netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili Kıvanç,
Canon algaçının akrabalığı yok. tamamen ayrı.

D2X ile R1'in piksel boyutları aynı ve CMOS ama algaç boyutu bir değil. D2X 1.5, R1 1.7 çarpanlıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Sevgili Adnan,
Makinanın stüdyo ışıkları ile ile çekilen fotolarındaki BA (beyaz ayarı) kendi flaşından çıkanlardan daha başarılı. Bu iki çekimde BA nasıl yapılmıştı?

Tamer

Tarih: 15 Ocak 2007, 21:46 - İp: 193.***.**2.10
soner25
soner25 (üye)
Erzurum / Amatör

Adnan abi bu fotoğraflar harika görünüyor.Ben yüklediğin bütün fotoğrafları çok beğendim.
Son fotoğrafınla girişteki ikinci fotoğraflar sanat eseri tadında.
Gerçi biz böyle fotoğrafları çekemeyiz ama makinanın iyi kullanıldığında neler çekebileceğini bilmekte yeter.
Abi ben K10D yi çok beğendim.Bu makinayla ilgilide sana özelden mesaj attım.
Cevabını bekliyorum abi.

Tarih: 15 Ocak 2007, 21:53 - İp: 88.***.**0.174
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

aynı anda yazmışız cevabımı aldım...

Tarih: 15 Ocak 2007, 22:06 - İp: 193.***.**2.10
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

umarım karalamaya çalıştığımı falan düşünmemişsinizdir. k10d benim de baya hoşuma gidiyor da... araştırıyorum, sorguluyorum. yardımlarınız için teşekkürler...

Tarih: 15 Ocak 2007, 23:11 - İp: 88.***.**7.82
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

meliksahu hayır neden öyle düşüneyim.

Tamer senin için yazdığım yazı nasıl olduysa çıkmamış.
Stüdyodaki çekimlerde makinanın tüm ayarlarını manuel de kullandım.Beyaz ayarıda çekim öncesinde ışığa göre yapıldı.
Diğer flaşlı çekimlerde ise sadece diyafram ayarını kendim yaptım.Beyaz ayarı dahil diğerlerini makinaya bıraktım.
Ayrıca flaşlı çekimlerde ortam bayağı karanlıktı.

Soner sana yazdığım cevapta aynı metindeydi.Dolayısı ile oda uçtu tabi.
Söylediğin iki fotoğrafı profesyonel fotoğrafçı iki arkadaşımla daha önce paylaşmıştım.Onlarda hem çekimleri hemde makinanın renk ve kendi flaşı ile gösterdiği performansı çok beğendiler.

#as' tarafından 15.01.2007 23:54:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2007, 23:23 - İp: 81.***.**2.187
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Abi bu manken git gide güzelleşiyo ya

Tarih: 16 Ocak 2007, 01:10 - İp: 88.***.**6.84
ime
ime (üye)
İstanbul / Amatör

Oh oh K10 almış başını gitmiş
Her haliyle bir atılım ürün tebrikler Pentax
Çok geç kaldın çook pentax
en az bir sene önce piyasada olması gerekirdi.

Tarih: 16 Ocak 2007, 02:27 - İp: 85.***.**9.185
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Günaydınlar,

Geçen gün gönderdiğim fotoğrafta SR'ın etkisi biraz görülebiliyordu. 1 stop mu değil mi değerlendirmesi de vardı. Dikkat ederseniz o foto 1/60 ile çekilmişti. Ufak çaplı testimiz sırasında SR'yi ölçmek için pozlama süresini biraz daha kısaltarak da birkaç çekim yaptık.

Örneğin aşağıdakiler 300mm (ki doğal olarak 1.5x ile çarparsak 450mm) F/5.6 ve 1/30sn pozlama süresi ile çekildi. Crop'ları gönderiyorum.. Birlikte değerlendirebiliriz.. İkincisi de mükemmel değil ama

Böyle reklam kokan hareketler gibi gelmesin Sonuçta yazılarda daha net görülebiliyor.

Tarih: 16 Ocak 2007, 08:00 - İp: 213.***.**6.250
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

cfiliz, gönderdiğin fotoda zoom unda titreşimi arttırdığını düşünürsek, SR nin etkisi açıkça gözüküyor

Tarih: 16 Ocak 2007, 08:19 - İp: 85.***.**8.72
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

%100 crop.Saatin arka cam kapağı biraz yansıma yaptı ama yine de bir bakın arkadaşlar.

Tarih: 16 Ocak 2007, 08:47 - İp: 81.***.**8.226