pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Samsunga (bt Servis) Yazıklar Olsun

Ellerine 13,06,2008 günü geçen samsung gx 10 marka slr makinamla alakalı şimdiye kadar bana hiçbir iblgi vermeyen, defalarca aramama rağmen yapılan ve yapılacak işlemle ilgili hiçbir bilgi vermeyen , makinamın durumunu öğrenmek için teknik servise bile beni ulaştırmayan samsung teknik servisini kınıyorum.
Bİr aya yakın süre geçti. Tüm böceklerin en aftif olduğu zaman geçti. Benim makro yatırımı heba oldu yani. BU hususu özellikle belirtmiş idim kendilerine halbuki. Sözde en kısa zamanda gelecekti makinam.
Gönderirken makinanın değişimini talep ettim. Eminim tamir ettiler. DEğişim hususunda Tüketici kanununun tanıdığı tüm hakları kullanacağım.
Samsung çok büyük ayıp etti gerçekten. samsung gx 10 alın diye ettiğim tavsiyelerden utanıyorum. Madem beceremeyeceksiniz gidin beyaz eşya satın.

Tarih: 7 Haziran 2008, 10:48 - İp: 88.***.**3.198
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Pazarbeyin bozuk Sigma lensine bozuk demeyin sigma servisi onca yaşanana rağmen lensin bozuk olduğunu hala kabul etmiyor. Pazarbey'in sigma lensi bozuktu diyenede Allah ne verdiyse sayıyor. Demedi demeyin birazdan burayada gelebilirler.

Tarih: 16 Haziran 2008, 09:59 - İp: 85.***.**1.150
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ben pazarbeyin yalancısıyım..Hatta beraber götürmüştük sigmaya..Onun için benim içim rahat..

Çağdaş inşallah yarın burkay abimizin gösterdiği yoldan gideceğim..Bakalım sonu ne olacak..Hayırlısı diyelim..

Bu arada bir gelişme yok değil mi şu samsung servisten

Not:Ben niye gülüyosam

Tarih: 16 Haziran 2008, 12:52 - İp: 88.***.**2.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ennayet makinam bugün yani ben gönderdikten yaklaşık 35 gün sonra elime ulaştı.
Sorun:
Hot piksel. Adet yaklaşık 7
İzin verilen değer 3 veya 5
Verilen cevap tam 27 gün sonra:
MAkinanız normal.
Aldıkları cevap.
NE demek normal. Hot piksel donanımsal bir arıza. Ki bunu bana neden tam 27 gün sonra söylüyorsunuz. Böyle yapacağınızı bilsem zaten pentaks servisi yazılımla düzeltecekti.
Gönderin geri makinamı.
Birkaç saat osnra gelen arama.
Efenim kore ile görüştük. O yazılım mail ile gönderildi. MAkinanıza yükledik. Şu anda sorun kalmadı.
HAni makinamda sorun yoktu. MAdem yoktu niye hotpiksel giderme yazılım yüklediniz. MAdem sorun yoktu niye 27 gün beklettiniz.
Koskoca Türkiyeye hizmet veren servisinizde niye hotpikseli yazılımla düzeltilebildiğini bilen bir eleman çalıştırmıyorsunuz. Bunu niye benim gibi cahil bir insandan duyuyorlar.
Ayıp bu yaptığınız. NE pahasına olursa olsun gerekeni yapacağım.
Öncelikle Tüketici mahkemesine başvuracağım.
Ayrıca sanayi ve Ticaret bakanlığına servislerinin yeterlilik şartlarını taşımadığı nedeni ile şikayette bulunacağım.
Yazıklar olsun size.
Sitedeki herkese soruyorum. SAmsungu kiminle tanıdınız. SAmsung deyince kim aklınıza geliyor. Bu makinayı en iyi kim kullanıyor.Bu makina ile çektiğim makro yorum rekoru kırmadımı. Bu mu bunun teşekkürü. Yokmu bunu okuyan somsungtan bir kişi.

Tarih: 16 Haziran 2008, 21:47 - İp: 88.***.**4.217
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Açılıııııııınnnnnnn Pazarbey geliyoooor.

Sonuna kadar haklısın Pazarbey. koskoca bir dünya markasına yakışmayan hareketler bunlar.

Tarih: 17 Haziran 2008, 09:41 - İp: 88.***.**8.231
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

KAçın samsung dozerler pazarbeyin şatosunu yıkmaya geliyorlar.

Tarih: 18 Haziran 2008, 00:07 - İp: 88.***.**7.145
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 18 Haziran 2008, 12:11 - İp: 78.***.**3.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hımm bak bunuda düşünebilirim. Sağol destek için.
Yalnız adamlar servis formu koymamış. Servisten yapılan işlemi sorayım öncelikle.

Tarih: 18 Haziran 2008, 19:20 - İp: 88.***.**8.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

MAkina ile bugün çekimler yaptım ilk defa. Sorun kalmadı denen makinada hiçbir değişiklik yok. Hatta bir tane büyük hot piksel varken şu anda iki tane olmuş. 100 ıso hariç hepsinde görünüyorlar.
BEn bunu haketcek naptım. Allah biliyor düzelmiş olsa bu benim kaderim deyip vazgececektim davadan falan. Ama adamlar resmen alay etmiş benimle.
Bu foto 200 ısoda ve birebir crop. Bakın bi.

Tarih: 20 Haziran 2008, 23:52 - İp: 88.***.**6.150
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Buda 800 ısoda.
Ben hotpiksel manyağı değilim. Kapak kapatıpta bakın ne kadar hot piksel var derdindede değilim. Lakin benimkiler tam ortada ve bayağı büyük. Gündüz çekimlerinde bile göze batıyorlar. 1280 çözünürlükte fotoğrafın küçük halinde tamamen ortada hiçbir çaba gerektirmeden görünebiliyor.

Tarih: 20 Haziran 2008, 23:55 - İp: 88.***.**6.150
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhabalar

yaşadığınız hayal kırıklığı ve sinir harbini inanın çok iyi anlıyorum.. bir gece çekiminde 1 tane hot piksel olmuştu bende de. enteresan bir şekilde sonraki hiçbir çekimimde çıkmadı (makina canon 350d)

bildiğim kadarıyla bu problem yazılım ile hallolması gereken yani bir hardware problemi olmayan software problemi olan bir durum..(çevremden duyduğum kadarıyla edindiğim bilgidir. yanış olaiblir)

dolayısı ile bir ay kadar sizi bekletmeleri gerekirdi. işin esas kötü tarafı günün sonunda bu beklememenize değmemiş olması...

acaba başka bir servise götürme imkanınız olamaz mı? veya internetten güncel yazılımları bulmak mümkün değil midir..

Tarih: 21 Haziran 2008, 03:17 - İp: 78.***.**9.183