fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Netfotoclub - İzmir Toplantıları

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Kasım 2009, 22:25 - İp: 188.***.**3.131
merkaleli
merkaleli (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

fotograf makinalarını alacağız değil mi, yoksa bütün geziyi 3 makina ile mi geçirecektik ? nasıldı ? ben alırım valla makinemi gündüz hocam, dayanamıyorum, fotograf çekmem lazım bu gece evde küçük bir stüdyo kurdum
hocama ve tüm arkadaşlara sevgiler...

Tarih: 11 Aralık 2009, 22:46 - İp: 88.***.**2.223
merkaleli
merkaleli (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu arada portreye daha eğilimli olacak arkadaşlar için bence biraz da makyaj bilgisi çalışmak lazım, bu konuda da çalışmaya başlıyorum.

Tarih: 11 Aralık 2009, 22:52 - İp: 88.***.**2.223
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Fotoğraf turlarına çıkarken yanımızda bulunması gereken Donanım/Ekipman ;
1- Fotoğraf çantanızı tüm ekipmanlarınızı kontrol ederek geceden hazırlayınız.
Çantanızda yedek pil vs. gibi enerji kaynağınızın olmasına özen gösteriniz. Sabah, geç uyanma vb. gibi sizi engelleyici durumlarda hiçbir telaş yaşamamış olacaksınız.
2- Sürekli olarak kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız varsa yanınıza alınız ve bu durumu mutlaka güvenebileceğiniz bir arkadaşınız ile paylaşınız.
3- Kış aylarında her türlü olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak ; Yanınızda mutlaka Bere, Eldiven, Atkı, Yedek çamaşır, Yün çorap, 3 adet + - 30x40 ebadında naylon poşet, Kağıt mendil ve Yara bandı bulundurunuz.
4- Mini boy bir kolonya, Kolonyalı ( ıslak ) mendil, 3 adet ağrı kesici ve A-ferin/Theraflu vs. gibi soğuk algınlığına iyi gelen 3 tablet ilacı yanınızdan hiç bir şekilde ayırmayınız.
5- Cep telefonunuzun şarzının tam olmasına, açık ( faturalı ) hat kullanmıyorsanız kontör sayınızın yüksek olmasına özen gösteriniz.
6- Yanınızda mutlaka + - 65x80 gibi mavi çöp poşetlerinden 3 adet bulundurunuz. Bunlardan bir tanesi çöp için kullanılabilir...diğer ikisinin ise ne amaçla kullanılacağı eğitim sürecinde anlatılacaktır.
7- Uzun saatler suyun bulunamadığı parkurlarda içmek, hatta yeri geldiğinde hayat kurtarabilmek, ilaç alımını kolaylaştırmak için 1/2 litre suyu ( Normal şartlarda hiç kullanmamak üzere ) yanınızda bulundurunuz ve unutunuz. Bunun dışındaki su ihtiyacınızı arzu ettiğiniz ölçülerde yanınızda taşıyabilirsiniz.
8- Yanınızda gıda maddesi olarak, kan şekerinizin hiç olmadık yer ve zamanlarda düşüş gösterebileceğini var sayarak.....1 avuç kuru üzüm, 1 avuç fındık, 20 adet yeşil zeytin ve 1 küçük paket bisküviyi bulundurmayı sakın sakın sakın ihmal etmeyiniz.
9- Grup içinden en az 5 arkadaşınızın cep telefonu numarasını, Fikret beyin cep telefonu numarasını ve benim cep telefonu numaramı 0 536 889 12 38 daima yanınızda bulundurunuz. Zor parkurlarda, rahatsızlanma ve aciliyeti olan durumlarda bu iletişim ağının zararı en aza indirdiğini ve hayat kurtardığını unutmayınız.
10- Fotoğraf turlarında mutlaka kalın tabanlı ve 1 numara büyük ayakkabı kullanınız ve çorabınızın kalın dokunmuş gerçek havlu çorap olmasına özen gösteriniz. Kalın taban, 1 numara rahatlık ve kalın dokulu havlu çorap.....ayak damarlarını rahat bırakacağı ve size çok fazla hareket kabiliyeti kazandıracağı için...aynı efor ile 10 yerine 15-16 kilometre yol yürüyebildiğinizi ve daha önemlisi, dinlenmeye geçtiğinizde, uzun süreceğini zannettiğiniz yorgunluğunuzun çok kısa sürede bacaklarınızı terk ettiğini göreceksiniz.
----------------------------------------------------------------------------------------
Tüm Donanım/Ekipman listenizi geceden hazırladığınız için de....sabah, huzurlu ve telaşsız olduğunuzu görecek ve güne daha güven ile, zevk ile başlayacaksınız.
----------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca...arzu eden arkadaşlara ( pro eğitim bölümünde ).......
a) Uzun yol yürüme
b) Tırmanış
c) Su altı
d) İlk yardım
e) Hayat kurtarma
f) Hayatta kalabilme..........dersleri de verilebilir.
Tabii ki bunlar ileride seçeceğimiz branşlar ile ilgili ve sizlerin fotoğrafçılıktan beklentileriniz ile doğru orantılıdır.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Otobüs, gezi, yol, güzergah, toplanma, mola, yemek, çekimler vs. gibi fotoğraf turlarını kolaylaştıran, belli bir disiplin altında daha güvenli ve eğlenceli kılan birtakım olması gerekenler listesi de.......3 gezi sonrası, yine bu başlık altında verilecektir.
Tüm bu yazdıklarım ve yazacaklarım...her arkadaşımızın fotoğrafçılığından azami zevki alabilmesi, extra durumlarda zarar görmemesi veya işi en az zarar ile atlatabilmesi için, 45 fotoğraf yılının tecrübeleridir.

