buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nobel Orhan Pamuk Un

dünyada pek çok hayranı, türkiye de düşmanı bulunan yazar orhan pamuk nobel edebiyat ödülüne layık görüldü arkadaşlar.

Tarih: 12 Ekim 2006, 15:04 - İp: 81.***.**6.159
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Romanlarının sonunu bağlayamamak dışında iyi bir yazar. Fakat böyle bir ödülü alabilmek için ülkesi aliyhine birşeyler söylemesi gerekiyor olabilir. Yoksa vermiyorlar işte.

Tarih: 12 Ekim 2006, 20:13 - İp: 85.***.**8.39
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

"Soykırım var" diyeni yargılayan bizler "soykırım yok" diyeni yargılayan Fransa'yı "nerede düşünce özgürlüğü ey Fransa" diyerek kınıyoruz, komik oluyoruz... Neyse, uzatmayayım...

Tarih: 12 Ekim 2006, 20:51 - İp: 85.***.**4.122
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Bunu sevmedim vatanını sevmeyen hatta ihanet eden birinin bu ödülü alması bana tuhaf geliyor, neler oluyor dünyada anlayamıyorum. Türke bu nefret neden??

Tarih: 12 Ekim 2006, 20:52 - İp: 85.***.**9.208
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

buna en çok sevinenlerdenim.orhan pamuk duruşu belli bi kişilik.siyasi olarak bakılmamalı.o edebiyata büyük bi katkı.bizim sahip olamadığımız değere dünya sahip çıktı.tebrik ederm

Tarih: 12 Ekim 2006, 20:54 - İp: 88.***.**8.60
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

yapma mandyy iyi bir yazar olabilir(bence deyil) ödül alması için bize ihanet etmesimi gerekiyordu. bu işler başka dönüyor.burda bir türlü psilolojik savaş var çok dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:19 - İp: 85.***.**9.208
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

evet mehmet akif ersoya ödül verecek değillerdi.orhan pamuğu bir değer olarak görmüyorum batı'medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar' başka bir şey değil.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:19 - İp: 212.***.**6.82
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Orhan Pamuk un iyi bir yazar olduğu palavradır. Bu palavraya inananlar vardır inanmayanlar vardır. Orhan Pamuk iyi bir yazar değildir. Ama iyi bir başka birşeydir.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:22 - İp: 88.***.**1.32
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hiç umurumda değil..kendini Türk görüyor mu ki sevineyim..Yok yok..tartışmayacağım.kendilerini hiç ama hiç sevmiyorum.kitaplarını da okumuyorum..okumayacağım tavsiye de etmeyeceğim.isterse bütün ödülleri toplasın .Hiç değeri yuok.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:51 - İp: 88.***.**2.118
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

onun iyi bir başka şeyiği bile hiç bir şey etmez. artık bahsetmeyelim böyle adamlardan benimde sinirlerim bozuluyor.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:52 - İp: 85.***.**9.208
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

dünyada o kadar çok katliam yapıldı ki
cezayir halkının çektiklerini hepimiz biliyorz
ya yahudilerin yaşadıklar
dünya devi dedikleri amerikanın kendi yerli halkona yaptığı zülm ve katlian tarihin en büyüğü diilmidir.kim çıkıp evt böle bişi var dedi.tarih acılarla dolu.önyargılı olmayalım.iceledikce anlaşılır.soykırım yapıldı yada yapılmadı biri eğer bunu yüksek sesle söliyebiliyosa cesareti kutlanmalıdır.yazarlığına gelince göreceli bi kavramdr.değişebilir ama ben beğeniyorm siyaset kişiliğine diil kalemine bakalım

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:18 - İp: 88.***.**8.60