ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Forumlar...

Baktım forumlar kilitlenmiş...
Yeni bir şeyler yazılamıyor...
Yeni konular açılamıyor...
Benimkiler de nasibini almış...
Aslında önce bozulmadım desem yalan olur...
Hiç hakaret etmemeye,aşağılayıcı veya incitici söz sarf etmemeye, bunları yapanlara da mukabele etmemeye gayret gösterdiğimi düşünüyordum...
Sakıncalı piyade durumları...

Ama şimdi bakıyorum ki;
Fotoğraftan çok siyaset, tarih ve felsefi konular ağırlıkta...

Teknik forumlara zaten elveda demiştim...
Geyik muhabbetleri yüzünden...

Şimdi (10 kadar içimden saydıktan ve bir parça düşündükten sonra)

Yönetimin doğru yaptığını,
Siteyi olması gereken eksene çekmek üzere geç bile kalınmış olan tedbirleri aldığını görüp seviniyorum...

Forumların silinmemesi ve sadece kilitlenmiş olması ise son derece uygar bir yaklaşım...

Böylece insanların emek ve fikirlerine olan saygı da korunmuş oldu...

Site yönetimini tebrik ediyorum....

Dikkat ettim forumların en ateşli takipçilerinin bir kısmı siteye doğru düzgün fotoğraf eklememiş veya yorum yapmamış kişiler...

Ehh.. Artık fotoğraflarla daha çok ilgilenebiliriz....

#OZZY BABA' tarafından 05.11.2007 20:56:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2007, 20:50 - İp: 88.***.**2.2
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ya niye böyle bişiy yapılmış?bilgisi olan varsa ayrdınlatsın.

Tarih: 6 Kasım 2007, 13:16 - İp: 88.***.**7.204
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

senin gibiler ve benim gibiler yüzünden
başka neden olabilir ki ?

Tarih: 6 Kasım 2007, 13:29 - İp: 88.***.**2.216
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Çok olumlu karşıladım! Hatta bence hiç açılmasa da olur!

sadece fotoğraf üzerine topic olması daha iyi galiba..

Bu uğurda değerli üyeleri kaybettik. Tesadüfen husmenaga'nın da fotolarının çoğunu silip ayrıldığını görünce üzüldüm.

O da bunu savunuyordu. Acaba bundan mı gitti??

Tarih: 6 Kasım 2007, 15:35 - İp: 88.***.**6.167
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sanırım yine aykırı olacağım ama nedense ben buna sevindiğimi söyleyemeyeceğim..

Bunu söylerken siyasi içerikli konuların açılmasını istediğimi, tartışmalrda sınır olmaması gerektiğini vs savunuyor değilim.

Bu sitedee fotoğrafı sevdim.Bu sitede sanatı sevdim.Bu sitede sanal arkadaşlıkları sevdim.bu sitede tüm günün yorgunluğunu seviyeli bir şekilde üç beş laf ederek unutabilmeyi sevdim.Bu sitede paylaşamyı sevdim.ve bunda serbest kürsünün de çok büyük katkısı vardı..

FK yı sevmememin en büyük sepeblerinden birisi aile içi diyalogların olmaması idi..Sanırım Fikret ABi bu site de bir fotograf sitesi deyip böyle bir karar aldı.Ancak ben burda fotoğrafı da konuşuyordum, hayatın diğer yönlerini de..Bana kimse arkad bulma sitelerine falan git demesin çünkü ben öyle biri değilim ve burda çok seçkin insanlar var.Ben onlarla muhabbet etmeyi seviyordum.Ve doğrusu her konumuzun fotoğraf olmasını da istemezdim istemiyorum da..

Şimdi kontrastın dediği gibi elim kolum bağlı kaldı.Sevgili Hüsmenağamın ayrılacağını da ne yazık ilk öğrenenlerden biriyim ve sebepler arasında bu da var.Ancak netfotograf bana daha doğal daha sevecen geliyordu.Bunda da en büyük pay serbest kürsü gibi bir alanın olmasıydı..

Neyse ben işte böyle düşünüyorum.Ancak eminim ki buna da alışacağız..Alışamadığımızda da kendimize başka mekanlar buluruz.bu o kadar zor bir şey değil..

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 6 Kasım 2007, 16:10 - İp: 88.***.**1.5
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Seviyesiz tartışmaları onaylamıyorum. Küfüre hakarete kesin karşıyım.Ama bu kilitleme işinide sevmedim.Hayırlısı olur inşallah.

Tarih: 6 Kasım 2007, 16:10 - İp: 81.***.**3.66
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?foto=husmenaga

sayfasını gördüm.. ve derin nefes aldım...

