natteri
natteri (üye)
İzmir / Meraklı

Forum Ve Site Hakkında

[email protected] adresine 2 defa mail atmıştım fakat kaale alınmadım sanırım... Donanım listesinde kullandığım fotoğraf makinesi olmadığı gibi birçok da eksik var.. Başka bir fotoğraf makinesi ile çekmiş gibi eklememek için, Fotoğraf ekleyemiyorum bu yüzden...

Bu konuyu önce yazdım çünkü uzun bir zaman oldu ve sonuç yada cevap alamayınca tekrar ilk olarak onu dile getirdim..

Bunun haricinde site fonu çok göz yoruyor neden böyle renkler seçildiğini çok merak ediyorum doğrudu... Hadi bu rengi seçtiniz neden okuması zor olan tonda yazı rengi kullanıyorsunuz... Gözlerimi kısarak ekrana resmen dibine girerek okuyorum yazıları... Tema bence değişmeli.. Beyaz fontlu bir tema yapılmalı... (kullanıcı seçeneği olarak beyaz fonlu tema varsa ve ben göremediysem şimdiden özür dilerim.)

Ayrıca subdomain kullanmışsınız bütün bölümlerde.. iyi güzel hoş ama ben galeriden foruma geçerken, forumdan ana sayfaya geçerken, veya forum içinde hangi bölüme geçersem geçeyim subdomain değiştikçe yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum... Tek tek hepsine sürekli bağlı kal dedim ama tarayıcı cerezlerini her bilgisayarı kapattığımda sildiğim için bu siteye yeniden gelişimde yeniden her subdomain için giriş yapmak zorunda kalıyorum ve bu defalarca giriş yapma olayı can sıkıyor açıkcası...

Ayrıca muhtemelen temadan kaynaklı olarak site çok ağır işlemekte... Misal ben mesajı yazarken yazdıkalrım neredeyse 1 satır geriden geliyor...
(Not: Bilgisayarımla alakalı bir durum değil. Sadece bu siteye ait bu kasma olayı... )

Açıkcası bu nacizane görüşlerimi bu sefer kaale alırsanız çok sevinirim.. Tavsiye ile bu siteye üye oldum yalnız şöyle bir durum var "sinek küçük fakat mide bulandırır" durumu yaşanmakta... Bu bahsettiğim ufak tefek şeyler siteden uzaklaşmama sebep olmakta açıkcası. Başka platform arayışına geçirtiyor insanı..

Saygılarımla...

Tarih: 7 Aralık 2012, 03:57 - İp: 37.***.**9.18
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Merhaba Natteri,
Ben yönetimde değilim velâkin bazı konularda fikirlerimi paylaşma gereği duydum.
Yönetimdeki arkadaşların cevap vermemesi gibi bir problem yok fakat başka meşguliyetleri olduğu için geç döndükleri oluyor.
Evet, beyaz arka fon gözü yormaz ferahlık verir, fakat fotograflar açısından düşündüğümüzde bence arka fonu koyu renkli bir sayfada fotoğraflar daha ön planda olur düşüncesindeyim (diger sitelere göz atarsanız genelde koyu tonlar tercih edilmiştir.), forum kısmı için haklı olabilirsiniz ama fotografları gördüğümüz sayfa gri tonlarda forum beyaz olursa bu seferde bir gariplik olur bence. Bende uzağı görememe sorunu var yinede kolaylıkla okuyabiliyorum. Bir göz doktoruna gitmeni tavsiye ederim. Analog döneminde 3-4 negatif yedikten sonra netlik probleminin makine ve ayarlardan değil, gözlerimden dolayı olduğunu anlamıştım )
Subdomain konusunda bende ilk zamanlarda sorun yaşadım kişisel kullanmadığım bilgisayarlarda bu sorunu halen yaşıyorum.
Ayrıca muhtemelen temadan kaynaklı olarak site çok ağır işlemekte... Misal ben mesajı yazarken yazdıkalrım neredeyse 1 satır geriden geliyor... demişsiniz
Şu an bu sorunu yaşamıyorum, büyük ihtimalle o anlık bir durumdur. Server ile ilgili olabilir.

Bu sorunlardan dolayı başka site arayışını giderseniz oralarda da farklı ufak tefek ve hatta büyük sorunlarla karşılaşır yine gelirsiniz. İnanın bana.

Eklemek isteyipte ekleyemediğiniz makinenin markasını modelini paylaşırsanız sevinirim.
Selamlarımla...

Tarih: 12 Aralık 2012, 11:54 - İp: 195.***.**3.250
  • 1