#fotosafaripro' tarafından 12.12.2009 15:42:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2009, 23:07 - İp: 195.***.**5.183
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Tabii ki fotoğraf ekipmanı olan her arkadaş alacak.
Makinesi olmayan arkadaşlar için gün yine güzel ve çekimler ile dolu geçecek.

Tarih: 11 Aralık 2009, 23:11 - İp: 195.***.**5.183
akrep035
akrep035 (üye)
İzmir / Amatör

evet hocam servis olursa çok daha güzel olur en azından istedigimiz gibi rahat rahat gideriz kaç kişiyiz tam bellimi acaba

Tarih: 12 Aralık 2009, 00:09 - İp: 88.***.**2.219
f.baykal
f.baykal (üye)
İzmir / Meraklı

evet hocam servis ayarlanabilirse çok daha rahat oluruz diye düşünüyorum

Tarih: 12 Aralık 2009, 00:30 - İp: 81.***.**8.68
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Eğitim grubu ( Liste ) 21 kişi. Fikret bey, Onur, Ben ve eşim Cahide Polatkan.......ayrıca, kuküp üyelerinden birkaç kişi.
Bir sonraki geziden başlamak üzere, katılım listesi burada isim olarak ekleneceği için geziye gelecek kişiler daimi olarak görünecek.
Örnek ; ........................................................
01- Fikret Diker
02- Gündüz Polatkan
03- Cahide Polatkan
04- Onur Erol
05- Senem Aktosun
06- Volkan Palamut
07- Nur Uzakgören
08- Sancar Kubilay
09- Orhan Yıldız
10- Mehmet Aydın
11- Sedat Koçanoğulları
12- Murat Akkaya
13- Hakan Akgün
14- Merih Nişancı
15- Yağmur Sarıateş
16- Mustafa Uysal
17- Raşit Daşçı
18- Emir Yılmaz
19- Ümmü Seyitalioğlu
20- Hasret Ülger
21- Ferda Baykal
22- Özgür Bozkurt
23- Aslı Alkan
24- Bağdat Coşar
25- Mehmet Erkaleli
Ve.........bu listenin dışında gezilere katılmak isteyenler, kendi isimlerini liste altına ekleyebilecekler. Bundan sonraki gezilerimizin kişi sayısını belirlemek ve araç teminini gerçekleştirebilmek için yol ücretlerini toplantılarda verecekler...ki, araç büyüklüğü tesbit edilebilsin ve bir aksaklık yaşanmaması için araç sahibine belli bir miktar kaporo verilebilsin.
Pazar günü yapacağımız gezide ise ( Eğitim listesine adını yazan tüm arkadaşlarımızın gelmelerini ümid ederek ) yol ücretlerini araç içinde toplayacak ve gezimizin tadını çıkarmaya çalışacağız.
------------------------------------------------------------
Gezilere hazırlanırken isim listesinin yapılmasındaki faydalar ;
1- Araç kapasitesini tesbit edebilmek.
