ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
berkinfo
berkinfo (üye)
İstanbul / Amatör

S1'cilerin arasına ben de katılım.Makinam japonya üretimi Malezya üretimi olanlarla arasında bir fark var mı acaba?

Tarih: 3 Ekim 2005, 11:33 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar elinde s1 türkçe kullanma klavuzu olan gönderebilir mi lütfen.
[email protected]

Tarih: 3 Ekim 2005, 15:12 - İp: yok
nemeia
nemeia (üye)
İstanbul / Meraklı

#nemeia' tarafyndan 30.01.2006 00:44:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2005, 11:47 - İp: yok
malcolm-x
malcolm-x (üye)
Antalya / Amatör

selam millet..S1 hakkinda bir topic in acilmis olmasi guzel birsey..
bende gecenlerde bir S1 aldim..simdilk bir sorun yok..zaten cok fazla kullanma firsatima olmadi..

ama kafama birsey takildi..gelen kitapcikta 1Gb kadar yada araliksiz 1 saat video kaydi yapabildigini yaziyor..gene bu topikten okudugum bir yazida bir sitede 2Gb likl kart kulanildigi yaziyordu.

bide ben kontrol edeyim dedim siteyi gordumki gercekten yaziyor..

2gb la kalmamislar 4gb lik bir kart ida kullanmislar S1 le ve bi problem yasamadik diyor..Hitachi narka bir kart..sizce ne kadar guvenebilirz bu yaziya.
2 yada 4gb lik kart alsak elimizde patlarmi

bu konu hakkinda genis bir aciklama yapilecek olsa varsa buyursun yapsin..memnun oluruz S1 kullanicilari olarak..

Tarih: 24 Ekim 2005, 14:45 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Eğer kartı alacağın yerde deneme şansın varsa karta format at? Kaç MB görüyorsa odur bence. Veya 30 kare best modunda 640 x 480 formatında kart bitene kadar çekim yap. Çekebiliyporsan sorun yok.

Tarih: 24 Ekim 2005, 15:00 - İp: yok
malcolm-x
malcolm-x (üye)
Antalya / Amatör

valla cok fazla deneme firsatim olmayabilr..zaten hemen almayi dusunmuyorumm..aslinda dusunuyorumda iizn vermiyorlar maddi yonden yani

ama alirken denemeye calisacagim..saolasin bilgilendirdigin icin..

Tarih: 24 Ekim 2005, 15:09 - İp: yok
erdincman
erdincman (üye)
İstanbul / Amatör

Değerli Arkadaşlar,

Ben Mayıs 2004'den beri S1 kullanmaktayım. Genelde ihtiyaçlarıma cevap verebildiği için memnun idim.....
Ancak evvelki gün, E:18 hatası verdi ve moralim SIFIR oldu.
Yani, motor çalışmasına rağmen, objektif yuvasından dışarı çıkmıyor. Internette durumu bir araştırdım.. Dünyadaki s1 kullanıcılarından pekçok kişinin bu errrordan muzdarip olduğunu gördüm.Onlar da bir CANON'un bir tasarım hatası olduğunda hemfikirler.... Ama CANON bu fikirde değil..

Gayet eminim ki; makinemi ERKAYALAR'a götürdüğümde bana mutlaka makinemi düşürdüğümü veya çarptırdığımı söyleyeceklerdir. Çünkü bu onların artık KLASIK bir cevabı... Oysa benden başa hiçbir kullanıcı olmadı ve ona hep gözüm gibi baktım...

Siz değerli arkadaşların bu konuda bir deneyimleri veya bilgileri varsa, sevinirim.

Hepinize saygılar ve sevgiler sunarım...

Tarih: 31 Ekim 2005, 19:23 - İp: yok
alifizik
alifizik (üye)
Balıkesir / Meraklı

yardımcı olabilir misiniz bana
iyi gunler arkadaşlar
canon s1 i 1 ay evvel gittigidiyordan aldım

yeni yeni hata vermeye başladı
bir fotorafı çekiyor
bir atliyor.atlaması da beyaz çekiyor
acaba ayarlarını falan mi boz dum
yaddımcı olabilir misiniz