by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

temel iç güdü iki:
filmin ana fikri : 'akıllı insan kendi aklını kullanandır
daha akıllısı ise başkalarınında aklını kullanandır' sharon teyzemiz filme
gizem katmak için film boyunca sesini hiç ama hiç yükseltmiyor. sürekli
belli belirsiz imalı bir kısık tonda konuşuyor, kendisini izlerken
vaybe kadın kendisine çok hakim dememizi istiyor. kurbanı olan pisikolok doktor
hep bir karmaşa içinde. filmdeki bazı sahneler +18. benim şahsi fikrim
sharonun yerine başka biri oynamalıydı. insanları baştan çıkartacak kadar
cazibeli birini oynarken o rol üzerinde iki beden büyük durmuş.
en son olarak şu dersi çıkartabiliriz : duygusal değil akılcı olmalı ! yoksa sharon gibi birinin eline düşersek halimiz yaman

Tarih: 4 Mart 2009, 09:51 - İp: 85.***.**8.132
makara
makara (üye)

the others :
ölümden sonrası hakkında elimizde allahtan gelen kesin bir bilgi (hatta kesin olmayan bir bilgi de) yok iken
hristiyan dünyası dururmu ? durmaz elbet senaryo yazar.gitmiş görmüş gibi.
bazı dialoglar ilginçti
annesi kızı cehenneme gitmemesi için uyarırken kızı annesine 'ben vaftis edildim zaten cennete gidicem vaftiz edilmeyenler
cehenneme gider' diyerek annesini susturuyor. ee kolay değil vaftiz edilmiş birini cehennem ateşi ile korkutamassınız
bir başka konuşmada da
nicola kidman kocası için iyiler(ingiltere) tarafında savaştığını kötülerin (almanlar) karşı taraf olduğunu
söyleyince yine bilmiş kız annesine 'peki iyileri kötüleri neye göre karar vercez?' diyince anne gene mosmor olup 'sus ta
yemeğini ye' diyebiliyor ancak.
bu arada filmi izleyenler tespihinde bize ait olmadığını farketmişlerdir

Tarih: 5 Mart 2009, 08:25 - İp: 85.***.**4.238
makara
makara (üye)

Straw dogs:
Amerikadaki kargaşadan kaçmak için karısıyla ingilterede şirin bir köye (aynı zamanda karısının büyüdüğü köy olur kendisi) yerleşen çiftin öyküsü. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayı anlatan ve yavaş başlayıp gittikçe geren bir film. İngiliz barbarlığını çok güzel anlattığı için film ingilterede yasaklanmış diye duydum. Falanca yer medeni filanca yer barbar diye düşünmeyin dünyanın neresine giderseniz gidin insan hep aynıdır. Filmde bunu güzelce anlatmış. Ama madem kadına asılan birsürü adam var ne diye oraya gidiyosunuz be adam demeden edemedim. Koca ülkede yermi kalmadı

çıkartılacak bir kaç ders var :

Bir- kadının evlenmeden önceki yaşantısı ve buna ilişkin yanlışları evlilikten sonraki yaşamınıda çok yakından etkiler bu yüzden bayanların temkinli olmaları gerekir.

İki- kocası ilgi göstermeyen kadının çözüm olması için yabancı erkeklere sırnaşması daha yeni sorunlara gebe bırakır.

Üç- bayanların kendilerini erkeklere teşhir etmeleri bazan çok kötü sonuçlar doğurur.

Dört- kapıya gelen adam eski sevgilin de olsa evde kocan yoksa onu içeri alma. Hatta kapıyı bile açma

Tarih: 6 Mart 2009, 09:03 - İp: 85.***.**7.126
makara
makara (üye)

O çocukları :

1980 yıllarını anlatan acıklı bir film. Ezilen kesim solcular, ezen kesim ise mhp tipli bir polis. Acaba gerçekten milliyetçi zihniyet o dönemde otoriteyi mi temsil etmektedir yoksa sol düşüncenin bizden düşünmemizi istediği bumudur kararsızım. Çünkü bildiğim kadarı ile türkiyeyi asıl yöneten askeriyedir ve asker ne sağcıdır ne solcu. Eğer bu gün sol partiyi destekliyorsa bu politika gereğidir.
Hayatın bize öğrettiği şekilde düşünürsek sol ve sağ cenah her ikiside atatürkü bayraklaştırarak eylem yapmaktaydılar. E o zaman bu iki grup neden birbiri ile çatışsın değilmi ?
O halde aynı ülkenin insanını birbirine kırdıran zihniyet kimdir yada kime hizmet etmektedir ? sürekli bişeylerden korkmamız ve bu sebeple kendisine sığınmamız istenen bir otorite mi olmalıdır hep ? ve bu otorite askeriyemidir ? allahtan başımızda asker var yoksa anarşistler neler yapardı kimbilir mi demeli insanlar ?
Bu soruları irdeleyen bir film izlesem daha memnun kalırdım.

