kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80 :ilk İzlenimlerim

Makinayı sadece body olarak aldım. Sonrasında ise 50 mm 1.8 objektif aldım. Hali hazırda bulunan 18-70 objektifle bir sure daha devam etmeyi dusunuyorum.

en cok hosuma gidenler.
1-Lcd buyuklugu ve lcd goruntu kalitesi
2-Kolay kullanım
3-Extra menuler
4- Garip gelecek ama ben bu sd kart olayını sevdim. ayrıca bazı durumlar için pratikliği var. Kucuk card reader larda alıp direk usb ye takarak zahmetsiz aktarım yapılabilir bize ait olmayan pc lerde daha cok onem kazanıyor
5-Yine retocuh menusunda fotograf boyutu değiştirme ve kırpma gibi işlevselillikler internetten foto transfr yapacaklar icin extra yazılıma gerek bırakmıyor. Bir cafeden aktarmak durumunda kaldıgınızda oldukca işlevsel
6- Bataryanın ne kadar kaldıgını yuzde hesabı olarak gorebilme.
7- Hızlı şarj. 2 saat 15 dakika sarj olma suresi ve 2700 adete kadar cekim ikmanı. Ben 700 den fazla cekemedim halen
8-Aydınlık ve geniş vizör
9-Yüksek iso başarısı
10- 10.2 mp goruntunun psde rahatca bozulmadan işlenmesi

#kontrast' tarafından 04.10.2006 11:16:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:09 - İp: 88.***.**5.123
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnim dslr alabileceğim yok. Sponsor mponsorda hikaye. En iyisi kendimi içkiye vereyim.
Sonrada pazarbey geri dön makro çekilmesi lazım dediklerinde bağırırım:
-Bu ellerlemi ha bu ellerlemi.

Tarih: 18 Eylül 2006, 16:08 - İp: 85.***.**5.125
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ilk çekimlerimden.

Exif pc ye indirip gorebilirsiniz.

Makina d80
objektif: 50 mm 1.8

Tarih: 19 Eylül 2006, 15:02 - İp: 88.***.**0.246
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 19 Eylül 2006, 15:04 - İp: 88.***.**0.246
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Aman pazarbey sen içkiden uzak dur. Bir tanesi yetiyor zaten, İlker içip içip yazıyor sayfalarca onun yazdıklarını okuyacağız diye işimizden kalıyoruz

Tarih: 19 Eylül 2006, 15:13 - İp: 212.***.**0.50
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Kontrast az önce D80 lerde sıcak piksel diye bir başlık açtım sanırım okumuşsundur.Sen de makinanın objektif kapağını kapatıp 800 veya 1600 iso da uzun pozlama yapıp bir fotoğraf çekermisin.Ben bu işi merak ettim.

Tarih: 19 Eylül 2006, 15:22 - İp: 88.***.**6.4
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bi daha bana "ilk izlenimler" diye bi başlık okutanın varyaa..
Tam 17 sayfa mesaj okudum ilk izlenim diye.. yooook ben hakettim.. daha öncede webcam izlenimleri, R1 ilk izlenimlerin ikinci destanı gibi "izlenim" adı altında çok uyutuldum. hakettim ben.. müshehak bana..

okudum okudum son sayfada örnek foto gördüm allahtan,, yoksa gözüm açık gidiveecektim..
ne mi anladım.. bi kere Pazarbeyin 50 mm objektife olan aşkı.. sonra dunessa kız kaçırmış çırağanda düğün yapıyomuş biri d200 makina hediye etmiş.. bekarlığın fotoğrafçılığa katkıları.. mng kargo bateri gripi nereye saklamış?? az sonra !!!
beynim oldu cmos sensör..
Ben farkında olmadan bu foto ve evlilik işini en başta halletmişim meğer.. komutaHANIM'a makineyi verdim al senin olsun istediğin gibi çek diye.. meğer bu davranışım şöyle yorumlanabilirmiş.. "Al makineyi.. ben evleniyorum diye foto olayından vazgeçtim madem bundan kelli foto işi senin üzerine vazife"..

kontrast biliyorum topiğini sulandırma konusunda katkım oldu özür diliyorum ama napiyim.. nikini görünce espri yapacak yerlerim kaşınıyor..

bu arada adı geçen ve geçmeyen herkese sevgi saygılarımla
kontrast daha önce adnan hocamın dediği gibi 18-70 mm objektifin 50 mm deki fotolarıyla 50mm f1/8 objektifin aynı sahnede çekilmiş fotolarını merakla bekliyorum...
zahmetine teşekkürler
makinan hayırlı ve uğurlu olsun (inşallllaaah tez vakit evlenirsin)

Tarih: 19 Eylül 2006, 16:06 - İp: 85.***.**8.141
as
as (Üye)

Rokomet hala akıllanmadı isen dediğin gibi sana müstehak.

Kontrast 18-200 VR yi almadan evlenmez herhalde.Bu arada kontrast ortalıklarda görünmüyor ,muhtemelen makinasında hot piksel arıyordur.

Tarih: 19 Eylül 2006, 16:20 - İp: 88.***.**6.4
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bugun bir dergide, d80'in incelemesi vardi.. baslik aynen; "d70 fiyatina d200"..
adnan bu sicak pixel olayi nereden cikti?.. kontrast hemen cek makineni bari, umarim bir sorunu yoktur..

Tarih: 19 Eylül 2006, 22:03 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker selam.
Dpreview de yeni D80 alanların makinalarında farkedip foruma yazdıkları bir sorundu.Bende orada görüp durumu kontrast a aktarmaya ve D80 almayı düşünenlerin makinalarını alırken bu olaya dikkat etmeleri için
D80 Almayı Düşünenlerin Dikkatine ! ! diye başlık açtım.
O başlığın altında örnek 3 fotoğraf var.Sende bir bak bakalım ne diyeceksin, belkide fazla abartıyoruz.

Tarih: 19 Eylül 2006, 22:43 - İp: 88.***.**6.4
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bakayim adnan.. bu arada sana mail attim.. vedat sana atmadim, cekmene gerek yok..

Tarih: 19 Eylül 2006, 22:46 - İp: 86.***.**0.120