Tarih: 6 Kasım 2007, 16:27 - İp: 85.***.**1.228
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ps bölümü yerinde yok.. (yani forum ana sayfasından ulaşılmıyor..)

Aga mızın daha çok fotoğrafı olduğunu hatırlıyorum.. gaf'ımı mazur görünüz...

#mete007' tarafından 06.11.2007 16:57:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Kasım 2007, 16:55 - İp: 85.***.**1.228
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Site yönetimini Serbest Kürsü topiklerini kilitleyerek gayet kibar bir uyarı yaptıkları için tebrik ediyorum.Gerçekten demokratik bir site yönetimi var,herkes istediği kadar topik açıyor,istediği eleştiriyi yapıyor,kimisi siteyi yerden yere vuruyor,kimi sürekli FK dan bahsediyor.(bunu da hiç anlamış değilim),kimi küfrediyor.Ama yönetim hiç kimsenin kalbini kırmadı.(zaten bizler sadece üyeyiz) sadece erişimi engelledi.
Bence bu sitenin kıymetini bilelim ve serbest kürsü tekrar açıldığında,sadece gerekli gördüğümüz zaman topik açalım.
Lütfen chat odası moduna getirmeyelim.
Bu sitedeki iletişim ve kültür gayet düzeyli,bunu lütfen koruyalım.
Serbest kürsü ile hiç alakam yok ama, oranın müdavimleri o bölümün düzeyini tekrar yükseltecektir.

Tarih: 6 Kasım 2007, 17:30 - İp: 85.***.**9.67
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Bu siteyi seviyorum.

Bugün hobilerim arasında fotoğraf sözü geçiyorsa eğer netfotograf sayesindedir.

Forum kilitlenebilir ya da kapatılabilir sonuçta Fikret beyin tasarrufudur.Kim ne diyebilir, ya da ne yapabilir?

Kimine göre çok ama çok haklıdır kimine görede yanlış karardır sonuçta oda kimilerinin hür iradeleridir. Kim ne diyebilir, ya da ne yapabilir?

İlk baştan şaşırdım ama sonra bende çok sevindim.

Neden sevindim serbest kürsüde sıklıkla gördüğümüz isimlerin şimdi takındığı tavır beni önce şaşırttı sonra çok keyiflendirdi.

Serbest kürsüyü sevmeyenlere saygı duyuyorum ama serbest kürsü takıntısını ise anlayamıyorum. Zorla girin diyen yok kendi iraden ile girdiğin bölümden neden şikayet edersin anlamak mümkün değil. Hayatın bu keşmekeşi ve acımasızlığı içerisinde Serbest kürsü rahatça nefes aldığım bir alandı benim için bu sitede sadece fotoğraf paylaşmıyor hayata dair bazı şeylerde paylaşıyordum. Savunuyor gibi görünüyorum belki ama çokda umurumda değil açıkçası tekrar açılırsa gireriz açılmazsa girmeyiz çünkü burası sadece bir internet sitesi.

Fikret Beyin kürsüyü tartışmalar yüzünden kapattığına inanıyorum zamanlama bakımından çok doğru yaptığını düşünüyorum ama üyelerin kürsüyü kapatalım ve fotoğrafdan başka birşey konuşmayalım zihniyetini sağlıklı ve doğru bulmuyorum.

Serbest kürsünün kapanması sadece ve sadece Fikret Beyin tasarrufundadır çünkü uygun görmüyordur yada kota ile ilgili bir sıkıntı doğuruyordur veya şudur budur... Onun haricinde ahmet efendinin rahatsızlığı çok şey ifade etmez ta ki ahmet beyler çoğalıncaya kadar. Neyse...

Üzüldüğüm tek husus kitlenmesine neden olduğunu tahmin ettiğim tartışmaların benim kutsal değerlerim ile ilgili olması, bu tür tartışmalar katılmaktan genellikle imtina etsemde o konuların bizzat içerisinde olmam...

Tarih: 6 Kasım 2007, 17:38 - İp: 213.***.**2.98
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

biraz kapalı dursun sahiden de.. Uzun zamandan sonra fotograf yukledim siteye. Yorum bile yaptım

Bana her yer sebest kursu. Samimiyetim olan insana burda farklı galeride farklı konusamam. Ban ayapmacık geliyor.

Burda kakara kikiri yapıyoruz. Galeride sayın ahmet bey li filan konusuyoruz cok tuhaf geliyor bana.

Aynı sey ne ve fk arasındaki ilişkide de gecerli. Burda el ense muhabet fk ya gelince huseyin bey çok güzel kare 14g vs vs..

Tarih: 6 Kasım 2007, 17:44 - İp: 212.***.**9.194