alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Forumda Ki Üyeler

Öncelikle iyi akşamlar. Direk olarak konuya gireceğim daha önce bu kadar ilgisiz bi forum görmedim ben. Bir soru sorduk ters cevap aldık hadi onuda geçtim aradan 4 gün geçmesine rağmen ters cevap dışında bir tane bile cevap gelmedi. İnsanlara saygınız olsun..

Tarih: 6 Mayıs 2014, 23:47 - İp: 88.***.**8.115
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

http://www.netfotograf.com/forum/oneri/foruma-soru-yoneltme-kurallari-31787-1.html

Tarih: 7 Mayıs 2014, 14:24 - İp: 95.***.**1.225
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

4 gün mü? Şimdi şöyle bir baktım adam 10 yıl önce soru sormuş bir Allah'ın kulu cevap vermemiş. Forum maalesef çok canlı değil.Forumdaki sorulara cevap veren kişileri toplasanız iki elin parmaklarını geçmez desem abartmış olmam herhalde.

Tarih: 7 Mayıs 2014, 19:37 - İp: 195.***.**9.227
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yaş bilgisine baktım, 19 yaşında bir kimseyle çok farklı bakış açılarım olması gayet normal.

Nasihat vermek tarzım değil. o sebeple bu konunun açılmasına neden olan şeye değinmek isteyeceğim. Bazı forumların adeta makinelere tapan teknoloji esirleriyle dolu olduğunu gördüm. Net fotoğraf forumu ise çok daha geniş yelpazede kullanıcı çeşitliliğine sahip. Sanatsal seviye daha iyi demem gerekir...

Galeride fotoğraflarınızı görmek dileğiyle son satırları yazmak istiyorum, ancak kısa bir ek yapacağım; daima eleştiriye açık olun, bu her konuda gelişiminizin daha iyi yönde olmasını sağlayacaktır.

Işığınız bol, kadrajınız geniş olsun...

Tarih: 8 Mayıs 2014, 22:03 - İp: 94.***.**0.138
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yeni uye olup hemen konu acanlarin, sordugu sorunun cevabina bile bakma zahmetine katlanmadigina, soruyu sorduktan sonra bir daha foruma ugramadiklarina devamli sahit oluyoruz .

Vakit ayirip yazdigimiz cevaplar da haliyle ucuyor, bosa gidiyor. Durum boyle olup, soru soran yeni uye 4 kisiden 3'u araziye uyunca, biz de artik yazmadan once iki kere dusunuyoruz.

Acilan konu da " 1549 TLye D3200 aldim, iyi mi yaptim " olunca, haliyle cevap yazasimiz gelmiyor. Teknik soru sorarsaniz, cevap alirsiniz ....

Tarih: 9 Mayıs 2014, 08:46 - İp: 96.***.**5.17
alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Sizin cevap yazasınız gelmiyor olabilir, ancak gerek konuyu açtığım bölüm olsun ( dslr satın alma rehberi) gerek fotoğrafçılığa yeni başladığım için bilgiye ihtiyacım olması olsun açtığım konuyu gereksiz bulmuyorum. Sizin cevap vermeye niyetiniz yoksa benim yapabileceğim birşey yoktur. Gerçektende bu siteye üye olurken samimi kişilerle daha ileri yerlere geleceğime inanıyordum ancak görülüyorki en tecrübeli insanlar bile bizimle ilgilenme gereksinimi duymuyor.

#alleondelon' tarafından 09.05.2014 15:43:10 tarihinde düzenlendi.

#alleondelon' tarafından 09.05.2014 15:47:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mayıs 2014, 15:41 - İp: 88.***.**5.2
alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

'mete007' Anlayışla karşıladığınız için teşekkür ederim.

Tarih: 9 Mayıs 2014, 15:49 - İp: 88.***.**5.2
mete007
mete007 (üye)

Rica ederim..

Kısa ve anlaşılır yazmaya gayret ediyorum, çoğu zaman anlaşılmaz cümleler kurmuş oluyorum. Nasihat etmek istemediğim gibi bir sözle başlayıp, aksi yönde devam etmek gibi tutarsızlıklarımı da görebilirsiniz.

Başka forumlarda makineniz üzerine yorum vb. şeyler yazılması ihtimali daha çok olabilir, ancak Netfotoğraf forumunda emin olun daha doğru kimselerle karşılaşacaksınız. (aklıma ilk gelenler bu konuya cevap yazmış bile)

Önerim, bu sayfanın üst tarafındaki "donanım" sekmesi vasıtasıyla, galeride sizin makinenizle çekilmiş fotoğrafları bularak, fotoğrafları, fotoğraflara yapılan yorum ve eleştirileri okumanız. Sonraki aşamada, kullandığınız lensi ve diğer Nikon lenslerini tanımaya gayret etmeniz olacak..

Forum arkadaşlarımız, ilk anda size farklı görünebilir, ama tekrar yazmak istiyorum; onlar "doğru kimse"ler..

Benim de çok ters düştüğüm mevzular olmuştur. Örneğin fotoğraf makinelerine çok basit yaklaşırım, benim gözümde resim yapımında kullanılan fırça veya kalemden daha değerli materyal değildir onlar (bize maliyetinin binlerce kat fazla oluşu, sevmediğim bir gerçek)...

Tarih: 9 Mayıs 2014, 21:41 - İp: 94.***.**0.138
mete007
mete007 (üye)

Yaşınız henüz 19. internet ortamından çok sahada (üstü kapalı bir kelime oldu) zaman geçirmenizi önereceğim, bu noktada "fotoğraf" sizin en iyi dostunuz olacak. ve iyi "footğraf dostlukları" da diliyorum..

Tarih: 9 Mayıs 2014, 21:46 - İp: 94.***.**0.138
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

genelde cevap yazıp konuları açıklamaya çalıştığımız çoğu insandan 3.-4. cümle olarak buzlucamın ve bilmem neyin kötü niyetli olduğunu düşünüyorum gibi sığ ve saçma sapan geri döünüşümleri sık sık aldığımızdan artık o kadar da yardım sever değilim kendi adıma...

Tarih: 10 Mayıs 2014, 00:11 - İp: 78.***.**6.179
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

sana ilk cevabı ben vermişim ve diğer cevaplardanda anlaşıldığı üzere yeterli bir cevap olmuş.makinayı aldıktan sonra iyi mi kötü mü diye sormak yerine nasıl iyi bir şekilde kullanırım deseydin belki çok sayıda cevap gelirdi.bu siteyi sırf forum kısmı sebebiyle takip ediyorum.dslr makinam yok ama okuduklarım sayesinde kullananlar kadar bilgi sahibiyim.dslr alırsam temel konularda hiç bir eksiğim kalmadı gibi.sadece pratik yapmam gerekecek.siz makinayı almışsınız biraz okuyup araştırıp iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

millet olarak en büyük eksiğimiz herşeyi hazır beklememiz bence.

ışığınız bol kadrajınız düzgün fotoğraflarınız keskin olsun

bol fotoğraflı günler dilerim

Tarih: 11 Mayıs 2014, 11:39 - İp: 176.***.**9.230