fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Üst Band...

Kurdeleyi kestik ve jüri üyelerinin oylarıyla ilk üst band seçimini yaptık.

Muhtemelen ilk olması sebebiyle katılım 20 seçici üyeye rağmen biraz düşüktü. Önümüzdeki günlerde katılımında artmasıyla sitenin rengini daha iyi yansıtacağını düşünüyorum.

Kural olarak şimdilik sadece en az 2 kişiden oy almış fotoğrafların puan ortalamaları dikkate alındı. İlk seçimde, uzunca bir süredir üst bandta yer alamayan siyah-beyaz fotoğrafların 2 fotoğrafla birden temsil edilmesi bence seçim döneminin ilginç noktalarından biri. (Cumhurbaşkanlığı seçimi yorumu gibi oldu... , neyse siyaset karıştırmayalım... )

Katılımlarından dolayı jürideki arkadaşlara teşekkür ederim.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 10:46 - İp: 88.***.**4.52
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Arkadaşlar daha önce de yazdığım önriyi yinelemek istiyorum.
Uygulanabilir ya da uygulanamaz orası yönetimin bileceği iş.
------------------------------------------------------
Benim o linkten haberim bile yoktu, yeni gördüm.
En iyi fikir bana göre anasayfadaki gibi 30 dakika arayla yenilenen fotoğraf benzeri her 24 ya da 48 saatte bir sistem otomatik olarak rastgele 5 fotoğrafı üst banda yerleştirse daha güzel olmaz mı
Böylece herkesten türlü türlü şikayet gelmez.
-------------------------------------------------------

Tarih: 3 Ekim 2007, 13:54 - İp: 85.***.**4.213
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

sistemde aksaklıklar olduğu kanısını bende taşıyorum . . .

bencede üst bant seçimi site yönetimine kalmalı . . .

herkezde bunu kabullenmeli . . . sonuçta paylaşım ve arkadaşlık için buradayız kendimize dert etmememiz gerekli üst banda çıktım çıkmadım konularını diye fikrimi belirtmek isterim .

mutlu kalın arkadaşlar.

Tarih: 3 Ekim 2007, 15:24 - İp: 85.***.**0.194
ahmet07
ahmet07 (üye)
Antalya / Amatör

çoğu sitede bu sisten işliyorda burada niye herkez birbirini yemekte bilmem...ben neyim şimdi çırakmı ustamı ona göre konuşayım
üstbandıda kutlarım

#ahmet07' tarafından 03.10.2007 17:17:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2007, 15:26 - İp: 78.***.**8.223
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

merhaba tüm netfotograf sevenleri.
bu topik ve uygulama basladigindan beri ilk aciklamayi yapiyorum.
arkadaslar sitenin üye sayisi 100.000 sinrini asti ve hala 5 fotograf ödüllendiriliyor.
netfotograf,tan baska hicbir sitede basarili fotograflar sansa ve kisilerin keyfine göre derece bulmuyor.
binlerce üye arasindan sadece 5 kisinin mükemmel fotografini üstbanda koymak diger onlarca mükemmel fotografa haksizlik.
bu uygulama baslarda basarili gitsede bence artik tikanma noktasina gelmistir.
benim acizane fikrim, anasayfadan galeriye giris yaparken galeri bölümü gibi dereceye girmis fotograflar bölümü acilmasi ve hergün 5 kaliteli fotograf oraya konmali ve bir hafta sonra toplam 35 fotografa erisildiginde, giren haftanin ilk bes fotografi kondugu zaman uygulama basladigindaki ilk bes fotograf silinmeli ve her zaman 35 fotograf orada kalmali.
üst bant ise haftanin en cok yorum alan ilk bes fotografina yer verilmeli. böylece üyelere yeni bir dinamizm ve fotograflara karsi ilgi kazandirilmis olacaktir
günün en güzel fotograflarini secme isi editöre üstbanda tasima isi ise üyelere kalacagindan en adil olanin bu olduguna inaniyorum.
tabiki üstbanda cikmis bir üye sadece ayda bir kez üstbanda cikabilmeli.
neyse acizane fikrim budur, kalin sevgi ve saglicakla

#gencmenn' tarafından 03.10.2007 17:44:35 tarihinde düzenlendi.

#gencmenn' tarafından 03.10.2007 18:04:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2007, 17:27 - İp: 90.***.**8.123
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba arkadaşlar, bence üst bant o kadar önemli olmaması gerekir ama bazılarımız bunu çok önemsiyoruz, önemli olan paylaşım ve birbirimizin fotoğraflarından biraz ilham almak bu bana yetiyor aslında, Gencer arkadaşımızın önerdiği gibi de bir sayfa var aslında, 20 kişilik jürinin seçtiği veya beğendiği fotoğraflar, dostumun bu linkten haberi var mı bilmiyorum ama ben yineden bu linki bilmeyen arkadaşımın çok olduğunu sanıyorum;
Linki Tıklayın

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:08 - İp: 85.***.**3.86
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

hocam link,i biliyorum fakat galeri gibi, haftanin fotograflari bölümü olmali.
anasayfadan giris yapildiginda yukarida bulunan
haberler forum Fotomarket ve H.fotograflari gibi olmali diye düsünmüstum.

#gencmenn' tarafından 03.10.2007 18:17:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:12 - İp: 90.***.**8.123
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam Arkadaşlar...
Gencer dediğne katılıyorum...
Haftanın fotoğraflarıda kendi arasında yarışır ve böylece sitenin kaliteside artar...
Düşüncede haklısın...
Ama en fazla yorum alan fotoğraf iyi fotoğraf olmuyor çoğu zaman malesef...Her üye oy veya puan verirse belki daha adil olur...

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:20 - İp: 85.***.**4.196
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Daha dik kadrajları uygulamaya sokamadılar,birbirinden güzel ne güzel dik kadrajlı çekimler var ve üst banta çıkmıyor.
Hiç bir şey değişmez şu ara.Ama gencmenn'e katılıyorum.
Umarım ileride düzelir..

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:21 - İp: 85.***.**1.123
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

evet gürkan puan fikri daha dogru,

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:22 - İp: 90.***.**8.123
bila
bila (üye)
Ankara / Meraklı

Daha önce de görüşlerimi belitmiştim. Bu sistem belli bir peryottaki en güzel fotoğrafları üst banda taşıyor. Seçimler gerçekten çok kaliteli. Üst banda çıkan fotoğrafların tamamı bence burayı hak eden fotoğraflar.

Benim bu sitemle ilgili en önemli eleştirim seçenler - seçilenler ayrımıdır. Bu çok alenidir ve rahatsız edicidir. Fikret bey kendine yakın (komünikasyon açısından), siteye sahip sınırlı sayıda üyeden oluşan dinamik bir ekibe görev verip - bizim bunları bilmeye ihtiyacımız yok - üst bandı seçtirebilir.

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:43 - İp: 85.***.**1.182