alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Forumda Ki Üyeler

Öncelikle iyi akşamlar. Direk olarak konuya gireceğim daha önce bu kadar ilgisiz bi forum görmedim ben. Bir soru sorduk ters cevap aldık hadi onuda geçtim aradan 4 gün geçmesine rağmen ters cevap dışında bir tane bile cevap gelmedi. İnsanlara saygınız olsun..

Tarih: 6 Mayıs 2014, 23:47 - İp: 88.***.**8.115
alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Kusura bakmayın cevap biraz yardımcı olacak seviyede gelmeyince sinirlendim Zaten henüz benimde bir makinem yok , internette okuduklarım beni kararımdan caydırdı ve hemen siparişi iptal ettirdim. En son olarak Canon 600d'de karar kıldım. Yanlız bazı yerlerde dc lens bazı yerlerde ıs lens ile satılmakta. Sizce hangisini almalıyım?

Tarih: 11 Mayıs 2014, 12:17 - İp: 88.***.**5.2
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

bak gene aynısı yapıyorsun

aralarında çok bir fark yok.is olan biraz daha iyi belki.

almışken 650d almanı öneririm.

Tarih: 11 Mayıs 2014, 14:09 - İp: 176.***.**9.230
alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Bölüm dslr satın alma rehberi, bende satın alacağım için sorular soruyorum 650d dokunmatikmiş o yüzden pek sıcak bakmıyorum.

Tarih: 11 Mayıs 2014, 15:00 - İp: 88.***.**5.2
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

IS= image stabilisation (titreşim önleme) dc canonun mikro motorlu daha basit lensleri.. IS lli olanları tercih et aslında 18-55 gibi bir aralıkta titreme fazala olmayacağı için IS sart değildir fakat genelde canon un IS li lenslerinin optik kalitesi de dc li lenslerden daha iyi kalitede olduğu için öncelikli tercihi ben olsam IS den yana kullanırım ok...

Tarih: 11 Mayıs 2014, 21:15 - İp: 78.***.**7.161
alleondelon
alleondelon (üye)
Elazığ / Amatör

Galiba dc olanı tercih edeceğim. Çünkü arada epeyi bir para farkı var mademki arada pek bir özellik farkı yok , zaten 3-4 ay sonra yeni bir lens alırım mutlaka. Cevabınız için teşekkürler..

Tarih: 11 Mayıs 2014, 21:55 - İp: 88.***.**5.2
klikklik
klikklik (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hep ayni noktaya geliyoruz.
Sitenin ve bölümlerinin amacı nedir?
Fotoğraf konusunda aradığınız pek çok teknik ve mekanik bilgiyi kitaplarda ve hatta internette bulabilirsiniz.

Bu sitede ben de yeniyim. Anladığım kadarı ile herkes iyi niyetle hareket ediyor ama herkes meşgul. Amaçlar belirlenmediği için herkes her şeyi kendine göre yorumluyor ve kendi ilgilendiği konulara eğiliyor.

Burada işin başlangıcında olanlara yardımcı olabilecek özel bir gurup yok sanırım. Önce kendi kaynaklarınıza bakın derim.
Başarılar.

Tarih: 21 Mayıs 2014, 18:47 - İp: 88.***.**2.223
suatyilmaz
suatyilmaz (üye)
Tekirdağ / Amatör

Merhaba, Yeni üyenizim. Fotoğraf yükleyebilmek için donanım bilgilerim gerekiyor ama donanımım listede mevcut değil. mail attım ama hala eklenmedi. Samsung NX20 aynasız kullanıyorum. 18-55 objektifi var çap 58mm. fotoğraf yükleyebilmem için yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 22 Mayıs 2014, 11:47 - İp: 88.***.**3.53