azelea
azelea (üye)
Sakarya / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Eos350d Makinesi Hakkında....

hayırlı günler;

Arkadaşlar bende bayadan beri Dfm bakıyorum ilk önce sony almaya karar vermiştim. fakat bu forumla tanışınca canon almaya karar verdim. forumu bayadan beri takip ediyorum. o zamanlar 350d daha piyasaya çıkmamıştı. 300d ciddi ciddi düşünüyordum. sonra 350d piyasaya çıkınca ona aklım takıldı. tabi bu cihazlara epey bir para vereceğimizden dolayı 10 tartıp bir almalıyım. onun için bir kaç sorum olacak sizlerden;

1. Pil durumundan hiç bahsedilmiyor. Ne tür bir batarya kullanır.
2. Çoğu makinede Optik zoom ön plana çıkartılıyor. Bu makinede öyle bir şey göremedim, ve tabi ki bunda zoom vardır fakat nasıl olur farkı nasıldır. Niye 8x 10x vs. gibi tabir edilmiyor.
3. bu makinelerin ne türlü bakımları vardır. Bunları kendimiz yapabilirmiyiz.
4. otomatik ayarları varmıdır. Yani şöyle her zaman manuel ayar yapmak mı gerekiyor. Bazı makinelerde olduğu gibi otomatik ayarlar mevcutmu.
5. ben yurtdışından getirttireceğim. Ne gibi önlemler alıp ne gibi şeylere dikkat etmem gerekecek

şu anda aklıma bu sorular geldi. arkadaşlar hepinizin fikrini beklerim şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 27 Nisan 2005, 00:51 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"Benim istediğim makinada 350d..."

iste dogru yol murat.. sonunda bulmus olduguna sevindim..

bu arada bugun D70s'e baktim jessops'da.. hic de fena degil hani.. o makineyi de listene eklemen gerekiyor bence..

D70s, D70'e gore biraz daha agir gibi hissediliyor gibi.. ama agirliklarinda bir fark yokmus.. daha bir ele oturuyor ama D70'e gore..

en azindan 3-4 kisi D70s'i inceliyordu; biri parayi sayiyordu hatta..

iste oyle bizim D70s'in hikayesi.. fotograf kalitesinin normal D70'e gore daha iyi oldugunu duydum ayrica.. benden soylemesi..

bence bir dukkana git ve D70s'i de bir incele.. kararini degistirebilirsin belki de, kimbilir..

Tarih: 10 Mayıs 2005, 23:16 - İp: yok
azelea
azelea (üye)
Sakarya / Doğa Fotoğrafçısı

#azelea' tarafından 02.10.2007 08:32:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2005, 22:47 - İp: yok