pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Samsunga (bt Servis) Yazıklar Olsun

Ellerine 13,06,2008 günü geçen samsung gx 10 marka slr makinamla alakalı şimdiye kadar bana hiçbir iblgi vermeyen, defalarca aramama rağmen yapılan ve yapılacak işlemle ilgili hiçbir bilgi vermeyen , makinamın durumunu öğrenmek için teknik servise bile beni ulaştırmayan samsung teknik servisini kınıyorum.
Bİr aya yakın süre geçti. Tüm böceklerin en aftif olduğu zaman geçti. Benim makro yatırımı heba oldu yani. BU hususu özellikle belirtmiş idim kendilerine halbuki. Sözde en kısa zamanda gelecekti makinam.
Gönderirken makinanın değişimini talep ettim. Eminim tamir ettiler. DEğişim hususunda Tüketici kanununun tanıdığı tüm hakları kullanacağım.
Samsung çok büyük ayıp etti gerçekten. samsung gx 10 alın diye ettiğim tavsiyelerden utanıyorum. Madem beceremeyeceksiniz gidin beyaz eşya satın.

Tarih: 7 Haziran 2008, 10:48 - İp: 88.***.**3.198
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kurtsy bu donanımsal bir problem. sorun sensörde. aslında çok önemli değil. Ancak benimki fotoğrafın küçük halinde bile rahatsız edici bir biçimde ve tam ortada kocaman görünüyor.
Büyütünce 5 kollu olduğu görünüyor. Yani bu bir hot piksel grubu. Yoksa fotoğrafın küçük halinde 10.000.000 da 1 tane hot pikselin sarı zeminde görünmesi mümkün değil.
BUgün arayıp tekrar söyleceğim.Olmazsa dava açmaktan başka çarem kalmadı.

Tarih: 21 Haziran 2008, 09:11 - İp: 88.***.**6.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pazarbey senın fotograftakiler hot piksel degil olu piksel. hot piksel beyaz olmaz... senın fotograftakiler,sensorun o piksel bolumunde veri yazılmadıgı için beyaz kalan pikseller.yanı olu...
ac davayı,ayıp etmişler gercekten.

Tarih: 21 Haziran 2008, 14:44 - İp: 78.***.**6.226
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gaijinciğim mesele yazılısal değil. Kesinlikle dronanımdan kaynaklanın sorun. Sensörün o bölümünde ya hot yada ölü piksel var. Var ama işte. Görüyorsunuz. BEnmi evham yapıyorum. Ama değil görüyorsunuz siz.
Aslında ekranda küçük boy bakarken görünmesi çokta önemli değil. Ama küçük boyda bile sırıtıyor. Hatta makinanın lcd sinde bile görünüyor.
Hakkım değil mi bu sorunun giderilmesini istemek.
Yarın kont bilişimin merkezi ile görüşeceğim. Olmazsa dava açıyorum.

Tarih: 22 Haziran 2008, 23:46 - İp: 88.***.**1.230
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Pazarbey hiç vakit geçirma biran önce davanı aç paranı al bak dolar avro artacak diyorlar artarsa canona nikona zam gelir senin samsungun parası leblebi çekirdek parası olur.

Tarih: 23 Haziran 2008, 10:06 - İp: 81.***.**9.7
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 23 Haziran 2008, 11:19 - İp: 78.***.**7.119
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şikayetvar.comu kimse umursamıyo artık okadar cok şikayet gidiyoki
yıllardır su sitedeyim pazarbeyı bana ilkkez gaijincim dedi
demekki adamı gazlamak gerekiyomus.
bencede hatanın dedigi gibi hemen dava ac accaksan,sonra ayazda kalma..
haklısın hakkını al

Tarih: 23 Haziran 2008, 15:11 - İp: 78.***.**6.226
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aaltay bu gün son kez aradım somsungu 15 dk beklettiler telefonda. Acayip kıl bir telefon sistemleri var. Hiçbir yere ulaşamıyorsunuz.
SÖzde bana ulaşacaklar. olmazsa Perşembe günü açarım davayı.
Sonrasında bakalım nolcek. DEğiştirirseniz değiştirin değiştirmezseniz ben biliyom dedim.
Gaijinciğim mi. Ağzımdan kaçmış demekki.
Hata bana bi örnek dilekçe göndersenya.

Tarih: 23 Haziran 2008, 18:19 - İp: 88.***.**5.133
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sonunda samsungtan aradılar. Makinayı geri göndermemi istediler.
Bu seferde değiştirmezlerse artık yapacak şey yok.
MAkinayı herkesin gözü önünde yakmaya karar verdim. Evet evet en iyisi bu.Davayla mavayla kim uğraşcek.
Ama aldığım ekipmene yazık olcek. 105 mm makro ve sb 360 flaşımı kadire, 18-200 ümü lazuta, kartlarımı ona buna yarı fiyatına satıp kurtulayım en iyisi.

Tarih: 25 Haziran 2008, 00:18 - İp: 88.***.**7.116
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi 105 makroyu ilk ben istemiştim yaa
18-200 eü kadir e ver

Hem bksana kadir de zaTEN BAYADIR UĞRAMIYOR SİTEYE..

Tarih: 25 Haziran 2008, 00:32 - İp: 88.***.**2.121
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yakacagına hayır işle birine ver.

Tarih: 25 Haziran 2008, 00:43 - İp: 78.***.**6.226