mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Nüfus Patlamasımı Oldu

Yüksek seçim kurulu 2007 yılında yapılan genel seçimlere oranla seçmen sayısında 6 milyon kişilik bir artışın olduğunu söylüyerek yerel seçimlerde oy kullanacak seçmen sayısının 48 milyonu aştığını açıkladı. Oysa aynı kurum 22 temmuz seçimleri arefesinde seçmen sayısının ülke nüfusuna göre 4,5 milyon fazla olduğunu söyleyerek seçmen sayısını geri çekmişti.
22 temmuz 2007-30 kasım 2008 tarihleri arasında geçen 16 aylık zaman diliminde ülke nüfusu yerinde sayarken yaşanan 6 milyonluk artışla 48 milyona ulaşan rakam ile yerel seçimlerde her üç vatandaştan 2 si sandığa gidecek.

Ayrıca ilk ve orta eğitim kurumlarında ders gören öğrenci sayısının 15 milyon civarı olduğunuda göz önünde bulundurursak ülkemizde 0-6 yaş arası çocuk nüfusunun ciddi anlamda düşük olduğu aşikardır.

Tarih: 30 Kasım 2008, 01:04 - İp: 78.***.**6.49
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yiğitçe mertçe açıksözlülükle kırmadan bozarmadan fikirlerimizi konuşalım ama bunu yaparken cevap veremediğimi noktaya geldikten sonra işi slogancılığa vurmayalım
kapiş

Tarih: 7 Aralık 2008, 12:22 - İp: 88.***.**6.48
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kumunist.
Şu anda gençlik hepsinden ama hepsin den iyi durumdadır. Bakmayın yozlaşmış olanlarına. Elit gençler 68 kuşağındanda öncekilerdende çok daha iyi durumda.
Hadi bana hayırlı yolculuk. [>:D :D :D<]

Tarih: 7 Aralık 2008, 12:25 - İp: 85.***.**7.128
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Tarih: 7 Aralık 2008, 12:27 - İp: 85.***.**9.154
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sen islam şeriatı nedir, neye göredir biliyor musun maqara? Başörtüsünle olan sorunun nedir? Başörtüsü dinin emri mi? Kadınların cuma namazı kılma haklarını ihlal edilmesi hakkında ne düşünüyorsun??

Tarih: 7 Aralık 2008, 12:29 - İp: 85.***.**9.154
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

allahın emri veya değil bunu tartışacağım en son kişisin. ama ortada insanların iradesini hiçe saymak varsa gerek kitaplı gerek kitapsız herkesin ortak paydası olacak bir şey olması gerekir.

Tarih: 7 Aralık 2008, 15:44 - İp: 92.***.**5.0
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

.

Tarih: 7 Aralık 2008, 17:15 - İp: 88.***.**7.26
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

çay yokmu?

Tarih: 7 Aralık 2008, 17:33 - İp: 78.***.**8.247
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Kadınlar CUMA NAMAZI kılamıyorlar ülkemizde.. Camilerin erkeklere ayrılan bölümü dolmadan daha, kadınlara ayrılan bölüm tecavüz ediliyor.. Bunu neden görmezlikten geliyorsun?

Ülkemizdeki kadınların zaten %70 i örtülü. Bizim köyün hele %99 örtülü.. Hiçbirinin senin gibi sorunları yok valla.. Kadınlara gerçekten iyilik yapmak istiyorsan önce onların CUMA NAMAZI kılma haklarını savun..

Senden hala şeriatı anlatmanı bekliyorum. Dayanakları nedir, ne kadarı KUR'AN hükmü ne kadarı örf? Konuyu rejime getirdiğin için soruyorum.. Ayrıca Şu anki rejimin nesi KUR'AN a ters? KUR'AN dan ayet göstererek ''Şu ayete şu şekil ters'' de..

Benimle bu konuları tartışabilecek bilgi birikimin varsa buyur konuşalım.. Yoksa da bana ''sen kimsin, en iyi ben bilirim'' havalarına girme..

