aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Helikopter Düşünce...

Yalnızca duygularımı dile getirmek için yazıyorum,yani siyasi bir gayem yok...Yazık ...Helikopter düşüyor,üzerinden bir gün geçiyor ve hala yardım ulaşamıyor,ayıp, insan utanıyor,nerde mahruki ...nerde askeriye...insan düşündükçe ...

Tarih: 26 Mart 2009, 12:32 - İp: 85.***.**9.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

muhabir ile 112 nin diyaloglarını şimdi sesli olarak haberlerde dinledim.
offfff çok üzücü çokkk..

içime fena sıkıntı oldu bu olay.. O pilot nasıl bir güzergah izliyordu? Bu havada yola çıkılır mı?
Sis o kadar yoğun ki..
Hissede hissede ölüp gittiler !

Tarih: 26 Mart 2009, 18:39 - İp: 88.***.**8.179
aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

İnşallah ölmemiştirler,dualarımız onlarla...20 dakka telefon konuşması yapılıp nasıl yer tepit edilemiyor ,ben hiç bir şey anlamıyorum...Bu bize mi özel yoksa bütün dünya da mı böyle...

Tarih: 26 Mart 2009, 19:15 - İp: 85.***.**9.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

MAALESEF YÜZÜMÜZE TOKAT MİSALİ ÇARPAN BİR GERÇEK:

Türkiye arama kurtarma teknolojisi ve kaabiliyeti itibarıyla SINIFTA KALMIŞTIR.

Yazık!

Tarih: 26 Mart 2009, 19:36 - İp: 88.***.**8.179
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Üzücü bir olay Rabbim yardımcıları olsun,

Tarih: 26 Mart 2009, 19:37 - İp: 78.***.**4.73
aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet ne yazık ki hep sınıfta kalıyoruz,gerçekten yazık...

Tarih: 26 Mart 2009, 19:41 - İp: 85.***.**9.101
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

yinemi sınıfta kaldık (

hangi konuda sınıfı geçtik....

17 Ağustos Depremini anımsadım şimdi

enkaz altında kimler kimler arama kurtarma zafiyeti yüzünden

hayatını kaybetti.... yaşadık gördük

İnşallah biran önce enkaza ulaşılır...

hiç umudum yok ama inşallah kurtulurlar...

Tarih: 26 Mart 2009, 19:45 - İp: 85.***.**0.139
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benim de umudum yok yakın yerde iki köy korucusu donmaktan son anda kurtarılmış en iyi iihtimalle yaralı olanların hali nasıldır?

yazık...

Tarih: 26 Mart 2009, 19:50 - İp: 85.***.**6.129
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

60'lı yıllarda Çatalca da kara saplanan trenin fotoğraflarını çekmeye giden gazeteci arkadaşlar o günlerde orada soğukta donarak şehit olmuşlardı, ki orada rakım fazla yüksek değil idi..

Helikopter olayında ; hava -15 derece gündüz, o da kent civarında.Daha enkaza ulaşamadıklarından düştü mü indi mi çarptı mı belli değil..
DHA 'ını izleyin takip edin , bir durum olduğu zaman herhangi yayını keserek olaya bağlanıyorlar orada canlı yayın ..

Tarih: 26 Mart 2009, 20:06 - İp: 85.***.**5.100
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Benzeri biçok forumdan daha duyarlı ve daha konuya açık oduğmuzu bikez daha görüyoruz.Yaşanan olay çok üzücü,helikopterin içindeki insanların kimlikleri kesinlikle önemli deil ama vijdani olarak herkesin içini yakabilecek bi olay.
Basındada yer aldığı gibi 3 bin(kesin deildir)kişinin arama-kurtarma çabaları devam ediyor.Nasuh Mahruki ve AKUT Ekibi,Askeri Birlikler ve birçok arama kurtarma birimleri olay için seferber olmuş durumdalar.İHA Muhabiri ve 112 nin konuşmaları can sıkıcı gibi görünsede olayın şoku heriki taraftada vardı.tekrarlanan sözler anlaşmazlıklar bundan kaynaklanıyor diebilirim.Cep telefonunun sinyalinin bulunmaması Jammer cihazları yüzündende olabilir.sinyal kırıcılar olayın olduğu noktalara yakınsa (ki varsa eğer) koordinatların belirlenmesini zorlaştırmış olabilir.
Bu bahsettiklerimiz sadece birer varsayım ama asıl olan o insanların hala bulunamamış olmamaları.Gerçekten çok üzücü.

Tarih: 26 Mart 2009, 20:25 - İp: 85.***.**2.171
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

haberleri izledim. sadece bir tane baz istasyonu olduğu için tam yeri saptayamıyorlarmış.

Tarih: 26 Mart 2009, 20:37 - İp: 85.***.**6.166