hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

İrticacı Avrupa Dosyası

Almanya' da öğretmenliğe başladığımda beni en çok şaşırtan, okullardaki irticai faaliyetler oldu. Evet evet yanlış okumadınız, irticai faaliyetler

Her girdiğim okulda, sınıflarda haç sembolleri vardı. Bizdeki gibi devlet liderlerinin resimlerini, sözlerini, milli marşlarını hiç bir okulun hiç bir sınıfında göremedim. Bunun yerine irticai semboller olan haçlar vardı. Sokaklar da ona keza. En işlek caddelerde, meydanlarda İsa'nın heykellerini (ben heykel diyorum, daha teknik terimi vardır) gördüm hep.

Okullarda din derslerinde kiliseye gitmek, orada uygulamalı öğrenmek normal bir uygulama. (Bizde dini cd izletti diye yaygara kopartılır, öğrenciler camiye götürülse, sadece o öğretmen değil, okul müdürü de, milli eğitim müdürü de, hatta bakan bile yerinden oynatılır haklı olarak.)

Din dersi nin sadece Din Derslerinde verilmediğini de öğrenmiş bulunmaktayım. Bu irticacı Avrupalılar, sosyal derslerde de, Dil dersinde de, hatta Matematik dersin de bile Din eğitimi veriyorlar. Hiç Din Desine gitmeyen öğrencilerim bile İsa'nın Allah' ın oğlu olduğunu kanıksamışlar bile. Bilmeden İncil' den yorumlar bile yapıyorlar.

Saçımı başımı yolduran bir örnek vereyim: İkinci sınıfta okuyan bir Türk öğrencim (o gün Din Kültürü dersi işlemiştik müfredata uygun olarak) dersin sonunda bana şu soruyu sordu:

-Öğretmenim, Muhammet' te Allah' ın oğlu dimi?

Bu çocuk hiç hıristiyanlık Din derslerine katılmamıştı, ama aldığı eğitimle o kadar inanmış ki İsa' nın Allah' ın oğlu olduğuna, Muhammed' in Allah' ın oğlu olduğunu söylememi istiyordu aslında içtenlikle. Çünkü bizimki Allah' ın oğlu olmazsa sanki onlarınkinden küçükmüş gibi hissedecek, aşağılık duygusuna kapılacaktı.

Haa, bir gün de, Hristiyanlık Din derslerine giren öğretmen, benim öğrencileri neden hiç Camiye götürmediğimi sordu. Buradaki Eğitim Ateşeliği ile irtibata geçerek bunda sakınca olmadığını öğrendim ve öğrencilerimi ben de camiye götürdüm. İstemeyerek te olsa irticai faaliyette bulundum. Türkiye de hiç izin verilmeyen bu tür faaliyetlere burada neden izin verilir, anlayamadım. ..

Bu irticacılara inanmazsınız diye, girdiğim okullardaki sınıflarda bazı fotograflar çektim. Bakınız, devlet büyüklerinin resimleri, sözleri olması gereken yerlerde ne resimleri, sembolleri var! En büyük irticacı bunlar!...

#hocha' tarafından 09.06.2008 00:55:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2008, 00:48 - İp: 84.***.**2.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hayret ve Dehşetle izledim. İnanmak istemiyorum. Hocaha burası papaz okulu falanmı yoksa.

Tarih: 9 Haziran 2008, 09:10 - İp: 88.***.**1.150
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

hocam bunların yaptığından normal daha başka ne olabilirki.."anormal"liği o kadar içimize sindirmişler ki...pardon sindirmişler dememem lazımdı..sindirmek çok zor olan bir kelime.."kanıksatmışlar" diyeyim..zorla verilen şey sindirilemiyor..

Tarih: 9 Haziran 2008, 11:37 - İp: 88.***.**4.116
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

gördüklerimle dehşete uğradım.
hele ki anlattığın örnek beni iyice düşündürdü hocam
yazık gerçekten çok yazık

Tarih: 9 Haziran 2008, 11:38 - İp: 81.***.**7.150
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Hayret ve Dehşetle izledim. İnanmak istemiyorum. Hocaha burası papaz okulu falanmı yoksa

hayır bazarbey, papaz okulu falan değil, almanya resmi devlet okulları. Son fotograftaki bir liseye ait, diğerleri ilkokul seviyesi.

Tarih: 9 Haziran 2008, 12:10 - İp: 84.***.**5.67
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

aboww
irtica hortlamış, laiklik elden gidiyo, "zınısım adnıkraf ekilhet", AB elden gidiyo, hede-hödö vs.vs.vs.

#eraycanli' tarafından 09.06.2008 12:17:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2008, 12:13 - İp: 81.***.**7.8
yasinusta
yasinusta (üye)
Kocaeli / Amatör

"zınısım adnıkraf ninekilhet"

olacaktı sanırsam

Tarih: 9 Haziran 2008, 12:20 - İp: 88.***.**1.132
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet düzelttim mıyadnıkraf nımatah

Tarih: 9 Haziran 2008, 12:23 - İp: 81.***.**7.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu sadece bizim 2008 yılından ne kadar geri olduğumuzun göstergesidir..

Bu topiği akşam okumuştum ancak içimden bir şey yazmak gelmemişti..Gene de yazmayacağım..

Allah bizi koruusun

Tarih: 9 Haziran 2008, 18:40 - İp: 88.***.**1.244
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Gül gibi memeleketi bırakıp gidersin...
Allah kurtarsın...

Tarih: 9 Haziran 2008, 19:05 - İp: 88.***.**0.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İran halt etmiş bunların yanında. Onların anayasa mahkemesi nasıl müsaede ediyor buna. Ya bunlarda seçim süresini 20 yıl yaparsa.

Tarih: 9 Haziran 2008, 21:21 - İp: 88.***.**0.251