Saygılar..

Tarih: 7 Aralık 2008, 17:48 - İp: 88.***.**7.26
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Şeriatmı?
Kim tarafından hangi dine göre isteniyor şeriat?

1-''Denizli'de eşi emekli imam olan ev kadını Fatma Durmuş'un kitabından Tayyibim adlı şiiri''
Nerede hürriyet, cumhuriyet.
Bütün taşıdıkları kötü niyet.
Sade başörtüsünde vardır diyet.
Suçun şiir değil dini yaşaman.
Nerede dini hür vicdanı hürler.
Atatürk`ün yolunda yürüyenler,
okullardan kızları kovuyorlar.
Suçun şiir değil, dini yaşaman.
Halkçılık, insan hakları nerededir.
Nerededir imam hatipliler, kurslar.
Okusa da işe alınmaz bunlar.
Suçun şiir değil, dini yaşamak.
Tayyibim nerededir bu eşitlik.
Bütün sevdikleri sarhoşluk, pislik.
Deniz kıyısından bizler tiksindik.
Nüfus cüzdanımızda dinimiz İslam,
yaşayışta dinimiz Hristiyan.
İş vermezler sonra mecbur yaşaman.
Böyle yapanlar askeriyeymiş derler.
Oradaki erler de bizim erler.
Askeriyemiz yapmaz böyle şeyler.
Nerede Necmettinler, Menderesler.
Şart koşmuşlar leylek gibi açmayı,
sindirmişler bunlar bizim atalarımızı.
Oğlanla kız okurlarsa beraber,
Sokaklar atılan çocuklarla dolar.
Pamukla benzin ateşte durmazlar.
Şuçun şiir değil, dini yaşaman.
Tayyip Allah yolunun bekçisidir.
Tayyibi üzmek Allah`ı üzmektir.
Sevenlerini üzmek de aynıdır.
Suçun şiir değil, dini yaşaman.

2-Aydın akp il başkanının partisinin yemekli toplantısında kullandığı sözler
"Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir"

3-Bir kaç gün önce star tevede izlediğim haber bülteninde konu, akpnin seçim rüşveti olarak dağıttığı kömür ve yardım çekleri sokak aralarında bu seçim rüşveti hakkında vatandaşa sorular yöneltiyor muhabirler. Kimi çok memnun, kimisi kendisine bu yardımların yapılmadığından şikayetçi kimisi de bu durumu siyasi ahlaksızlık olarak eleştiriyor.
Yalnız, konuşan bu vatandaşlardan bir başörtülü bayan çok ilginç bir laf etti. Seçim rüşveti olan kömürlerden, yardım çeklerinden daha önemliydi bence o laf…
Akpyi eleştirenleri eleştiren başörtülü bu bayan "AKP olmasa İslamiyet biter" şeklinde akıl ve mantık ölçülerini donduran bir cümle sarfetmiştir.

Evet örneklerden görüldüğü üzere rte yi önce Allah'la bir tutup ardından peygamberleştiren ve son olarakta akpyi bir din olarak ilan edenlerin hangi dine göre şeriat istedikleri ciddi anlamda merak konusudur.

GERÇEKLER
İman sahibi olan herkes çok iyi bilirki hiçbirşey Allah'a denk değildir ve Allah'ın hiçbir benzeri yoktur.
Biz müslümanlara göre Hz. Muhammed (S.A.V) son peygamberdir.
Ve yine çok iyi bilirizki insalığın son dini tevhid dini olan İslamdır.

Peki şeriat isteriz diyenlerin islamiyetle çelişen akıl ve mantık dışı sözleri karşısında hangi dine göre şeriat istediğini açıklayabilecek kimse varmı.

Tarih: 7 Aralık 2008, 22:44 - İp: 78.***.**6.153
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

maqara ne oldu ezberinde sadece türban mı kalmış?

Tarih: 8 Aralık 2008, 15:55 - İp: 88.***.**7.26