ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Forumlar...

Baktım forumlar kilitlenmiş...
Yeni bir şeyler yazılamıyor...
Yeni konular açılamıyor...
Benimkiler de nasibini almış...
Aslında önce bozulmadım desem yalan olur...
Hiç hakaret etmemeye,aşağılayıcı veya incitici söz sarf etmemeye, bunları yapanlara da mukabele etmemeye gayret gösterdiğimi düşünüyordum...
Sakıncalı piyade durumları...

Ama şimdi bakıyorum ki;
Fotoğraftan çok siyaset, tarih ve felsefi konular ağırlıkta...

Teknik forumlara zaten elveda demiştim...
Geyik muhabbetleri yüzünden...

Şimdi (10 kadar içimden saydıktan ve bir parça düşündükten sonra)

Yönetimin doğru yaptığını,
Siteyi olması gereken eksene çekmek üzere geç bile kalınmış olan tedbirleri aldığını görüp seviniyorum...

Forumların silinmemesi ve sadece kilitlenmiş olması ise son derece uygar bir yaklaşım...

Böylece insanların emek ve fikirlerine olan saygı da korunmuş oldu...

Site yönetimini tebrik ediyorum....

Dikkat ettim forumların en ateşli takipçilerinin bir kısmı siteye doğru düzgün fotoğraf eklememiş veya yorum yapmamış kişiler...

Ehh.. Artık fotoğraflarla daha çok ilgilenebiliriz....

#OZZY BABA' tarafından 05.11.2007 20:56:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2007, 20:50 - İp: 88.***.**2.2
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bazen insanlar kendilerini tanıyamazlar bile aynen öle bi durum..ortam gerilir ve insanlar ne olacagını düşünmeden hakaret etmeye kötü sözlere başlar..aslında hepimiz sakinleşe bilsek hiç bir kötü söz cıkmaz.ama bizler zaten kaşınıyoruz ya..işte böle burda bile başlarız birazdan sen sunu dedin ben bunu dedim.kendimize gelelim artık arkadaşlar gaijine katılıyorum..bende fotografcılıkla ilgili bilgi isteyen cogu ögrenciye bende sitemizin adresini veriyorum.ama yine ben sizler gibi kızdıgımda agresifleşip kötü konuşuyorum.sorun bence sadece karşımızdaki kişinin fikirlerine saygı göstermemekten geciyor(pkk konusu hariç)..

Tarih: 7 Kasım 2007, 19:55 - İp: 88.***.**1.51
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

liebster tesekkurler..
cumle sonunda pkk konusu harıc demene gerek yok.
kimse pkk yı savunmuyor zaten...
tek savundugum SİTEDE kufur olmaması...
ama sanki pkkya kufretmeyın dıyormusum gibi algılanıyor.
hayır kufure karsı duruyorum.
ama Sİ-TE-DE!!!!!!!!!
gerisi kimseyi ilgilendirmez zaten.

--------------
kaldıki diyelim karsımızda bir pkk yandası var.
ve sakin sakin yazıyor,
ama biz durmadan kufrediyoruz.
insan olarak o andaki acizligimizi anlayamıyorsak eger,
birde anlayamadıgımız için kendine kufretmemiz gerekir.

degerlerimizi savunmak guzel,ama dinimi savunurken kufretmenin,
bayragımı savunurken kufretmenin,
topragımı savunurken kufretmenin cokda işe yaramayacagını soyluyorum.

--------------

Tarih: 7 Kasım 2007, 20:14 - İp: 88.***.**1.21
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

ben dıyorumki sitede kufur olmasın,kimse kimseye kufretmesin.kurallar olsun,kufredenin cevapları silinsin,gerekirse uyeligi silinsin,
yada bir ay askıya alınsın.
ama kufur olmasın.
serbest kursude acılsın,paylasım yapıyoruz ne guzel,bıraz daha nezih bir ortamda yapsak fenamı?

Bende buna katılıyorum. Ayrıca düzeyli ve seviyeli katılımın için teşekkür ederim.

Şerefsiz ve terörist kısmını ise kendi adıma kapatmak istiyorum artık. Kendimi sağlıklı bir şekilde ifade edemediğimi zannediyorum.

Tarih: 8 Kasım 2007, 09:43 - İp: 213.***.**2.98
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

serbest kürsü açılmasın.. yine küfür edilecekse açılmasın.. küfüre çare bulunmadan açılmasın.. küfür edenini üyeliği dahi silinsin.. hanginiz küfürbaz bir arkadaşınızın olmasını isterki.. yazıklar olsun.. hala küfür edilmemesini konuşuyoruz...

