usas
usas (üye)
Ankara / Amatör

300d-pro1-d70 Bigisi Rica Ediyorum

merhaba;

ben canon sevenlerdenim. telefonda nokia gibi bir noktaya gelmış. menuler ince ayrıntılar detaycılık ve tabiki kalıte aht saffada ozellıkle govde kısmında bir numara gozumde. bir makinanın menulerine sistemıne alısınca artık o markacı oluyorsun. canon cu nikoncu gibi.
Pro 1 e slr olmaması haricinde mukemmel gozuyle bakıyorum. 2 inch ekran 8 mp sensor, L serisi lens ve focus ring benı etkıledı.
300D ise analog eos 300 gibi degıl plastık basit bir govde ve tombul bir ekran. lcd donmuyor ve bir koruyucuda yok uzerinde. neyse inceledım ve pro1 mi eos 300d mi derken d70 dikkatimi cektı. nikon a karsı bir sempatım olmamasına ragmen. ozelıkleri 300d den malesef ileri gibi gozukuyor. af asist lamp- 1/8000 perde hızı- lcd cover- ve sureklı cekımlerdeki basarısı eos u geride bırakıyor gibi.
yurt dısı fiyatlarında D70 Eos300d den 200-300 dolar kadar pahalı iken turkıyede D70 daha ucuz.??? bu sebepden dolayı D70 ilgimi cekmeye basladı. mınımal iso 200 olması ve biraz tombul olması haricinde rahatsız eden bir nokta olmadı benı. kullanıcılardan bu konuda bilgi rica ediyorum.
tesekkurler...

Tarih: 14 Kasım 2004, 00:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"yurt dısı fiyatlarında D70 Eos300d den 200-300 dolar kadar pahalı iken turkıyede D70 daha ucuz.???"

amanin!!! bu gercekten dogru mu?? d70 daha ucuz ha?..

d70'e olan sempatini kesinlikle kaybetme derim ben..

"Pro 1 e slr olmaması haricinde mukemmel gozuyle bakıyorum."

bence bakma daha fazla.. olympus 8080'e baktin mi hic?

ben de en basda (bu kamera alma sevdasina yeni dustugum zamanlarda..) pro1 diyordum; gel gorelim ki zamanla tamamen aklimdan cikti..

dpreview adresine bir bak; pro1'in cektigi fotograflari bulabilirsin.. degerlendirmesini..

Tarih: 14 Kasım 2004, 00:21 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

bunda bu kadar şaşıracak ne var nikon Türkiye de dolarla satılırken canon euro ile satılıyor parite farkından dolayı nikon daha ucuza geliyor
ayrıca sevgili usas d70 in ilgini çekme sebebi bir tek fiyatı olmamalı d70 özellikleri bakımından çok daha iyi bir makine

#kobra' tarafından 14.11.2004 18:21:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2004, 18:21 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kobra nasil sasirmam (bu nicknamelerle karsilikli konusur gibi konustugunuzda cok garip oluyor valla..), nikon'un D70'i tum dunyada canon'un 300D'sinden pahali; herkes D70 pahali ama deger diyor.. ki deger gorunuyor bircok acidan..

canon'un neden fiyati Euro uzerindenmiskine? canon japon mali, neden yen degil de.. nikon amerikan mali da mi o yuzden dolar uzerinden satiliyor.. nikon salak mi ki dolar uzerinden belirliyor fiyatlarini? canon cok mu uyanik kine euro uzerinden satiyor urunlerini?

ben olsam hic dusunmem; o plastik 300D'yi alacagima D70 (plastik ama plastik gibi degil simdi..) alirim..

Tarih: 14 Kasım 2004, 21:21 - İp: yok
usas
usas (üye)
Ankara / Amatör

dolar yada euro ne fark eder ben maaşımı TL alıyorum. ve makınanın fiyatıda TL
eos 300D 2 350 000 000
D 70 2 350 000 000

yani aynı para. bu fiyatlarda 12 ye bolunuyor.

ama amerikada eos300D 800 dolarken D70 1180 dolar. yani pahalı.

ama biraz daha sıkıp D20 ye mi yonelsem dıye dusunuyorum.

