kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80 :ilk İzlenimlerim

Makinayı sadece body olarak aldım. Sonrasında ise 50 mm 1.8 objektif aldım. Hali hazırda bulunan 18-70 objektifle bir sure daha devam etmeyi dusunuyorum.

en cok hosuma gidenler.
1-Lcd buyuklugu ve lcd goruntu kalitesi
2-Kolay kullanım
3-Extra menuler
4- Garip gelecek ama ben bu sd kart olayını sevdim. ayrıca bazı durumlar için pratikliği var. Kucuk card reader larda alıp direk usb ye takarak zahmetsiz aktarım yapılabilir bize ait olmayan pc lerde daha cok onem kazanıyor
5-Yine retocuh menusunda fotograf boyutu değiştirme ve kırpma gibi işlevselillikler internetten foto transfr yapacaklar icin extra yazılıma gerek bırakmıyor. Bir cafeden aktarmak durumunda kaldıgınızda oldukca işlevsel
6- Bataryanın ne kadar kaldıgını yuzde hesabı olarak gorebilme.
7- Hızlı şarj. 2 saat 15 dakika sarj olma suresi ve 2700 adete kadar cekim ikmanı. Ben 700 den fazla cekemedim halen
8-Aydınlık ve geniş vizör
9-Yüksek iso başarısı
10- 10.2 mp goruntunun psde rahatca bozulmadan işlenmesi

#kontrast' tarafından 04.10.2006 11:16:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:09 - İp: 88.***.**5.123
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yine ken rockwell aynen soyle demis;

"I got 700 shots on my first charge, Iand I spent a lot ofg time playing around with playback and the menus since it's a new camera for me. I didn't use much flash. This is about double my D200 and maybe even better than my D70."

yani d200'un iki misli kadar fazla cekebiliyor, 700 cekim, fazla flash kullanmadan.. pil omrunun d70'den daha iyi olabilecegini de soyluyor..

Tarih: 17 Eylül 2006, 23:48 - İp: 86.***.**0.120
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam arkadaşlar,
İnanın ben de bu sitenin yani forumun müptelası oldum. Fazla aktif değilim biliyorum ama, her gün saatlerce forumda dolaşıp sizlerin yazılarınızı okuyor, yaptığınız espriler ve tatlı atışmalara gülerken kendimden geçiyorum.
Fotoğrafçılık ve makinalar konusunda sizler kadar tecrübeli ve bilgili değilim ama inanın bu işe gönül verdim.

Biliyorsunuz ben de bir KM Dynax 7D aldım ama makinam arızalı çıktı. Aldığım kişi Avrupa'dan yenisiyle değiştirecek.
Bizde de ne şans var ya, tam bir dslr makinamıs oldu derken
hevesim kursağımda kaldı.

Ben de ne yapayım foruma girip bir yandan yaptığınız şirin esprilere gülerek, bir yandan da yazdıklarınızla kendimi geliştiriyorum.
İnşallah tez zamanda makinama kavuşurum da sizlerle hem fotoğraflarımı paylaşır hem de makinam hakkında sizlerle bilgi alışverişi yaparım.
Herkeze sevgi ve selamlar.

Tarih: 18 Eylül 2006, 02:23 - İp: 85.***.**4.237
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Kontrast açtın topiği daha bir tık yok bu ne biçim izlenimler topiği ya.Yok pilim gelmedi yok lensim yok ,senin makina maket falan olmasın.
Bu topiği sırf pazarbeye nisbet olsun diye açtığını düşünmeye başladım.

Tarih: 18 Eylül 2006, 03:15 - İp: 81.***.**6.90
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet bu biraz da ''Ses var,görüntü yok'' durumuna döndü.

Tarih: 18 Eylül 2006, 08:56 - İp: 85.***.**4.67
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

benim akeseuarlar yarın geliyor. Kargoyla gorüştüm. Merak etmeyin yarından itibaren görüntüde olacak..

bu arada ilgilenenler icin 1 adet canon xti 400d 980 dolar.

Tarih: 18 Eylül 2006, 12:15 - İp: 85.***.**0.47
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kontrast bu 980 dolar 400D+18-55mm fiyatı mı?
Body fiyatı mı?

Tarih: 18 Eylül 2006, 12:51 - İp: 85.***.**4.67
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

body fiyatı osmanlı

Tarih: 18 Eylül 2006, 13:05 - İp: 85.***.**0.47
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kontrast o halde çok pahalı demektir.Türkiye fiyatı ile 1500 ytl civarına geliyor.Bu yurtdışı için yüksek.A100 ile yaklaşık fiyata satılması bekleniyor çünkü.
O halde kit fiyatı 2000 ytl'nin altında olacaktır 400D'nin...

Tarih: 18 Eylül 2006, 13:08 - İp: 85.***.**4.67
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

omasnlı amerika satıs fiyat 800 dolar. vergisi veya kargosuyla brilikte 850 dolar. trkiye ye gelene kadar 980 oluyor

şu an piyasada olmadıgı icin fiyat gorece olarak biraz yuksek olackatır

Tarih: 18 Eylül 2006, 13:15 - İp: 85.***.**0.47
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

he valla kurban,darısı pazarbeyin başına hehhh..
ya arkadaşlar yazıktır ,günahtır gelen vuruyor giden vuruyor.kimemi?pazarbey kardeşimize..
pazarbey kardeş en iyisi sen avrupa insan hakları mahkemesine başvur...çünkü size karşı bu sitede büyük bir insanlık suçu işleniyor..

Tarih: 18 Eylül 2006, 16:03 - İp: 85.***.**8.234