ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
umitvar
umitvar (üye)

Merhabalar,
Bundan 1,5 ay önce ben de bir S1 sahibi oldum. Makinam Amerika'dan geldi ve üzerinde "Made in JAPAN" yazıyor. Makinamdaki sorun şu: deklanşöre bir kez bastıktan sonra netliği kitleyemiyor. Görüntü bulanıktan netliğe doğru geliyor, netleşiyor ve hemen tekrar bulanıklaşıyor. Forumdaki mesajları okuyarak bir fikir edinmeye çalıştım. Suysal1 adlı üyenin dediği gibi AF yi SINGLE yaptım. problem biraz giderildi gibi ama fotoğraflar yine de istediğim netlikte değil. Yardımcı olacağınız umuyorum.

Tarih: 23 Temmuz 2005, 16:30 - İp: yok
nemeia
nemeia (üye)
İstanbul / Meraklı

selam arkadaşlar, benim Hitachi Microdrive ile başım beleda CreativeMuvo Mp3 player aldım ve içindeki diski camerama taktım ancak "Memory Card errror" veriyor. Hehangi bir çözüm önerisi olan var mı?

CreativeMuvo2

forum

Tarih: 24 Temmuz 2005, 14:51 - İp: yok
umitvar
umitvar (üye)

Arkadaşlar sorularımıza cevap veren yokmuuuuuu

Tarih: 26 Temmuz 2005, 08:27 - İp: yok
nemeia
nemeia (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar ne oldu S1 IS kullanıcılarına s2 çıktıktan sonra yazmaz oldular. )

Tarih: 30 Ağustos 2005, 19:51 - İp: yok
nemeia
nemeia (üye)
İstanbul / Meraklı

Continuous shooting yapamıyorum benim bildiğim P TV AV ve M çekim modları ile yapılıyor nerede yanlış yapıyor olabilirim.

Continuous Shooting

ok. Deklanşörün basılı tutulması gerekiyormuş kitapçıkta yazıyor zaten görmemişim.

#nemeia' tarafyndan 03.09.2005 15:22:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 19:57 - İp: yok
nemeia
nemeia (üye)
İstanbul / Meraklı

kimse kalmadı heralde buralarda ama ben yine de sormaya devam ediyorum Auto Mode haricinde çekim yaparken makinayı sabitlesem bile IS açık ve kapalı durumdayken shake warning veriyor sizde de oluyor mu?

#nemeia' tarafyndan 01.09.2005 22:01:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Eylül 2005, 21:58 - İp: yok
sebilge
sebilge (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Bende bir arkadaşım aracılığıyla made in Japan olan bir S1 IS aldım. Fakat Tr den alınmış olmasına rağmen kutusundan Türkçe kullanım kılavuzu çıkmamış (sadece ingilizce var). Bu konuda bir kaç kişi daha istekte bulunmuş olmasına rağmen, Türkçe kullanım kılavuzu oluşturulamamış heralde.. Bu konuda benim gibi belki daha bir çok kişinin bu kılavuza ihtiyacı var. Bunun için bir çalışma yapan oldu mu acaba?

Elinde kılavuz olan var ise lütfen göndersin.
[email protected]

Saygılar..

Tarih: 9 Eylül 2005, 14:46 - İp: yok
filtreli
filtreli (üye)
Ankara / Amatör

selam arkadaslar eskıden forumu okuyup ne alacagıma karar vermeye calısıyodum şimdi s1is aldım elıme gecelı tam 1 hafta oldu ama bıdolu sorun yasadım makına abd den alındı japon malı 2x telephoto lens, adapter, sualtı kılıfı, 512 scandısk ultra 2 card aldım toplam 550 dolara geldi.(tahmınımce burada 1800-1900ytl yi bulur)
1)cektıgım resımlerde ve lcd de mavi bi nokta var yanık pixel olayıymıs (photoshop da gece cektıgım her fotoyla ugrasmam gerekıyo)
2)video da zoom u yavasda yapsam hızlıda yapsam sessiz ortamlarda acayıp ses var.
3)her zoom yaptıgımda manuel focusla ugrasmam gerekıyo oyle hemen cıkarıp sunun bı fotosunu cekıyım dıyemıyorum
4)içinden ispanyolca ve ingilizce kullanım klavuzu cıktı bana turkce lazım.
5)su altı klıfı devasa bıseymıs suyun altında o kadar buyuk bi seye nasıl hakım olacam merak edıyorum ama diger canon kılıflarına gore flas ın calısmasına ımkan veren en iyi kılıf
6)phonenix 2x telephoto lens aldım cok agır ama mukemmel sonuc verıyo
7)scandısk ultra 2 512 lık karttan cok memnunum
8)adapter cok kırılgan bı plastıkten yapılmıs telephotoyu kullanırken dıkkat etmelısınız
(demek ıstedıgım sudurkı arkadaslar makınanızı tr den garantılı, aksesuarları da yurt dısından alın)

Tarih: 28 Eylül 2005, 14:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..
halen daha s1 topici devam ediyor sisirilmayacak gibi degil.. haklisin galiba nameia, s2'den sonra unutuldu gibi s1..
..
ben biraz gec kaldim galiba cevaplamakta ama;
selam umitvar..
oncelikle fotografi cekerken shutter'a yarim basiyorsun.. netlik saglaninca da, parmagini shutter'dan kaldirmadan lensin yanindaki "MF" dugmesine basiyorsun.. dolayisyla fotografi cekene kadar netlik bozulmaz..

selam nameia..
ne yazik ki mp3 playerlardan cikan microdrive'lar fotograf makineleriyle calismiyor.. fotogram makinesiyle calismasi icin retail olarak alman gerekiyor..
ben de bir aralar nasil calistiririm diye dusunmustum..
.. continuous mod icin parmagini shutter'dan kaldirma..
shake warning vermesi sanirim shake olusabilir dikkat et demesi.. yoksa olusacak diye birsey olamaz..
..
selamlar sebilge..
turkce kullanma klavuzu hakkinda eminim birileri cikacaktir forumda.. ne yazik ki bende yok..

Tarih: 29 Eylül 2005, 14:29 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Merhabalar,
Ümitvar, netliği kilitlemen için denklanşöre yarım bas, fokus işi tamamlandıktan sonra yani ortadaki kare yeşile döndükten sonra basılı tutmaya devam edersen netlik kilitli kalır, tam basarsan çeker biliyorsun. Denkalanşör yarıım basılıyken MF tuşuna basarsan MF tuşuna tekrar basıncaya kadar netlik kilitlenir. MF tuşuna basılı tutup yön tuşları ile aşağı yukarı oynarsan istediğin uzaklıkta netliği manuel olarak ayarlayabilirsin.

Nemia,

Mikro driver kullanmadığım için bilemiyorum fakat, CF kartta da aynı sorun oluyor bazen söküp takınca düzeliyor.

Ensatntene 1/30'dan aşağıda ise IS fazla işe yaramayacaktır. Bu durumda önerim 1/2 enstantene kadar ışık düşük olursa makineyi ard arda çekim moduna al. IS fonksiyonu çalışıyor olamsı şartıyla tabi.Denklanşöre basılı tut ve hiç oynatmamaya çalış. Çektileriinin içinden birinin net olma olasılı yüksek olacaktır. Tabi makinayı sabitlem durumun varsa en iyisi sabitlemen olacaktır. Zaman ayarlı çekimde 2 saniyeye almanı tavsiye ederim.

Filterli videoda maalesef o sesi çıkarıyor. Üzülme yalnız değilsin

#suysal1' tarafyndan 29.09.2005 17:47:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Eylül 2005, 17:45 - İp: yok