Tarih: 14 Kasım 2004, 23:39 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

usas ben mesela 20D'ye yoneldim.. ben de 300D veya D70 diyordum, ama su anda gozum 20D'den baskasini gormuyor..

bir dukkana git ve 20D'yi elle; kalite farklarini goreceksin..

eger ki bir DSLR aliyorsan bence govdesi de kaliteli olmali.. plastik olani iyi degil.. 300D'yi eline aldiginda mesela coluk cocuk kamerasi hissi veriyor.. D70 plastik ama hic de plastikimsi degil.. ama ozellikler acisindan 20D her acidan d70'den cok daha iyi.. biraz daha acilip; acilmisken tam acilip yani batti balik yan gider deyip 20D alacagim..

Tarih: 15 Kasım 2004, 00:12 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

sevgili dadanagast bu kadar beklemişken bir kaç ay daha bekle nikon da mart 2005 te (genel beklenti o yönde) yeni bir model piyasaya sürecek d100 yerine belki o daha hoşuna gider

Tarih: 15 Kasım 2004, 01:21 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kobra beklemenin sonu yok.. zaten bekledim bekleyecegim kadar.. arastirma yapmanin sonu yok..

kaldiki hangisini secersen sec; aradan biraz zaman gectikten sonra, onda da hatalar bulmaya basliyorsun.. hicbiri kusursuz degil..

martta d200'u cikartirlar, sonra iki arada bir derede kalirsin hangisini alacagim diye..

ben aslinda su siralar canon'un yeni cikacak 8 megapixelli 600D modeli ile 8 megapixelli digicam'ini bekliyorum.. Digic II islemcisi olacak iclerinde.. sonra belki bu kadar cok para harcamak zorunda kalmayacagim 20D icin..

profesyonel adamlarin ihtiyaci var 20D gibi makinelere.(?). ama oyle bir hale getirdilerki bu DSLR'lari reklamlarla.. alinabilir damgasini vurdular.. herkes: "ee artik alabiliriz" oluyor.. ayni zamanda buyuk bir zevk tabii.. cek fotograflarini, aktar bilgisayara ve basla oynamaya..

bilemiyorum.. su anda bile 20D'ye rakip olanlar var.. dynax 7D mesela.. s3pro.. E300.. hepsi de yeni jenerasyon.. biraz daha beklemekle 3-5 tane daha gelecek piyasaya.. sonra cik cikabilirsen isin icinden..

Tarih: 15 Kasım 2004, 16:31 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Öncelikle herkese merhabalar;
4-5 günlük bir ayrılıktan sonra yini aranızdayım ve sizleri çok özledim...
Sayın Usas;
Bence kesinlikle listenden eos 300d çıkarmalısın şimdiki zamana göre.Biraz para biriktirip bence d70 yada 20d almalısın...
(Sayın Dadanagast 20d yi aldığın zaman bana mail atar mısın?yada foruma yazar mısın?çünü sana bir kaç soru sorucam bir mahsuru yoksa..20d yi nerden ve kaça aldığını yazarsan çok memnun olurum...Saygılar
Mail Adresim: [email protected]

Tarih: 17 Kasım 2004, 18:08 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Dadanagast
Murat856'ya atacağın maili bana da atar mısın? [email protected]

Tarih: 17 Kasım 2004, 21:52 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar ,

Önce slr-like veya DSLR arasında karar vermek gerekiyor .
Bende pro1 'i listemden sildim , 300D ve D70 de dahil .
Bir D70 modası aldı gidiyor, haydi hayırlısı . 8080 pro 1 den çok daha iyi fakat telesi eksik .
Bende henüz slr-like ve dslr arasında tercih edemediğimden beklemedeyim. 8800 de bekleneni veremedi.
Maxxum 7D , Minolta A-200, ve Olympus e-300 ü bekliyorum .
Pentax'ın *istD si CF kart ve 4 kalem pille bana biraz hitap ediyor ama, ISO 200 den başlıyor , ve IS yok .
SLR-like veya DSLR alırsam tek lens ile işi bitirmek taraftarıyım .
28-200 , F2.8 bana yetecek durumda ...

İsteğimize göre 4*4 lük bir makina bulmak zor , 1-2 şıktan feragat edeceğiz galiba ...

Selamlar ...

Not : Bu arada Pentax *istD' yi dpreview de inceleyin , sample 'lara da bakmayı unutmayın .

#exif22' tarafından 17.11.2004 23:47:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2004, 23:42 - İp: yok