fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Üst Band...

Kurdeleyi kestik ve jüri üyelerinin oylarıyla ilk üst band seçimini yaptık.

Muhtemelen ilk olması sebebiyle katılım 20 seçici üyeye rağmen biraz düşüktü. Önümüzdeki günlerde katılımında artmasıyla sitenin rengini daha iyi yansıtacağını düşünüyorum.

Kural olarak şimdilik sadece en az 2 kişiden oy almış fotoğrafların puan ortalamaları dikkate alındı. İlk seçimde, uzunca bir süredir üst bandta yer alamayan siyah-beyaz fotoğrafların 2 fotoğrafla birden temsil edilmesi bence seçim döneminin ilginç noktalarından biri. (Cumhurbaşkanlığı seçimi yorumu gibi oldu... , neyse siyaset karıştırmayalım... )

Katılımlarından dolayı jürideki arkadaşlara teşekkür ederim.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 10:46 - İp: 88.***.**4.52
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

bu üst bantı seçen arkadaşları merak ediyorum doğrusu

bu haftaki kötü seçimlerinden dolayı kutlamak için..

Tarih: 3 Ekim 2007, 21:46 - İp: 88.***.**4.4
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

excalibur; komisyon artık görevini yapmıyor, ben dahil ve sanırım zafer abi ve bir kaç arkadaş artık oylama filan yapmıyoruz.
hani linke bakıp milletin fotolarını aşağı indiriyormuşuz, fdiker in adamıymışız, eş dostu üstbanda çıkarıyormuşuz ya, biz artık oynamıyoruz....
bu günkü üst bandın sorumlusu her şey yolunda ilerlerken 2 gün önce aniden üst bant hakkında iki kelam etme gereği hisseden arkadaşlardır.
bu sitede kaliteyi hazmedemeyen insanlar dün de vardı, bu gün de var yarın da olacak...2 aydır çok güzel olan üst bant birilerini rahatsız etti maalesef, teknik ve kompozisyon olarak kusursuz olan fotoğrafların üst banda çıkması rahatsız etti bazı arkadaşları sanıyorum.

Tarih: 3 Ekim 2007, 22:14 - İp: 85.***.**5.252
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tabi bir iki ekleme daha yapayım.

bu siteye üye olanların büyük kısmı başka bir sürü siteye üye. mesela fotokritik. orada anasayfanın adaletsizliği eskiden beri tartışılır.

pek çok fotoğrafçı sürekli anasayfadadır.
mesela e.kınacı nın hemen her fotoğrafı anasayfaya çıkar. yüklediği fotoğrafların tamamı anasayfaya çıkmış insanlar var. ama hiç duymadım orada, ''bu ne kardeşim hep aynı isimler'' dendiğini.

burada bu sorundan dem vuran arkadaşlar fotoritikte de üyeler mesela. hadi buyursunlar orada da yazsınlar burada yazdıklarının %10 unu....yazamazlar, çünkü üyelikten atılırlar, bu bu kadar basittir. ama netfoto sınırlarına girince herkes birden alevleniveriyor.

ben hep diyorum, demokrasi fazla bu sitede.

site sahibi üst bandı nasıl yapalım diye soruyor ama üyeler birbirine iftira atıyor.

Tarih: 3 Ekim 2007, 22:22 - İp: 85.***.**5.252
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bugünkü üst bantta üç tane günbatımı ayarında foto seçilmiş.Bari biri de tarihi fotoğraf olsaydı ve o yer için bilgilendirici olurdu.
Üst bantta illaki bir tane tarihi kültürel fotoğraf konulmalıdır.Puan almasa da.

Tarih: 3 Ekim 2007, 22:23 - İp: 88.***.**6.147
ahmet07
ahmet07 (üye)
Antalya / Amatör

herkez istediğini yapsın olaylar dallandıkça kalpler kırılacak
herkez bazı şeylerin farkında olduki tepkilerin gelmesi normal ve doğal ..
ben sistemin devam etmesini istiyorum çünkü ilgilenmiyorum ben işimi yaparım isteyen istediğini koysun ..
bu topikte hiç boş kalmaz konuşulur ...
burada insanları değil sistemi tartışıyoruz nasıl iyi olur nasıl düzenli düzeyli layıkıyla olur demek lazım sen bunu yazdın senin yüzünden oldu sen ateşledin olursa şahsileşir ve kalpler kırılır ...
bu konuyu kapatıyorum herkeze kolay gelsin..

Tarih: 3 Ekim 2007, 22:59 - İp: 85.***.**0.48
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

arkadaslar düzelteyim..

yapılan yorumlar kışılere degil fotograflaradır..ismini vereyim cekinmeden onunda buna kızmayacagını bilirim GENCMENN..
cok ıyı fotografları var . ama cektıgı bu fotograf ust bantlık degıl.

puan veren arkadasların krıterıni ..ve hakıkaten kımlerın sectıgını merak ettım.

ust bant nasıl secılsın ?
kım secsın?
neye göre secsın?
gibi konularda degılım.. ona sıte yönetımı karar verır.

Tarih: 3 Ekim 2007, 23:15 - İp: 88.***.**4.4
ahmet07
ahmet07 (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşlar bu konuyu kapatalım gerekli şeyleri site yönetimi gereğini yapar ...
herşey düzelecektir zamanla .
uzadıkça uzar bu konu bitmez birbirimizi kırmadan bekleyelim bakalım ...işimizi yapalım fotograf çekelim keyfini çıkaralım ...

Tarih: 3 Ekim 2007, 23:30 - İp: 85.***.**0.48
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

+1 katılıyorum. tıp. sustum.

Tarih: 3 Ekim 2007, 23:31 - İp: 85.***.**5.252
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

+1'de benden tıp sustum.

Tarih: 3 Ekim 2007, 23:33 - İp: 85.***.**1.23
ahmet07