ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
arbede
arbede (üye)
Tekirdağ / Amatör

Arkadaşlar herkese merhabalar.Bende 2 gün önce s1 aldım.Forumda hafıza kartı olayını araştırdım ama yinede karar veremedim.Mümkünse bana yardımcı olabilirmisiniz.1 gb hafıza kartı almak isityorum.Hangisini tavsiye edebilirsiniz.İlginize şimdiden teşekkürler

Tarih: 1 Haziran 2005, 23:26 - İp: yok
trilogy
trilogy (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba arbede,
Ben yeni aldığım S1 için Sandisk CF Ultra II aldım, bendeki 512 MB,hızı ve kalitesinden çok memnunum.
Alış fiyatım : 67 usd+kdv
selamlar...

Tarih: 6 Haziran 2005, 13:48 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Sandisk CF Ultra II 1 GB kullanıyorum memnunum. Problem çıkartmıyor.

Tarih: 6 Haziran 2005, 18:31 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Düşük ışıkta, tek renkli konularda ve düşük kontrastlı konularda netleyemez veya geç netler. Bunun için benzer mesafedeki renk farklılığı çok olan noktalara netleme yaparsan ve MF tuşuna basarak netliği kilitlersen problemden kaçabilirsin. Veya manuel netlemeyi kullanabilirsin. Bir de dikey çizgiler varsa makinayı oraya yöneltin. AF yatay değil de dikey çizgilere ihtiyaç duyuyor.

http://www.fotograf.com/dijitalFotografcilik.asp

Tarih: 6 Haziran 2005, 18:49 - İp: yok
arbede
arbede (üye)
Tekirdağ / Amatör

Arkadaşlar canon s1 de 2 gb kart kullanma imkanımız varmı?

Tarih: 15 Haziran 2005, 23:33 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

mrb arkadaslar ben de yeni s1 sahibi oldum
makine movie cekerken önceleri sesli kayıt yapıyodu
şimdi ne kadar uğrastıysam da cekimler sessiz oluyo
umarım bi sorun yoktur makinede yardımcı olursanız sevinirim....

Tarih: 16 Haziran 2005, 10:04 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

merhaba yuz kusur mesaj sahibi;
yakinda bir S2 alacagim insallah.. siz hala S1 alin durun..
..
hatta inat olsun diye s2 topigi acacagim; kimse yazmasa bile 200 tane mesaj atip forumun en cok konusulan makinesi yapacagim S2'yu..

cok yakindaaa...

Tarih: 16 Haziran 2005, 10:19 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Eyvah , yakalayın tarihi eser kaçakçılarını. Arkeolojik kaçak kazı çalışması sonucu fosil değeri olan başlıkları itina ile ortaya çıkartılmaktadır. Bunların başı da Dadanagast. Uluslararası kaçakçı S2'yi alsanda tarihi değeri var S1'in Dadanagast. Yıl 1945 . s1 fikrinin orataya atıldığı yıl...

Dadanagast alsan fena olmaz. Ben de s1 yazısını kazıdım s2 yaptım. İkimizin de s2 'si olur. Yalnız kalmam bari .

Tarih: 16 Haziran 2005, 10:29 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

suysal bakiyorum D2X icin taksit diyorsun ama arada bir tane de S2 cekiyorsun hani.. ohh oh..
..
oyle valla suysal.. birakalim S1'i S2'ye baslayalim, degil mi ama..
valla bizim burada 340 pound sanirim S2.. hani bir tane ceksem mi acaba demiyorum da degil..
belli mi olur, gun dogrmadan neler dogar.. valla kiskandim bu S1 topigini.. herkes S1 diyor baska birsey demiyor.. ha bir de kart mevzulari var arada sanirim..

Tarih: 16 Haziran 2005, 10:36 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Benim s2 CF kart kullanıyor Boşver Dadanagast gaza gelip te s2 alma. Onun yerine krallar gibi 1:1 çeken makro objektif al . Veya 5:1

Tarih: 16 Haziran 2005, 10:57 - İp: yok