ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon S1 Is Topici

Anladığım kadarıyla forumda birkaçtane s1 kullanıcısı var. Ortak sorunlarımızı ve çözüm önerilermizi bu topicte paylaşabiliriz.

Size sormak istediğim birinci şey makinen altında "made in japan" mı yoksa "made in china" mı yazıyor?

Makineyi Türkiyeden garantilimi aldınız yoksa yurtdışından mı getirttiniz.

Eğer makinenizde bir problem varsa bu iki soru önemli.

Yeni bişey keşfettim, artık Türkiyedeki Canon kullanıcıları da www.cig.canon-europe.com sitesine kayıt yaptırıp 100 mb photo albüm alan alacakları ve farklı teme ve ses dosyaları yükleyebilecekler.

Bu arada firmware update yapmayı unutmayın.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:22 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Fotoğraf çekerken kullandığın beyaz ayarı hangisi şayet auto modunda çektiysen öyle bir sorun olması çok normal flaşla çekim yapıyorsan beyaz ayarı olarak flaş seçeneğini seç

Tarih: 8 Mart 2005, 20:44 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

arkadaşlar karda fotoğraf çekiyorum.hava güneşli.hava resimler sanki kapalı bir havada çekilmiş gibi duruyor.gerçekteki canlılığı yakalayamıyorum.p modunda çekim yapıyorum.1000/4,5 değerlerini veriyor makine.netleme single da.şimdi neler önerirsiniz bana.teşekkür ederim

Tarih: 14 Mart 2005, 14:36 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Karda güzel fotoğraf çekmek istiyorsan yönünü daima kuzeye çevir. +1 kadar fazla pozla. Fonksiyon tuşuna basıp ilk baştaki expesure ayarlarundan yani. Kuzey yönünde buna bile gerek kalmıyor çoğunlukla. LCD ekranın parlaklığından dikkatli bir gözle anlayabilirsin olayı.

Tarih: 14 Mart 2005, 17:05 - İp: yok
jalalka
jalalka (üye)
İstanbul / Amatör

selam arkadaşlar...
Bende yeni s1 sahibi oldum....ne diyim çok mutluyum

Tarih: 27 Mart 2005, 19:54 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

ohara, bende bı zoomu 1,6x oranında arttıran bi teleconvertor almayı dusunuyom. Bızım gıbı bı ıkı kısı daha toplarsak kac paraya gelır tanesı?

#cou_grace' tarafından 27.03.2005 22:20:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2005, 22:18 - İp: yok
ohara
ohara (üye)

Courage senin dedğin teleconverter "TC-DC52B" ve fiyatı yaklışık 100 dolar.

Yalnız bu converterı kullanabilmek için ayrıca 30 dolara satılan aşağıdaki lens adaptörünü almak lazım.

Bunlar toplam 130 dolar yapar ve birkaç kişi alırsak kargo masrafını bölüşürüz.

Tarih: 27 Mart 2005, 22:43 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

sevgili arkadaşlar.
bizim makinede makro çekim özelliği varmı??makro çekim mesafesi 4 cm dedilermi aklım karışıyor.

Tarih: 28 Mart 2005, 09:36 - İp: yok
ohara
ohara (üye)

tumen makinede makro çekim modu yok ancak yine de makro çekim yapabilirsin. fotosuna çekeceğin şeye yarım metre uzaktan zoom yaparsan 4 cm'lik makro fotosu çekmiş gibi olursun.

Tarih: 28 Mart 2005, 13:16 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

ohara teşekkür ederim.temiz bi açıklama yapmışsın

Tarih: 28 Mart 2005, 16:27 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

P modunda çekim yaparken ard ard 3 çekim yapıyor benim isteğim dışında.sebebi nedir ..teşekürler...

Tarih: 28 Mart 2005, 16:30 - İp: yok