kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80 :ilk İzlenimlerim

Makinayı sadece body olarak aldım. Sonrasında ise 50 mm 1.8 objektif aldım. Hali hazırda bulunan 18-70 objektifle bir sure daha devam etmeyi dusunuyorum.

en cok hosuma gidenler.
1-Lcd buyuklugu ve lcd goruntu kalitesi
2-Kolay kullanım
3-Extra menuler
4- Garip gelecek ama ben bu sd kart olayını sevdim. ayrıca bazı durumlar için pratikliği var. Kucuk card reader larda alıp direk usb ye takarak zahmetsiz aktarım yapılabilir bize ait olmayan pc lerde daha cok onem kazanıyor
5-Yine retocuh menusunda fotograf boyutu değiştirme ve kırpma gibi işlevselillikler internetten foto transfr yapacaklar icin extra yazılıma gerek bırakmıyor. Bir cafeden aktarmak durumunda kaldıgınızda oldukca işlevsel
6- Bataryanın ne kadar kaldıgını yuzde hesabı olarak gorebilme.
7- Hızlı şarj. 2 saat 15 dakika sarj olma suresi ve 2700 adete kadar cekim ikmanı. Ben 700 den fazla cekemedim halen
8-Aydınlık ve geniş vizör
9-Yüksek iso başarısı
10- 10.2 mp goruntunun psde rahatca bozulmadan işlenmesi

#kontrast' tarafından 04.10.2006 11:16:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:09 - İp: 88.***.**5.123
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ömer. bende gelmeyi cok isterdim. Ama pazar gunu burdayız dedigin gibi.Burda telafi ederiz. Bu arada bilgilerimden istifade edebilrsin

Tarih: 17 Eylül 2006, 12:27 - İp: 88.***.**8.72
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla kontrast, pazarbey, sirf laf kalabaligi yapip mesaj sayisini yukseltmeye calisiyor.. alacagi falan da yok dslr'i.. bir de yok 500 bin tane fotograf cektim falan deyip, cok temiz avukattan diye satmaya calisiyor oyuncagini.. 500 binden sonra temiz makine mi kalir.. ustelik dogada kullaniyor makineyi.. yok kurbagalar, yilanlar, kirkayaklar falan..
erdem'in yapmasi gereken, benceee.. bence, altin takilma sirasinda falan bilezikleri asirirsa esine yakalanma durumu var, iste o zaman hayatta alamaz bir daha.. nasil olsa, erdem'in takim elbisesine de birkac tane cumhuriyet altini falan ilistirirler.. iste o altinlari hic cikarmadan, erdem gozden kabolmali bir sureligine.. sonra esinin yanina dondugunde altinlar cekette olmayacaklar.. esi de soracak, nerede altin paralar diye.. erdem de ceketi birkac dakikaligina cikarttigini, cunku tuvalete gittigini mesela.. ve o esnada calinmis oldugunu soyleyip, uzulmus ayaklarina yatacak.. esi de yeni evlenmis olmanin verdigi mutlulukla, bosver diyecek..
erdem sonra altin paralari bir yerde bozduracak tabii ki.. hemen bir d80 ile istedigi lensleri alip, guzel bir hediye paketi yapacak.. sonra da eve postalayacak, sanki bir yakinindan geliyormus gibi.. eve gelip paketi bir acacak ki, aaaa d80 ve lensler.. hemen ilisikteki notu okuyacak (esi de yaninda olacak o esnada..) ve onceden konusup ayarladigi arkadasini, sanki o akrabasini ariyor gibi arayacak.. cok cok tesekkur ettigini ve cok ama cok sevindigini soyleyecek.. esi de erdem'in cok mutlu oldugunu gorup sevinecek.. yani herkes mutlu olacak.. erdem'in sonunda bir tane desekseni olacak..

Tarih: 17 Eylül 2006, 12:32 - İp: 86.***.**0.120
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ama bir önemli nokta var dadanagast. dunessanın ayarlayacagı arkadası kesnlikle pazarbey olmamalı. Zira pazar bey dsekseni aldıgı gibi kayıplara karışır. Arakdaş seciminde dikkatli davranmalı.

Tarih: 17 Eylül 2006, 12:35 - İp: 88.***.**8.72
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ya bu kadar dümen çevireceğinize Erdem e söyliyelim hiç evlenmesin daha iyi.Evlendikten sonra makina alsa sanki fotoğraf çekmeye zaman bulabilecek.Bence onu son bir kez daha uyaralım yol yakınken.

Tarih: 17 Eylül 2006, 12:44 - İp: 85.***.**7.1
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla bekarlik sultanlik.. soyleyecegim ama onun gozunu hicbirsey gormuyordur su anda.. ask bu..
erdem gel bosver.. biz evlendik de ne oldu..

kontrast yanlis anlamissin beni.. ayrica pazarbey tabii ki bu dumende, aman gelismeler esanasinda herhangi bir rol sahibi olmayacak.. oyle birsey olsa, pazarbeyi bulamaz kimse bir daha..
erdem, bizzat kendisi paket yapip, kendi adresine gonderecek desekseni.. arkadas olayi sadece, telefonun oteki ucundaki ses olacak..

Tarih: 17 Eylül 2006, 12:49 - İp: 86.***.**0.120
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Biz evlendik ne oldu Bekarken bol bol fotoğraf çekiyordum, evlenince anca forumu takip edebiliyoruım, bakalım çocuk olursa ne yapıcaz, makine almak yalan olucak

Tarih: 17 Eylül 2006, 13:03 - İp: 85.***.**6.196
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

bir de beni düşünün
Hanım (H'si büyük harf), iki çocuk biri 10 aylık. diğerinin okulu açılıyor.
bir taraftan tıp okumalıyım, kendime ve hanıma yayın yapmalıyım, ameliyatlar, hastalar.....

Tarih: 17 Eylül 2006, 13:08 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Erdem görüyorsun değilmi evlilere bir dokun bin ah işit hepsi dertli.

Tarih: 17 Eylül 2006, 13:12 - İp: 85.***.**7.1
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

tamer halini anlıyorum.fotoğrafa en azından bu sayfalarda zaman ayırabilmen çok büyük başarı.kolay gelsin sana.

Tarih: 17 Eylül 2006, 13:13 - İp: 88.***.**3.170
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla hepimiz de dertliyiz.. ben birsey alsam simdi, esim, en azindan 6 ay boyunca lafini ediyor.. yok onu almasaymisim, sunu alabilirmisiz falan..

Tarih: 17 Eylül 2006, 13:30 - İp: 86.***.**0.120