hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

İrticacı Avrupa Dosyası

Almanya' da öğretmenliğe başladığımda beni en çok şaşırtan, okullardaki irticai faaliyetler oldu. Evet evet yanlış okumadınız, irticai faaliyetler

Her girdiğim okulda, sınıflarda haç sembolleri vardı. Bizdeki gibi devlet liderlerinin resimlerini, sözlerini, milli marşlarını hiç bir okulun hiç bir sınıfında göremedim. Bunun yerine irticai semboller olan haçlar vardı. Sokaklar da ona keza. En işlek caddelerde, meydanlarda İsa'nın heykellerini (ben heykel diyorum, daha teknik terimi vardır) gördüm hep.

Okullarda din derslerinde kiliseye gitmek, orada uygulamalı öğrenmek normal bir uygulama. (Bizde dini cd izletti diye yaygara kopartılır, öğrenciler camiye götürülse, sadece o öğretmen değil, okul müdürü de, milli eğitim müdürü de, hatta bakan bile yerinden oynatılır haklı olarak.)

Din dersi nin sadece Din Derslerinde verilmediğini de öğrenmiş bulunmaktayım. Bu irticacı Avrupalılar, sosyal derslerde de, Dil dersinde de, hatta Matematik dersin de bile Din eğitimi veriyorlar. Hiç Din Desine gitmeyen öğrencilerim bile İsa'nın Allah' ın oğlu olduğunu kanıksamışlar bile. Bilmeden İncil' den yorumlar bile yapıyorlar.

Saçımı başımı yolduran bir örnek vereyim: İkinci sınıfta okuyan bir Türk öğrencim (o gün Din Kültürü dersi işlemiştik müfredata uygun olarak) dersin sonunda bana şu soruyu sordu:

-Öğretmenim, Muhammet' te Allah' ın oğlu dimi?

Bu çocuk hiç hıristiyanlık Din derslerine katılmamıştı, ama aldığı eğitimle o kadar inanmış ki İsa' nın Allah' ın oğlu olduğuna, Muhammed' in Allah' ın oğlu olduğunu söylememi istiyordu aslında içtenlikle. Çünkü bizimki Allah' ın oğlu olmazsa sanki onlarınkinden küçükmüş gibi hissedecek, aşağılık duygusuna kapılacaktı.

Haa, bir gün de, Hristiyanlık Din derslerine giren öğretmen, benim öğrencileri neden hiç Camiye götürmediğimi sordu. Buradaki Eğitim Ateşeliği ile irtibata geçerek bunda sakınca olmadığını öğrendim ve öğrencilerimi ben de camiye götürdüm. İstemeyerek te olsa irticai faaliyette bulundum. Türkiye de hiç izin verilmeyen bu tür faaliyetlere burada neden izin verilir, anlayamadım. ..

Bu irticacılara inanmazsınız diye, girdiğim okullardaki sınıflarda bazı fotograflar çektim. Bakınız, devlet büyüklerinin resimleri, sözleri olması gereken yerlerde ne resimleri, sembolleri var! En büyük irticacı bunlar!...

#hocha' tarafından 09.06.2008 00:55:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2008, 00:48 - İp: 84.***.**2.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

CIk cık cık. Bakalım bufalo buna nasıl bir açıklama getircek. BUlur bizim laikler bir açıklamasını.

Tarih: 10 Haziran 2008, 20:57 - İp: 88.***.**0.228
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

rakomettin hak veriyorum sana. aynı derdi ben de fazlasıyla taşıyorum, ve malesef beni de burada yazdıklarımdan dolayı çoğunuz yanlış tanıdı.

binbir çeşit cemaat evleri, yurtları nasıl daha da doluyor sanıyorsun?

İşte bizim yönetimizdeki zaafımız yüzünden. dinimize bakış açımız yüzünden. okullarda namaz kılan çocukları terörist yakalamış gibi deşifre ettiğimiz yüzünden, halkın çoğunun takmadığı ama değer verdiği türbana olan yasaklar yüzünden,...

Ve halkımız da devletin kendisine, yaşantısına, dinine hor baktığını gördükçe bu tuzaklara düştükçe düşüyorlar.

Benim demek istediğim bu. Korkmayalım, düşmanca davranmayalım, militanlaştırmayalım gençlerimizi, çoğunluğu müslüman olan bu ülkede herkes dinini serbestçe yaşasın, türbanını takmak isteyen taksın gitsin okula, namaz kılmak isteyenleri öcü gibi görmeyelim.

bence yeni dünyanın bize yeni oyunu bu. sağ-sol yerine konulmak istenen kavga bu. uymayalım bu oyunlara, piyon olmayalım. İnanın her yerde kardeşçe yaşayan bu kişiler militanlaştırıldıkça, tepemizdeki rantçılar acayip keyif ve para kazanıyorlar.

Tarih: 10 Haziran 2008, 23:39 - İp: 84.***.**0.38
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Yan topikteki reklamları gördüm de geldim

Konuya ilişkin; biz de sınıflarımıza çarmıha gerilmiş bir türbanlı heykeli asalım ne dersiniz?

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:07 - İp: 88.***.**7.115
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

o kadar reklamdan düşe düşe sen mi düştün mgirgin
aslında sallandıracan böylelerini, bak bi daha yapabiliyorlar mı.

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:10 - İp: 84.***.**0.38
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Dikkat et seni sallandırmasınlar

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:14 - İp: 88.***.**7.115
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

sen de çarmıha gerdin ama.

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:18 - İp: 84.***.**0.38
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Yan topikte yine reklam vermişin gördüm yine ben geldim Bir hoş geldin demek yok mu?

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:18 - İp: 88.***.**7.115
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

sen kesin paris hiltonu duyunca geldin. git paris ablanın elini öp o hoşgeldin desin sana.

(ya yapamıyorum, iki satır ciddi yazı yazdıktan sonra dayanamıyorum, illaki sulandırıyorum. )

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:21 - İp: 84.***.**0.38
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

paris hilton pazarbeyin ilgili alanına giriyor

(laf aramızda sulandırma konusunda rokomet'in üstüne yoktur.Ama duymasın aramızda kalsın olur mu )

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:26 - İp: 88.***.**7.115
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

aslında çok ciddi yazılar yazıyorum benden beklenmediği şekilde. ama kendi kendimi sansür ediyorum, boş boş yazarak ciddiyetim arka sayfalarda kalıyor.

rakomettin sulandırıyo, bazarbeyde kurutuyo.

Tarih: 11 Haziran 2008, 00:29 - İp: 84.***.**0.38