlı gibi bilgisayara yerleşti çıkmıyor bi türlü..

fotokritiğe bir fotoğraf yükledim(k10 d ile zehirlemek için))üye olan varsa yorumlarsa sevinirim.makinanın.+2 sharp modunda çektim.violet filtre koydum ve hafif gölge aldım
http://www.fotokritik.com/380550
osmanlı.. selamlar..dr selamlar..cfiliz..favorimsin..adnan bey pirimsin..bu site ve bu forum kralların odası)bende hizmetkarınızım

#thegood' tarafından 16.01.2007 19:56:44 tarihinde düzenlendi.

#thegood' tarafından 16.01.2007 20:03:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2007, 19:44 - İp: 88.***.**3.218
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Adnan 50-220'ü okumuştum ama 18-55 kit lens'in de bu derece başarılı olduğunu ben de beklemiyordum doğrusu. Gerçekten RAW dışında çekmemek lazım aslında. Ellerine sağlık.
tamer

Tarih: 16 Ocak 2007, 20:13 - İp: 193.***.**2.10