ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben belkı toptan alınca fiyat duser dıye beklıyordum

Tarih: 28 Mart 2005, 20:54 - İp: yok
nikonos
nikonos (üye)
İzmir / Firma

Walla benim bildiim kadarıyla canonun dünya çapında anlaştığı tek bi distrübitör yok,o yüzden siparişten soora gerisi şans...
yazın ben de 300d bekliodum o ara sordum erkayalara bööle annattılar.
ARPOTTİ

Tarih: 28 Mart 2005, 21:18 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Tümen,

Makinanın makro düğmesi yok. Herhangi bir objeyi 4 cm. yakınlığındaki bir mesafeden çekebilirsin. Minimum objektif odak uzaklığı 38 mm. . Canon A95 'te 35 mm ve 5 cm'den makro çekiyor. Dolayısıyla bizim makina A95'ten daha yakın bir mesafeden makro çekiyor. Aklında bulunsun. Makinanın özelliklerini keşfettikçe daha çok seveceksin makinayı.

Tarih: 30 Mart 2005, 09:19 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

minimum objektif odak uzaklığı 38mm ne demek arkadaşlar.bunları çok görüyorum ama valla bilmiyorum neyi fade ettiğini..bunun artması azalması neyi değiştirir.bu rakamın büyük olması mı küçük olması tercih edilir.bunu mümkün olduğunca basite indirip anlatırsanız sevinirim.SUYSAL1 özellikle sen abi

Tarih: 30 Mart 2005, 12:14 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

S1 'in odak uzaklığı 38-380 mm. Objektifin üzerinde 5.8-58 (makiman yanımda değil böyle hatırlıyorum) yazar. Fakat bu 35 mm film formatı kullanan makina objektiflerine görekarşılığı 38-380 mm. oluyor. 38 mm. en geniş açıda yani zoom yapmadan yapılan çekim. demek. Bu rakam aşağıya doğru indikçe makinanın çektiği alan daha da artıyor. 380 mm.'de maximum zoom yapınca yapılan çekimler.

Kısaca hiç zomm yapmadan çekim yaparsan 4 cm'den. Maximum zoom yaparsan 80 cm'den (80/10x zoom=8 cm) çekersin. Ortadaki değerlerde zoom yaparsan 50 cm'den çekmen gerekecek. Makroda daha büyük çekmek istiyorsan geniş açıda 4 cm'yi tercih et derim.

Tarih: 30 Mart 2005, 14:22 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

bu makine 4 cm den netleme yapabiliyormu..ben ndenedim olmadı.ışık azlığından mı oldu yoksa

Tarih: 30 Mart 2005, 16:44 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Evet kesinlikle yapıyor. Işıkları yak dene s1'in en güzel sürprizi bu.

Tarih: 30 Mart 2005, 16:57 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

internetten dead pixel adında bi program indirmiştim.çalıştırdığımda bir resim için 11,406 ölü piksel 674,161 sıcak piksel değerlerini çıkardı.bunları değerlendirebilirmiyiz.resmin görüntüsü kötü değil bu arada.

Tarih: 31 Mart 2005, 14:52 - İp: yok
cazzcazzy
cazzcazzy (üye)
Gaziantep / Amatör

Selami bey size bi mail atmistim(fotokritik de bi forumda gordugum adresinize)...sanirim artik kullanmiyosunuz yada mailim ulasmadi...

Tarih: 8 Nisan 2005, 01:19 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

internetten dead pixel adında bi program indirmiştim.çalıştırdığımda bir resim için 11,406 ölü piksel 674,161 sıcak piksel değerlerini çıkardı.bunları değerlendirebilirmiyiz.resmin görüntüsü kötü değil bu arada.

Tarih: 8 Nisan 2005, 13:10 - İp: yok