mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Nüfus Patlamasımı Oldu

Yüksek seçim kurulu 2007 yılında yapılan genel seçimlere oranla seçmen sayısında 6 milyon kişilik bir artışın olduğunu söylüyerek yerel seçimlerde oy kullanacak seçmen sayısının 48 milyonu aştığını açıkladı. Oysa aynı kurum 22 temmuz seçimleri arefesinde seçmen sayısının ülke nüfusuna göre 4,5 milyon fazla olduğunu söyleyerek seçmen sayısını geri çekmişti.
22 temmuz 2007-30 kasım 2008 tarihleri arasında geçen 16 aylık zaman diliminde ülke nüfusu yerinde sayarken yaşanan 6 milyonluk artışla 48 milyona ulaşan rakam ile yerel seçimlerde her üç vatandaştan 2 si sandığa gidecek.

Ayrıca ilk ve orta eğitim kurumlarında ders gören öğrenci sayısının 15 milyon civarı olduğunuda göz önünde bulundurursak ülkemizde 0-6 yaş arası çocuk nüfusunun ciddi anlamda düşük olduğu aşikardır.

Tarih: 30 Kasım 2008, 01:04 - İp: 78.***.**6.49
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

partizan değilim

Tarih: 6 Aralık 2008, 12:38 - İp: 88.***.**1.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 6 Aralık 2008, 12:40 - İp: 85.***.**7.128
makara
makara (üye)

yani sayımda kaç kiçi çıktı ise beni silsinler

Tarih: 6 Aralık 2008, 12:43 - İp: 88.***.**1.236
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

biliyorum, gerçekler biraz rahatsız ediyor.. bu da bilinçsiz seçmen olmadığınızı gösterir...yosa eleştiriler teğet geçerdi hamdolsun...

tıklat

#fujisever' tarafından 06.12.2008 13:24:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2008, 13:23 - İp: 78.***.**2.239
makara
makara (üye)

'her bağırışı kendi aleyhinize sanıyorsunuz' halbuki hiç sevmediğiniz bir parti tüm oyları bile alsa ne değişir ki ?
attığımız oyların rejim değiştirmediğini 20li yıllardan beridir biliyoruz
ayrıca devleti yönetenin seçtiğimiz parti değil gerçeke asker olduğunu da biliyoruz.
bu kadar panik niye ?

Tarih: 6 Aralık 2008, 13:43 - İp: 88.***.**1.236
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

siz kim , biz kim...

Tarih: 6 Aralık 2008, 13:52 - İp: 78.***.**2.239
makara
makara (üye)

halkın iradesini bir türlü hazmedemeyenler ve diğerleri

Tarih: 6 Aralık 2008, 14:12 - İp: 88.***.**1.236
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ne ilginç, 1950 den beri iktidar olanlar kimler acep.. 80 darbesiyle amerikan ılımlı islam partileri hep başta idi... arada çıktı ecevit.. 74 te, 97 de... ama beceremedi o da..

dün bir yazı okudum vakit de... bakın dikat edin , her kesimin gazetesini okurum.. ayırmam.. ancak o zaman anlayabiliyorum tc de ne olup bittiğini..

adam diyorki yahu şua askeri, anayasa mahkemesini, refarandumu, cumhurbaşkanı onayını kaldıralım.. ne o yav, halkın iradesi işlemiyor... hükümet yasa çıkarıyor, kimse dinlemiyor... halkı özgür bırakın canım diyor.. gülmekten bir tarafıma ettim..

be adam, sen yüzde 47 yi halk mı zannediyon.. yüzde 53 napcek... ya onlar istemiyorsa o yasayı.. onları kim temsil edecek... anayasa yı ihlal ediyorsa, kim denetleyecek meclisi.. senin dediğin sistem daha antidemokratik değil mi?

hitler misin yahu?

yok arkadaş, böyle düşüneneler varsa ben onlarla bir zahmet ilişkimi keseyim.. cahillik de bir yere kadar.. koskoca adam olmuş gazetede yazıyor bir de.. hadi o cin, ne dediğini biliyor, onu dinleyip caka satanlara ne demeli...

Tarih: 6 Aralık 2008, 19:26 - İp: 78.***.**2.239
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Mawara halk iradesi sunar.

Halk iradesi isterki kdv kalksın. ötv kalksın. hatta vergilerin yüzde doksanı kalksın.

Halk iradesi su benzin elektrik ucuzlasın istiyor. hatta maliyetine satılsın istiyor.

Halk iradesi bunları istiyor. Sizin derdiniz gerçekten halk iradesinin ne istediğiyse buyrun bunları yapın.

Tarih: 6 Aralık 2008, 20:19 - İp: 85.***.**7.246
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Kısa bir süre öncesine kadar yüksek seçim kurulunun sorumluluğu altında hazırlanan seçmen kütüklerinin akp tarafından yapılan bir yasal düzenlemeyle iç işleri bakanlığına bağlı olan Nüfus vatandaşlık genel müdürlüğüne devredilmesinden sonra yaşanan seçmen sayısı polemiği tesadüfmüdür.

Tarih: 6 Aralık 2008, 22:16 - İp: 78.***.**3.140