usas
usas (üye)
Ankara / Amatör

300d-pro1-d70 Bigisi Rica Ediyorum

merhaba;

ben canon sevenlerdenim. telefonda nokia gibi bir noktaya gelmış. menuler ince ayrıntılar detaycılık ve tabiki kalıte aht saffada ozellıkle govde kısmında bir numara gozumde. bir makinanın menulerine sistemıne alısınca artık o markacı oluyorsun. canon cu nikoncu gibi.
Pro 1 e slr olmaması haricinde mukemmel gozuyle bakıyorum. 2 inch ekran 8 mp sensor, L serisi lens ve focus ring benı etkıledı.
300D ise analog eos 300 gibi degıl plastık basit bir govde ve tombul bir ekran. lcd donmuyor ve bir koruyucuda yok uzerinde. neyse inceledım ve pro1 mi eos 300d mi derken d70 dikkatimi cektı. nikon a karsı bir sempatım olmamasına ragmen. ozelıkleri 300d den malesef ileri gibi gozukuyor. af asist lamp- 1/8000 perde hızı- lcd cover- ve sureklı cekımlerdeki basarısı eos u geride bırakıyor gibi.
yurt dısı fiyatlarında D70 Eos300d den 200-300 dolar kadar pahalı iken turkıyede D70 daha ucuz.??? bu sebepden dolayı D70 ilgimi cekmeye basladı. mınımal iso 200 olması ve biraz tombul olması haricinde rahatsız eden bir nokta olmadı benı. kullanıcılardan bu konuda bilgi rica ediyorum.
tesekkurler...

Tarih: 14 Kasım 2004, 00:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"Ben yeni evlenenlere bile tebrik için 3 ay sonra gidiyorum"

bak onda durum biraz farkli, 3 aydan once gitsen evde bulamama sansin yuksek.. 3 aydan sonra nasil olsa evde oturcaklar tum hayatlari boyunca..

Tarih: 18 Kasım 2004, 21:31 - İp: yok
bandit600
bandit600 (üye)
İstanbul / Amatör

Eos300d şu an kampanyada 929€+kdv(18-55 mm lens dahil)
bence bu fiyata iyi.Birde amerikada siyah renk olanı çıktı ama gelmedi daha.D70 ise sirkecide lens dahil1600-1700$ civarı yalnız dolardaki bu düşüş devam ederse hiç merak etmeyin artık nikonarda euro bazında fiyat görebiliriz ilerde.Bence
20D hepsinden iyi ama yeni çıktı biraz beklemek lazım.
Ama illaki d-slr almam diyorsan sana tavsiye edeceğim makine Panasonic DMC-FZ20(5MP , 12x optik zoom,leica lens,image stabilizer,vs.Review sitelerinde çok methediyorlar 640€+KDV-türkiye fiyatı)

Tarih: 20 Kasım 2004, 00:48 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben eos 300d'nin siyahini pek sevmedim nedense; 300D'nin hedefi amator fotografcilardi; ben bir amator olarak acikcasi siyah yerine gumus rengini tercih ederdim.. tabii soz konusu 300D olunca hicbirini tercih etmezdim.. cok adiymis gibi bir hissi var; hic de bir EOS DSLR tutuyorsun gibi hissetmiyorsun dogrusu..

sanirim en iyisi; turkiye sartlarinda ayrica nikon daha da hesapliymis; D70 herhalde..

olmadi; dedigin gibi FZ20 gercekten de harika duruyor, cok da dedigin gibi ovuyorlar..

Tarih: 20 Kasım 2004, 20:22 - İp: yok
burakisa
burakisa (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon EOS20D'nin fiyatini ogrenmek istiyorum?Ikinci el olmasi farketmez sirkecide yada hayyam'da ne kadardir mesela

Tarih: 21 Kasım 2004, 19:19 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sanirim 20D'nin ikinci eli icin biraz erken..

Tarih: 21 Kasım 2004, 22:21 - İp: yok
burakisa
burakisa (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok mu yeni bu makina acaba?Hayyam'da falan bulamazmiyim?

Tarih: 22 Kasım 2004, 13:42 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet yeni bir makine.. nereden bulabilecegin konusunda yardimci olamayacagim, cunku bilgim yok, ozur dilerim..

Tarih: 22 Kasım 2004, 14:27 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

slm.D70 in üstünlügü tartisilmaz.cünkü 300D yari amtör yari profesyonel.stüdyoda kullanmayi düsünüyorsaniz tavsiye etmem.her nekadar 6 megapixel efektif olsada stüdyo kalitesini alamazsiniz.stüdyo icin istediginiz renkleri yakalayamazsiniz.ama dıs cekimler icin ideal.yani stüdyo icin D70 dıs cekimler icin 300D derim.peki CANON 10 D ye nedersiniz?....

Tarih: 22 Kasım 2004, 16:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam ercii,

studyo kalitesini belirleyen kosullar neler? hangi ozellikteki makineler studyo makinesi olarak geciyor?

bizim burada profesyonel bir studyo var; fotografi poster buyuklugunde bile basiyorlar; inanilmaz bir kalite.. medium-format kameralar kullaniyorlar..

bugunun sartlarinda, alinabilir en iyi studyo makinesi sizce hangisi?

#dadanagast' tarafından 22.11.2004 16:23:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Kasım 2004, 16:25 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Ben 20d aldim arkadaslar, on gundur de kullaniyorum, ve cok memnunum... 300d den sonra dugmelerine vs alismak biraz zaman aldi ama yuksek ISo lardaki fotograf kalitesine hayran kaldim. bir senedir 300d kullaniyorum, ama herhalde bir senedir 300d de kullandigim iSO 1600 ve 3200 u on gunde 20d ile kullanmisimdir.

Benim icin en onemli ozelligi ard arda hizli cekmesi , focus modlarinin secilebilir olmasi ve daha hassas fokus yapabilmesiydi, cunku doga fotograflari cekerken surekli AI servo kullanmaniz gerekiyor, hayvanlar surekli hareket halinde. Genelde uzaklik da yuksek olunca focus uzakaki kucuk bir noktaya kilitlenmek zorunda.. Simdi ucan bir yaratik gordum mu fokus filan yapmasini beklemeden deklansore basmaya basliyorum, 3. ya da 4. pozda o netligi yakaliyor, ve oyle devam ediyor. Arabada giderken trafik isaretleriyle denedim, 105 mm objektifle 100km ile yaklastiginiz trafik isaretlerinde 23 poz arka arkaya focus kacirmiyor.

Sonuc olarak bir kac bin fotograftan sonra gayet memnunum. 300d yi ne yapacagima karar vermedim, ondan da cok memnunum, buyuk ihtimalle yedek olarak kalacak, ancak satmayi da dusunebilirim.. Bakalim zaman gosterecek.

Tarih: 22 Kasım 2004, 18:12 - İp: yok