Tarih: 6 Mart 2009, 21:51 - İp: 85.***.**8.50
makara
makara (üye)

Milyoner :
Hindistanın varoşlarından çıkıp halk kahramanı olan bir çocuğun hikayesi. Kim 500milyar ister yarışmasının hint versiyonu olan bir yarışmaya katılıp bütün soruları doğru cevaplayan ve hepsini bildiği için yarışma arasında başı belaya giren, kendisine bu kadar bilgili olmayı yakıştıramayan zorba güçler tarafından itirafa zorlanan zorlandıkça hayat hikayesin anlatan hindistanlı bir gariban. Gerçekten de hayat tecrübesi ile edindiği bilgiler. Ve her sorunun cevabına ilişkin başından geçmiş ve hayatında derin izler bırakmış bir olay var
Varoşlarda yaşayanların gönülden testeklediği, aramızdan bir milyoner çıksın diyerek dua etttiği çocuğun asıl derdi para kazanmak değil kaybettiği çocukluk aşkını bulmaktır.
Telefon jokerini kullandığında kızın sesini duyuyo ya çok acaip bi sahneydi bee ))
Sonunda aşkına kavuşunca yüzündeki yara üzerinden öpüyo .. işte seven erkek budur lan dedim ))
Filmde kimse matriks gibi havada uçmuyor yada gözlerinden çıkardığı ışınla düşmanlarını kahruperişan etmiyor. Ve filmde hiç vampir de yok ama aşk filmi arayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Tarih: 8 Mart 2009, 16:16 - İp: 85.***.**1.124
makara
makara (üye)

hitch :
will smithin filmleri zaten hep güzel oluyor. kerata yapmış gene ama ben geç izlemiş oldum.
aşk meşk konularına eğlenceli bir yorum getiren filmde dikkatimi çeken şey dünyanın neresine giderseniz gidin kadın ve erkek hep aynı. davranışları birbirini etkilemek için başvurduğu yollar ve bu yollara verilen tepkiler. japonda olsa kızılderili de olsa insan hep aynı.
kıskançlıklar ve bu duygusal çekiişmelerin süreci.... hayat kısa neden insanlar birbirini uğraştırırki..
filmin sonundaki düğün dansı sahnesi güzeldi

Tarih: 14 Mart 2009, 21:38 - İp: 85.***.**4.157
makara
makara (üye)

semum :
türkiş korku filmi

yeni bir eve taşındıktan sonra hayatı kayan evli bir kadının öyküsü.
hiç ummadığı en yakın arkadaşı oldunu sandığı ama arkadaşı olmadığı birisi tarafında yapılan büyü ile vücuduna giren bir şeytanın kadını soktuğu halleri anlatıyor. bide filmde geceleri bile çalışan garip garip konuşan ortama akustik bir hava katan bahçıvanları var. filmin sonuna kadar seyirci zan altında bırakılarak suçluyu tahmin etmesine izin verilmiyor.
şeytan çarpması filminden biraz alıntı yapmışlar. kadının başka dille konuşması ve yerde girdiği şekillerle...
semum isimli şeytanlardan bir kişi kadının vücuduna (ağzından) giriyor. yardım için pakistanda eğitim görmüş bir alim getiriliyor. ben adamı görünce bu pakistana ilim için değilde turistik vize ile gitmiştir dedim. ama adam işi halletti helal olsun ona doktor bile şaşırdı kaldı.
doktora bi ara dediki : bilim tapılacak bir put değildir bazan gözle görmediğiniz şeylere de inanmanız gerekir.
filmin etkisini göstermesi için benim gibi tek ve gece 3-4 arası izlemeniz tavsiye edilir.

Tarih: 16 Mart 2009, 06:10 - İp: 85.***.**4.157
makara
makara (üye)

sevgililer günü katliamı filmini evde pc ekranında nasıl 3D halinde izleyebiliriz?
fikri olan varmı

Tarih: 20 Mart 2009, 15:49 - İp: 85.***.**8.51
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

3D gözlüğün olması gerekir. Yoksa kartondan gözüne uygun kesip bir gözüne yeşil jelatin öbür gözüne de kırmızı jelatin yapıştırırsan oluyor. Ya da isli cam da aynı işi görür.
Sende paso film izlemişsin. Ben hayatımda bu kadar film izlemedim. Toplasan onikiyi geçmez.
Geçen gece tv de karım maurice diye film vardı biraz baktım. komik gibiydi ama sanki değil gibiydi aslında.

Tarih: 20 Mart 2009, 17:28 - İp: 85.***.**5.50
makara
makara (üye)

öle kırçıllı jelatinler göz bozmazmı ?
daha sağlıklı bir çözüm olaydı ya...
bu gün punisher war isimli ful aksiyon bir film daha izledim
o kadar dehşet sahneler vardı ki konuyu anlayamadım
artı onsekiz film.
bizimkiler hala komedi çevirsin.

Tarih: 20 Mart 2009, 23:36 - İp: 85.***.**9.242