ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Hatta Dadangast kompakt makina bile almayı düşünme . Derinlere girdikçe fikirlerim değişti bu konuda. İyi fotoğraf çekmek istiyorsan çok ciddi emek sarfetmek ve iyi bir ekipmana sahip olmak gerekiyor. Aklında bulunsun. Ama hatıra amaçlı çekmek istersen ayrı konu . O zamanda DSLR'ye gerek yok.

Tarih: 16 Haziran 2005, 11:07 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

mrb arkadaslar arada kaynadı benim sorum tekrarlıyorum:makinem movie cekerken önceleri sesli kayıt yapıyodu şimdi ne kadar uğrastıysam da cekimler sessiz oluyo bi yerine mi dokundum acaba?
umarım bi sorun yoktur makinede yardımcı olursanız sevinirim....

Tarih: 16 Haziran 2005, 19:22 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Makinadan mı play yapraken mi ses gelmiyor yoksa bilgisyara aktardıktan sonra da mı?

Tarih: 17 Haziran 2005, 10:19 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

play yaparken ses olmuyo
bilgisayarda denemedim...

Tarih: 17 Haziran 2005, 10:44 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

her zaman yanimdan ayirmayacagim compact bir makineye ihtiyacim var suysal.. ama belki de daha compact olmali ki cebimde rahatlikla tasiyabileyim..
neyse oncelikle macro lens (sigma 105) ile standart zoom lens (tamron 28-75) almam lazim.. sonra extender..ufff uf!.. bir banka falan mi soysam acaba..
5:1 yapan lens cok pahali suysal.. ona gucum yetmez..
..

Tarih: 17 Haziran 2005, 10:48 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

drburaktan menü tuşuna bas sağ yön tuşuna iki kez bas. Ses'i on yap. Düzelir. Kamerayı sessize almışsın anlaşılan. Bilgisayara aktardığında problem yaşamayacaksın.

Merhaba Dadanagast,

İyi fikir de . Türkiye'de soyulacak banka da yok. Hepsi iflas ediyor.

Tarih: 20 Haziran 2005, 10:49 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

suysal merhaba polarize filtre almayı düşünüyorum bizim makineler gider mi yardımcı olurmusun.senin kullandığın filtre varmı.polarize filtreler hakkında marka cins adı gibi konularda yardımcı olursan sevinirim.

Tarih: 20 Haziran 2005, 20:46 - İp: yok
cgurcaglar
cgurcaglar (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar valla bilenlerin bilmeyenlere bu kadar yardimci olduğu bir ortam daha görmedim. Üşenmeden cevap veriyorsunuz. Teşekkürler hepinize. Ben de artik S1 sahibiyim. Ayrica bu benim ilk makinem ama forumlarda gezinirken S1 le ilgili çok kötü yorumlar da gördüm moralim bozuldu. Acaba hata mi yaptim canon markasina mi aldandim diyorum. Yani 900 ytl verdim acaba diyorum bu fiyata başka bir marka mi alsaydim. Kodak dx7590,
minolta Z3, Fuj vs... Çekimlerde çok zorlaniyorum gerçi hiçbirşey bilmiyorum ama genelde iyi çıkmıyor resimler. Burdaki bilgileri okudukça yararli oldu ama başka makina alsam bu sorunlarin daha kötülerimi olacakti acaba gece çekimindeki sorunlar gibi vs..
ayrica merak ettim mesela bu makinede sürekli çekim varmi yani saniyede 6 tane foto çekme özelliği gibi birşeyler.Varsa ben beceremedim de. yine sorularim olursa buraya yazarim cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.......

#cgurcaglar' tarafından 25.06.2005 05:38:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Haziran 2005, 05:34 - İp: yok
yusuftv
yusuftv (üye)
Zonguldak / Amatör

Merba arkadaşlar. Ben de yaklaşık 6 aydır S1 kullanıyorum. Makineden
genel anlamda memnunum. Manuel özelliklerini yeni yeni
kullanmaya başladım.
Ben 4GB Microdrive CF kart kullanıyorum. Gayet memnunum. Video çekerken hiçbir problemim olmuyor. Ama 1GB ve yukarısı kart kullanacaklara Card Reader kullanmalarını tavsiye ederim. Çünkü dosyaları makinadan bilgisayara direkt almak çok meşakkatli oluyor. Hem de makinanız çok ısınıyor ve plini de çok harcıyor. Hem de CF kartınızı flash bellek gibi kullanabiliyorsunuz.İstediğiniz programları ve resimleri yanınızda taşıyabiliyorsunuz.
Benim bir sorum olacak Deklanşöre basdığım an fotoğrafı çekmiyor. Biraz bekliyor. Bu bekleme süresini nasıl ortadan
kaldırabilirim. Basdığım anda çekmesini sitiyorum. u mümkün mü? Yoksa çok şey mi istiyorum.
Bu arada bir de S2 IS'in MPEG formatında kayıt yapmasını bekliyordum
ama hayal kırıklığı.
Tüm S1 IS kullanıcılarına iyi günler diliyorum.

Tarih: 25 Haziran 2005, 20:07 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Flaş düğmesinin yanındaki zamanlı çekim düğmesine basıyorsundur veya makina odaklanmak için 1-2 sn. gibi bir süreye ihtiyaç duyar. Bundan da olabilir.

Tarih: 28 Haziran 2005, 15:01 - İp: yok