by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben çok dugusalım. ota bota herşeye ağladım filmlerde.
baba oğul birbirine sarılır ya anında gözlerim dolar.
ama ana oğul sarılınca hiçbişey hissetmem ))

Tarih: 25 Mart 2009, 08:56 - İp: 85.***.**9.141
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

makara. Yanlışın var. Toz kaçmıştır gözüne toz Sen ağladım sanmışsındır.

Tarih: 25 Mart 2009, 09:20 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

SAV V i izledim. İçim açıldı. Kendime geldim.

Tarih: 25 Mart 2009, 09:22 - İp: 88.***.**0.61
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bak Remi ye , ders al azıcık. Afferin Remi.

Tarih: 25 Mart 2009, 09:24 - İp: 78.***.**5.148
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

eskiden böyle değildim yau
jawsı izlerken 'hadi koçum yakala' diye tezahürat yapardım

Tarih: 25 Mart 2009, 09:28 - İp: 85.***.**6.166
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yalanım yok.
bi ara kusuyordum abi
son olanı izleyen varmı? (ben baktım size soruyom)
şuandaki favorim terminator salvatin

Tarih: 25 Mart 2009, 09:37 - İp: 88.***.**0.61
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

eskilerde ne işin var ağaçta filmi gibi film seslendirmeleri yapılırken kadınlar hem seslendirir[dublaj] hemde örgü örerlermiş orada..behçet efendi anlatır durur hep ..TV'de de çıkıp anlatmışlardı geçenlerde,alipayrazoglu bahsi geçtiği günlerde..

Hahahaha, düşünemiyorum bile nasıl bir ortam olduğunu. Hem örgü hem de bu dublaj.

Tarih: 25 Mart 2009, 09:41 - İp: 78.***.**5.148
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çağrı, iyi kötü çirkin, bir kaç avuç dolar için, kassandıra geçidi vs..+franko nero filmleri süperdir.

Tarih: 25 Mart 2009, 13:59 - İp: 88.***.**1.225
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

"bir kaç avuç dolar için"

çok doğru bir isim , zira bir avuç dolar için ve bir kaç dolar için olarak iki versiyonu var...

eastwood nerede ben orada, göüm kapalı sinemasına giderim adamın... al pachino zaten gençlik idol üm, onun filmleri ile büyüdük üniversitede...

bunların dışında mutlaka 16. raund u izleyin...

Tarih: 25 Mart 2009, 19:26 - İp: 78.***.**0.53
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Size holywood dışından bir kaç film önereyim yakında izlediğim.

1 - İran Sinemasından 1999 yapımı "Rang-e khoda" özgün ismi Tanrının Rengi anlamına gelmektedir. İngilizce DVD leri "The Color of Paradise" adıyla yayınlanmıştır. Benim gibi birisini bile ağlatmayı başaran bir film şiddetle tavsiye olunur..

Konusu : Küçük Muhammed (Mohsen Ramezani),Tahran 'daki bir körler okulunda yatılı olarak eğitim görmektedir.Kör olarak doğmuştur ve çevresindeki dünyayı dokunarak ve işiterek anlamaya çalışmaktadır.Okulu yazın tatile girdiğinde babası onu almak ve köyüne götürmek üzere okula gelir.Muhammed'in annesi ölmüştür ve babası yeni bir evlilik planlamaktadır.Özürlü bir çocuğun evlilik planlarını bozacağından endişelenen baba sürekli olarak ondan kurtulmak için çareler arar.Köyde ise Muhammed'i yazı birlikte geçirecekleri sevecen iki kız kardeş ve yaşlı ninesi beklemektedir.

2 - Rus sinemasından Andrei Zvyagintsev in yönetmenliğini yaptığı rusça ismiyle "Vozvrashcheniye" İngilizce ismiyle "The Return" Babalar ve oğulları üzerine harika bir konu üstelik her bir saniyesi fotoğraf tadında mükemmel görüntülerle süslü bu filmde tarafımdan şiddetle tavsiye olunur.

Konusu : Vanya ve Andrey babasız büyümüş iki kardeştir. Bu durum birbirlerine daha fazla düşkün olmalarına sebep olmuştur. Rusya’da, yaşadıkları mahallenin diğer çocuklarıyla pek iyi anlaşamazlar.

Bir akşam eve döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Yıllar sonra babaları dönmüş ve onları beraber çıkacakları bir tatile götürmek istemektedir. Sadece fotoğraflardan tanıdıkları babalarına kavuşma fikri, ilk önceleri çok heyecan ve coşku vericidir. Annelerinin de onayını alan iki kardeş babaları ile beraber tatile gider. Fakat içlerindeki baba özlemi tahmin ettikleri gibi dinmez. Babaları tarafından sürekli sorgulanmaları ve alışık olmadıkları baskılar yüzünden araları gitgide açılır.

Dönüş, 2004 Venedik Film Festivali dahil olmak üzere, katıldığı bir çok festivalde en iyi film ödüllerini topladı.

3 - Gene rus sinemasında 2008 yapımı Rusça ismi "Novaya Zemlya" İngilizce dağıtımı "Terra Nova" ismiyle yapılan, tarafımdan oldukça beğenilen ve holivuddan bıkan bünyeler şiddetle tavsiye olunan bir film.

Konusu: Sene 2013. İdam cezası tüm dünyada kaldırılmış, hapishanelerde artık yer kalmamıştır. Sayıları git gide artan müebbet mahkumlarının ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntılar başlamıştır. Dünya ülkeleri, bu duruma çözüm olarak düşündükleri "Novaya Zemlya" preojesi kapsamında, en azılı mahkumlarını ıssız bir adaya gönderme kararı alır. İlk denekler Rusya'dan gider.Amaç mahkumların orada kendilerine yeni bir hayat kurmayı başarıp başaramayacaklarını görmektir ama onlar adada kendi kurallarını koyarlar

Tarih: 25 Mart 2009, 21:59 - İp: 88.***.**6.144