mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Nüfus Patlamasımı Oldu

Yüksek seçim kurulu 2007 yılında yapılan genel seçimlere oranla seçmen sayısında 6 milyon kişilik bir artışın olduğunu söylüyerek yerel seçimlerde oy kullanacak seçmen sayısının 48 milyonu aştığını açıkladı. Oysa aynı kurum 22 temmuz seçimleri arefesinde seçmen sayısının ülke nüfusuna göre 4,5 milyon fazla olduğunu söyleyerek seçmen sayısını geri çekmişti.
22 temmuz 2007-30 kasım 2008 tarihleri arasında geçen 16 aylık zaman diliminde ülke nüfusu yerinde sayarken yaşanan 6 milyonluk artışla 48 milyona ulaşan rakam ile yerel seçimlerde her üç vatandaştan 2 si sandığa gidecek.

Ayrıca ilk ve orta eğitim kurumlarında ders gören öğrenci sayısının 15 milyon civarı olduğunuda göz önünde bulundurursak ülkemizde 0-6 yaş arası çocuk nüfusunun ciddi anlamda düşük olduğu aşikardır.

Tarih: 30 Kasım 2008, 01:04 - İp: 78.***.**6.49
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

öfke patlaması oldu.

Tarih: 11 Aralık 2008, 00:57 - İp: 85.***.**7.246
okyanus.
okyanus. (üye)

BAtuhan kurda tapan kim ?

Bayrağımızda da ay yıldız var. Aya yıldıza mı tapıyoruz senin mantıkla ? Bir insan birşeye saygı duyuyor manevi değer veriyorsa bu o şeye tapmakmıdır.

Yok amacın Mph ye saldırmaksa başka türlü saldır. Türk Milletine ait olan değerlere saldırmadan yap onu da.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:01 - İp: 85.***.**7.246
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kurt için yazdıgını okumadın galiba zaten okumanıda beklemezdim.ne kadar saçma olursa olsun senin için senin tarafında olan herkes dogru söylüyor olur.konuları takip etmeden yazdıgın nasılda belli.sonrada insanları bilgisizlikle suçlarsın.halbuki kurtla ilgili topiktede ahkam kesiyordun yazık okumadan ahkam kesmişsin.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:04 - İp: 88.***.**4.197
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

İşte sen böyle terbiyesiz bir adamsın.. İftiracı ve yalancı.. Doğru sözlüysen belgesini getir dediğimde böyle yan çizersin..

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:08 - İp: 88.***.**5.179
okyanus.
okyanus. (üye)

ite kurda taparcasına manevi degerler yükleyerek

İyi de bunu sen yazmadınmı batuhan.

Yazıları da çok uzun yazıyorsun valla yalan söylemiyim okumuyorum hepsini.

Ben sana sadece iki soru soracağım kısa cevap verirsen sevinirim.

Tayyip Erdoğan Bop eşbaşkanı değil midir ?

Bop kimin hangi ülkenin projesi. Bop haritası Türkiye'yi bölüyor mu bölmüyor mu?

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:09 - İp: 85.***.**7.246
batuhan19b
batuhan19b (üye)

okyanus '''' taparcasına ''''' dedim tapıyor demedim.tekrar okumanı tavsiye ederim.türk milletine ait degerler derken bir partinin siyasi simgesi haline gelmiş bir degere saygı duymamı beklemen için seninde karşıdaki insanın fikrine saygı duyman lazım.amacım mhp ye saldırmak deyil.amacım mhp li geçinen cahillere cevap vermek.siz hiç bu iki şahsın başka bir fikre saygı duydugunu gördünüzmü.
sizin için bayraktaki ay yıldız ile bir partinin siyasi simgesi olmuş üzerine olmayan manevi degerler yüklenmi bir hayvan aynıysa diyecek bir şeyim yok. hatta geri dönüp kurt hakkında yazılan açıklamaları okumanızı tavsiye edecem.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:15 - İp: 88.***.**4.197
batuhan19b
batuhan19b (üye)

evet bop eşbaşkanı
bop hangi anlamda bölüyor türkiye haritasını ikiye.
size göre bop türkiyeyi ikiye bölüp bır kısmını proje sahiplerine vermekmidir.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:20 - İp: 88.***.**4.197
okyanus.
okyanus. (üye)

Ben kurdun mhp nin siyasi simgesi olduğunu kabul etmiyorum.

Mhp liler milliyetçi bir parti olduğu için çokça kullanıyor olabilir. Ama Türk tarihine ait bir simgedir. Mhp liye ne kadar ait ise sana bana da o kadar aittir. Ben ayrıca mhp li de değilim.

Neyse bu konu gereğinden fazla tartışıldığı için tekrar aynı tartışmaya girmiyorum. Benim fikrim bu. Katılmayan da katılmasın.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:21 - İp: 85.***.**7.246
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

batuhan beni daha evvel Tuncay Özkanın adamı yaptıydın, şimdi de mhpli mi yaptın?

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:24 - İp: 88.***.**5.179
okyanus.
okyanus. (üye)

Sen akp lisin anladığım kadarıyla. Ama bop haritasını sen bile kabul etmiyorsun.
Ben herhangi bir parti üyesi ya da taraftarı değilim. Seçimlerde oy kullanıyorum.
Ama parti üyesi ya da sempatizanı olmak, o partiyi her konuda körü körüne savunmak anlamına gelmiyor. Parti başkanın bop eşbaşkanı olsa bile Türkiyeyi bölmeyi hedefleyen bir projeyi ve haritayı sende savunmazsın sanıyorum.

Vatan ve millet bütün partilerden ve liderlerden daha önemlidir. Liderler çok sonra gelir. Düşünürken de propaganda yaparkende önceliğimiz vatanımız ve milletimiz olmalı. Bence hangi partiden olursak olalım öncelikle memleketin ab ve abd sömürgesi olmaktan kurtulup kendi bağımsız politikalarıyla kalkınıp ilerlemesini, bu kalkınmayı da tüm halka adil biçimde yansıtarak gelişmesini savunmalıyız.

Tarih: 11 Aralık 2008, 01:29 - İp: 85.***.**7.246