2- Büyüklüğü tesbit edilen aracı kaporo ödeyerek günümüze bağlamak.
3- Düzgün bir alış/veriş yapmayı başararak...aynı araç ile uzun yollara çıkmanın avantajını yaşamak.
4- Kulüp üyeleri dışında gelmeyi arzu eden misafirlerimize de '' Yerimiz var '' diyebilmek.
5- Kulüp içindeki seyahat organizasyonunu başarılı bir şekilde yapabilmek.
6- Kaç kişinin geleceğini önceden bilerek...mekan, yol haritası, set ekipmanı, çekim programı, yemek programı, model temini gibi çalışmaları yapabilmek ve diğer aktivasyon programlarını doğru olarak hazırlayabilmek.
Kısacası...ister temel fotoğraf eğitimi olsun, ister pro eğitim olsun.......amacımız, sizlere profesyonel geziler ve günler yaşatabilmek.
Eh............siz de deklanşörlerinize basarsınız artık.

#fotosafaripro' tarafından 12.12.2009 00:59:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Aralık 2009, 00:55 - İp: 195.***.**5.183
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Merhaba Arkadaşlar,

Servis olayı tamamdır. Yarın (Cumartesi) son toplantımıza katılan arkadaşları arayıp bire-bir bilgilendirme yapacağım. Katılım bedeli kişibaşı 20 Tl gibi olacaktır.

Düşündüğüm güzergah programı şöyle;

7:15 Bostanlı İskele (Otobüs Durakları Girişi)
7:30 Karşıyaka İskele
8:00 Sabancı Kültür Merkezi
8:20 Fahrettin Altay

Kabaca bu program üzerinden anahatları Gündüz bey belirlerse, Pazar günü arkadaşlarımızı toplar ve yolumuza gideriz.

Tarih: 12 Aralık 2009, 01:14 - İp: 188.***.**1.65
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)

Evet...bu güzergahlar tüm arkadaşlarımız için extra bir ulaşım masrafı yapmayacakları ve rahat rahat toplanarak seyahat edebilecekleri anlamına geliyor. Üçkuyular Hava Eğitim Komutanlığı önünde durmak veya 1-2 dakika beklemek mümkün olmadığı için son nokta olarak Güzelyalı köprüsü ( sahil ) düşünülebilir.
---------------------------------------------------
07.15 Bostanlı iskele ( Otobüs durakları girişi )
07.30 Karşıyaka iskele
08.00 Konak - Sabancı Kültür Merkezi
08.20 Sahil yolu - Güzelyalı köprüsü

Tarih: 12 Aralık 2009, 01:45 - İp: 195.***.**5.183
chase
chase (üye)
İzmir / Meraklı

Evet, gayet şık bir program hazırlamışsınız hocam...Sanırım ulaşım konusunu da çözmüş bulunuyoruz.Kesinleşen güzergah ve program gün içinde belli olur sanırm..

Tarih: 12 Aralık 2009, 12:04 - İp: 88.***.**4.69