Tarih: 8 Kasım 2007, 11:10 - İp: 88.***.**1.208
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Küfürbazlık serbsest kürsüyle sınırlı değil ki...
Photoshop gibi belki de sitenin en fazla teknik bilgi paylaşımına açık bölümünde en ağırları varmış baksana...
Bana kalırsa site yönetiminin vakti yok... Küfürbazları tek tek ayıklamaya... Toptan forumları kapatalım dediler... Ancak benim düşüncem hala değişmedi... Bir şeyler yapılması gerekiyordu... Bu açıdan yapılan hareket doğru...Ancak müdahalenin şekli ve yeri de bu kadar doğr mu işte bu tartışılabilir....

Tarih: 8 Kasım 2007, 14:47 - İp: 212.***.**0.13
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

anlasabılmemıze sevındım.
-------------------------
photoshop bolumunde bu ilk degil hergecen gun oradada bır kutuplasma var.
bazı kişiler,kendılerıne gereginden fazla deger yukluyor,tabi yıne baskalarınında pohpohlamasıyla.
sanırım ınsanlar egolarına yenık dusme konusunda sıkıntılı..
ego savasları yasanıyor.
birileri birilerini kıskanıyor laf atıyor,birileri yenı gelen uyelere bir zamanlar kendısıde yenı uye oldugunu unutarak haddi olmayan seyler yazıyor,
taraflar tutuluyor kılıclar cekiliyor,kimse yaptıklarıyla iyi olmayı onemsemiyor.herkes bırbırıne vuruyor.
fon aldım verdim buranın efendisi oldum,iki alkıs aldım buranın kralı oldum dıye bırbırıne gırıyor.
kufrun hakaretin sınırı yok.
guya en efendi,en eski, guya en usta olanlar,birde arkalarına aldıkları destekle sallıyorda sallıyor.

garip bir siteyiz,daha hıc krallık yonetimi gormesekte kraldan cok kralcı olmayı sevıyoruz.
burkayın bu konuda bır topici vardı.

------------------

serbset kursunun kapatılması bir işarettir.
yapılan seylerin bir karsılıgı olacagı hıssını verme amaclı.
tamamen silinebilirdide.
ama kafalara birşey sokmak çin orada kılıtlı ve gozonunde durması gerek.
anlayan anlar,anlamayana degişik bir sekilde anlatılır.
tabiki kimseyi itham etme hakkımız yok,
ama eger genel davranıs bir yozlasmayı gosteriyorsa,birzamanlar bilgi alıp vermek için acılan ilk forum burasıyken artık bu ozelligi gereksiz sozcukler coplugune (tabirimi bagıslayın)donustuyse bunda hepimizin parmagı tuzu biberi var.
siteninde degişen zamana ve gelişen internet alemine ayak uydurması ve yenı uyelikler ve kurallar yonunden kendini geliştirmesi gerekiyor.

enazından,2 dakikada uyelik veren illegal mp3 sitelerinden daha etkin bir uyelige alma proseduru gerekiyor..

Tarih: 8 Kasım 2007, 19:17 - İp: 88.***.**1.21
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Sanırım...
Aynı şeyleri söylüyoruz...
Sitedeki olumsuzluklar olmasın...
Mümkün olduğunca demokratik biçimde bu önlensin...
Bunun aksini istemek ahmaklık olur....

Tarih: 11 Kasım 2007, 03:04 - İp: 85.***.**8.62
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

herkes birbirine saygılı olsun.sitede siyeset yasağı getirilsin.

siyaset yapan yada birbirine saygısızlık yapanlar ihreç edilsin.

başka konulara girlmiyor.burda yazı yazma imkanı var.bu sitenin bir açığımı acaba.

sitemize sahip çıkalım.entelektüel konuları yada arkadaşlığımızı pekiştirecek konuları paylaşalım.

sitede siyaset ve saygısızlık olmasın.

buaraya konu dışından yazarak girdim.şimdi başka forumdayım.

http://forum.netfotograf.com/hayatin-icinden/entelektuel-forum-52947-1.html

metebey konu dışında açtığın konu burda var.demişti.dediği entelektüel konu bu.bu konuya[konu dışı] yazıyor.burdan çıkıyormuş.

http://forum.netfotograf.com/oneri/forumlar-27376-1.html

#dedemkorkut' tarafından 11.12.2011 21:38:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2011, 21:31 - İp: 78.***.**6.239