kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Eleştiriler Sınırlansın..

başlığa bakıp "sanatta sınırlamak" olur mu demeyin.

Ben "iltifat çöplüğü" haline gelen galeri eleştirilerinin daha kıvamında olması için gün içindeki eleştiri sayısının 10 la sınırlandırılmasını talep ediyorum.

Bana göre bu sayede. Eleştiri yapacak kişi "kadraj-ufuk çizgisi" gibi kelimelerle eleştiriyi geçiştirmek yerine fotografla daha cok ilgilenip daha orjinal eleştiriler yapacagını umut ediyorum.

günlük 10 eleştiri yapacak kişi eleştiri yapacagı fotografları secerkende - hem seçtiği hemde seçmediğüi fotograflarla daha çok ilgilenecek.

hoş olmuş tebrikler derken... neresinin hoş oldugunu ve neden hoş oldugunu soyleyecektir.

ışık güzel durmuş derken- ışıgın neden ve ne şekilde gzel oldugunu açıklayarak fotograf gondericiye daha iyi ışık tutacaktır.

Bu tarz eleştiri yapacak kimse var mı? diyenlerede eleştiri yapmayı bilmeyenlerin forumdali ilgili yerleri okumasını hatta başka kaynakları okumasını araştırmasını tavsiye ederim.

boyl ebir sistemin daha öğüretici ve yol gösterici olacagı kanaatindeyim..

bu fikir çok saçma diyenlere de saygılarımı sunarım..

Tarih: 6 Eylül 2006, 09:11 - İp: 88.***.**0.40
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aman efendim estağfirullah. Ama bir dene bakalım.Asıl ben sizin hayranınızım.Özellikle kırsal nülerinize bayılıyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Tarih: 7 Eylül 2006, 22:15 - İp: 85.***.**4.127
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

kırsal nu icin bri seri dusunuyorum ama model sıkıntısı cekiyorum. Acaba modelim olurmusunuz?

Tarih: 7 Eylül 2006, 22:26 - İp: 85.***.**1.61
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kusura bakma kontras bu seninle alakalı değil.Ama sen daha amatör bile değilsin.Meraklısın. Prensiplerime aykırı.Ancak sanatçılar önünde soyunurum.Sanatçı ol gel canım feda.

Tarih: 7 Eylül 2006, 23:03 - İp: 85.***.**4.127
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

o halde sana bir fotograf sanatıcı filan bulmak lazım. senin nu halin nasıl olur acaba

yoo meraklanmadım.

Tarih: 8 Eylül 2006, 21:02 - İp: 85.***.**6.11
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hiç tavsiye etmem.
Başarısız avukat. [>

Tarih: 8 Eylül 2006, 22:08 - İp: 85.***.**4.127
zeren
zeren (üye)
İzmir / Amatör

katılıyorum

Tarih: 11 Eylül 2006, 09:39 - İp: 81.***.**5.127
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

eğer kaliteli bir ortam oluşturulmak isteniyor ise bu dediğiniz öneri hemen hayata geçirilmeli ve acil puanlama sistemi getirilmeli.
bu site hepimizin.
selamlarımla.

Tarih: 12 Eylül 2006, 23:38 - İp: 88.***.**2.252
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Bencede yorumlar işaretlerle değilde açıklamalı olarak yapılırsa kişinin kendini geliştirmesi açısından daha iyi olur
Destekliyorum

Tarih: 13 Eylül 2006, 16:06 - İp: 85.***.**8.150
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

son günlerde sadece yorumlarda şiir yazılmasını hoş karsılamıyorum acıklamaya fotograf sahibi yazabilir ama yorumların sırf şiirle dolması hoş değil

cok hoş olmuş derken nesi hoşuna gitti hiç olmazsa bu yazılsın

Tarih: 13 Eylül 2006, 17:06 - İp: 88.***.**9.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Burada Hasan BEyan'ı anmadan geçemeyeceğim.

Tarih: 13 Eylül 2006, 17:39 - İp: 85.***.**7.221